Ryzen Sistem, Bellek için Anakart Seçimi

FairyTale

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, elimde AMD Ryzen 1200 işlemci bulunmakta. Anakarta henüz karar veremedim çünkü aldığım bellekler ile uyumlu olmamasından korkuyorum. Bellek olarak Corsair Vengeance CMK8GX4M1A2400C14 model bellek aldım. Geri iade edebilirim şu an kargoda. Bellek 2400 MHz hızında çalışıyor. Alacağım anakart B350 chipsete sahip olmalı çünkü Overclock yapacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe 300-450 TL arasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bütçenizin üzerine az miktar koyup MSI B350 Tomahawk almanızı tavsiye ediyorum. Kendim de kullanıyorum özellikle soğutması ve performansı harika. Bunun yanında bellek olarak 3000MHz civarında bir bellek seçmeniz daha yararlı olacaktır. Özellikle A-XMP özelliğini MSI anakartta kullanarak belleklerinize OC yapabilirsiniz.

MSI için belleklerde sorun yaşattığı söyleniyor. Ben ASUS B350 PRİME PLUS düşünüyorum ama çok kararsızım ileriye yönelik sistem olmalı. Belki ilerde 1800X takarım.

MSI için belleklerde sorun yaşattığı söyleniyor. Ben ASUS B350 PRİME PLUS düşünüyorum ama çok kararsızım ileriye yönelik sistem olmalı. Belki ilerde 1800X takarım.

Hocam ASUS için üst seviye kartlar daha iyi MSI'dan evet fakat orta segment kartlarına çok önem vermiyor. Ben yine de MSI almanızı tavsiye ediyorum hocam. Bellek sorunu yaşatmıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı