Ryzen 5 1600 için anakart seçimi

Bitcoin kripto para türü diyebiliriz. Üretmek için de bilgisayar ve ekran kartı şart. Bitcoin madenciliği de deniyor. Bilgisayarlar saatlerce açık kalıp full performans çalışarak bitcoin üretiyor. Haliyle ekran kartlarının perti çıkmış oluyor.
Anladım açıkladığınız için çok teşekkür ederim.
Alacağın kartla bitcoin yapılmasın mesela 1060 3GB bu kartla çok bitcoin yapan olmaz. 500 TL'ye bulabilir misin onu bilmiyorum.
Anlıyorum ama maalesef yine bütçe meselesi olduğu için mecburen 2.el ekran kartlarına yönelmek zorunda kalıyorum :(

Hocam siz bu ürünü bir inceleyin. Baya bir idare eder kullanıcı yorumları ve inceleme videoları epey var. Bütçe açılınca daha iyi bir kart alırsınız.
Çok teşekkür ederim. Aynen bu beni baya idare eder. Peki Anakartıma uygun olan yani soket yapıları açısından hangi Ekran Kartının uyup uymayacağını nerden anlayabilirim
Peki İŞLEMCİ için burdan almama ne dersiniz ? Bütçeden kar etmek için fakat ayriyeyten soğutu alabileceğim bi yer bulabilir miyim Türkiye'den ?

TRY 1,036.97 | AMD Ryzen 5 2600 R5 2600 GHz Altı-Çekirdek Oniki-Iplik CPU Işlemci YD2600BBM6IAF Soket AM4

Son düzenleme:
Kardeşim bende ryzen 5 2600 tavsiye ederim, aralarında çok cüzi bir fark var. 2. Nesil alman her açıdan daha iyi olacaktır. Anakart olarak da Gigabyte b450m gaming modelini aldım. Fazla da para kaçırmak istemedim şu an, ileride güncellerim diye. KDV indiriminde 450 TL gibi bir fiyata almıştım. 4+3 vrm sayısı, mosfet soğutucusu gibi fiyatına göre iyi özelliklere sahip. İstersen düşünebilirsin.

Kardeşim bende ryzen 5 2600 tavsiye ederim, aralarında çok cüzi bir fark var. 2. Nesil alman her açıdan daha iyi olacaktır. Anakart olarak da Gigabyte b450m gaming modelini aldım. Fazla da para kaçırmak istemedim şu an, ileride güncellerim diye. KDV indiriminde 450 TL gibi bir fiyata almıştım. 4+3 vrm sayısı, mosfet soğutucusu gibi fiyatına göre iyi özelliklere sahip. İstersen düşünebilirsin.
Evet RYZEN 2600 e karar kıldım Anakartta MSI B450 GAMİNG PLUS alacağım. Birde bu Ekran Kartına ne dersiniz ?

TRY 347.13 | ASUS Grafik Kartı GTX 760 2 GB 256Bit GDDR5 Video Kartları için nVIDIA VGA Kartları Geforce GTX760 daha güçlü GTX 750 TI GTX650 Kullanılan

Tabi bu soğutuya ne dersiniz? Hem işlemciyi ucuza almış olacağım hemde daha üst seviye soğutucu alıp Türkiye'ki stok fanlı İŞLEMCİ ile aynı paraya gelmiş olacak. Captcha Verification

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim. Aynen bu beni baya idare eder. Peki Anakartıma uygun olan yani soket yapıları açısından hangi Ekran Kartının uyup uymayacağını nerden anlayabilirim
Peki İŞLEMCİ için burdan almama ne dersiniz ? Bütçeden kar etmek için fakat ayriyeyten soğutu alabileceğim bi yer bulabilir miyim Türkiye'den ?

TRY 1,036.97 | AMD Ryzen 5 2600 R5 2600 GHz Altı-Çekirdek Oniki-Iplik CPU Işlemci YD2600BBM6IAF Soket AM4

Standart pci zaten hepsi uyacaktır.
Hemen hemen aynı fiyata garantisiz ürün almak mantıklı değil bir de bekleyeceksin gelmesini.
Ben buradan aldım. Fan dahil.

Standart pci zaten hepsi uyacaktır.
Hemen hemen aynı fiyata garantisiz ürün almak mantıklı değil bir de bekleyeceksin gelmesini.
Ben buradan aldım. Fan dahil.
Evet şuan içinde fiyatı baya makul görünüyor şimdi alırsam 150 tl gibi bi karım olacak fanda dahilse eğer burdan alıyım ne dersiniz? Peki garanti sıkıntısı olursa nasıl olacak yardımcı olurlarmı ?
AMD RYZEN 5 2600 3.9GHz 65W Wraith FAN AM4+ evet abilerim kardeşlerim burdan içlemciyi alacağım fakat distribitör garantisi diyor herhangi bi arıza durumunda sıkıntı yaşarmıyım sizde önerileriniz nelerdir.
Peki bu sitede neden bu ürün ucuz bilgisi olan varmı ? MSI B450 Gaming Plus AM4 Ryzen DDR4 Dvi-D Hdmi Anakart MSI
Birde burda satıcı diyorki bütün ürünlerimiz Marka Garantilidir diyor ne demek istiyor acaba? Eğer MSI garanti kapsamına girecekse vatandan daha yüksek fiyata almama gerek yoktur eğer aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Ortada sistem yokki🙄

Siz en iyisi bütçenizi belirtin
Artık ortada bir sistem var hocam :) Anakartı'mı bugün aldım MSI
Ortada sistem yokki🙄

Siz en iyisi bütçenizi belirtin
Artık ortada sistem var hocam :) Anakart aldım MSİ B450 GAMİN PLUS İşlemci RYZEN 5 2600 RAM CORSAİR 1x8 8 GB 3000 MHZ RAM Bir tek ekran kartım kaldı artık onuda 2. El alacağım çünkü bütçemin biraz üzerine çıktım bana kaç WATT PSU önerirsiniz ?
PSU önerisi yapabilecek varmı arkadaşlar ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı