Çözüldü Ryzen sisteme Windows 7 kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanÖztürk

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi. Windows 10 işletim sistemindeyim. Oynadığım oyunda Windows 7'ye göre düşük FPS alıyorum fakat şöyle bir sorunum var. Format atma yerine geldiğinde bütün USB'ler çalışmıyor. Bu sadece Windows 7 atarken oluyor. Sorunu araştırdığımda USB 3.0 falan bir şeyler diyorlardı anlamadım. Galiba format dosyalarının içine bir şey kurmam gerekiyormuş. Lütfen bunu bana anlatır mısınız?

Konu eski ama hortlamış sonuçta, tipik bir Windows 10 fanatikleri olarak sorunu çözmek yerine hep bir ağızdan Windows 7 kurma demişsiniz, bari sorunun cevabını vereyim, Windows 10 ISO dosyasını USB'ye yazın, Windows 7 ISO dosyasının içindeki sources klasöründe bulunan install.wim dosyasını kopyalayın, hazırladığınız USB'ye girin sources klasöründeki install.wim dosyasını silip kopyaladığınız dosyayı buraya yapıştırın.
Kurulum sırasında Windows 10 kuruyormuş gibi bir arayüz göreceksiniz ama Windows 7 kuracaksınız.

Konu eski ama hortlamış sonuçta, tipik bir Windows 10 fanatikleri olarak sorunu çözmek yerine hep bir ağızdan Windows 7 kurma demişsiniz, bari sorunun cevabını vereyim, Windows 10 ISO dosyasını USB'ye yazın, Windows 7 ISO dosyasının içindeki sources klasöründe bulunan install. Wim dosyasını kopyalayın, hazırladığınız USB'ye girin sources klasöründeki install. Wim dosyasını silip kopyaladığınız dosyayı buraya yapıştırın.
Kurulum sırasında Windows 10 kuruyormuş gibi bir arayüz göreceksiniz ama Windows 7 kuracaksınız.

Bir akil adam siz çıkmışınız teşekkürler.
Konu eski ama hortlamış sonuçta, tipik bir Windows 10 fanatikleri olarak sorunu çözmek yerine hep bir ağızdan Windows 7 kurma demişsiniz, bari sorunun cevabını vereyim, Windows 10 ISO dosyasını USB'ye yazın, Windows 7 ISO dosyasının içindeki sources klasöründe bulunan install. Wim dosyasını kopyalayın, hazırladığınız USB'ye girin sources klasöründeki install. Wim dosyasını silip kopyaladığınız dosyayı buraya yapıştırın.

Hocam kusura bakmayında USB'ye yazdırılan Windows 10 klasöründe install. Wim yok Windows 7 klasöründe olan install. Wim Windows 10 klasöründe olan install. Esd silinip Windows 7 insatll. Wim mi kopyalanacak.

Son düzenleme:
Konuya [Çözüldü] yazmışsınız, bu çözülmüş hali olmamalı. Bende de aynı işlemci var. MSI Smart tool ile AM4 eklentisini format USB'sine ekliyorum, bu şekilde Windows 7'yi kurabiliyorum. Kurduğum zamanlar da bu sefer. PCI sürücüsünü yükleyemiyorum. PCI kurulmayınca, ekran kartı da kurulmuyor. Her şeyin yazılımsal çaresi var. Henüz bilmiyorsunuz o kadar. YouTube'da kurmayı başaran Rus bir adamı izlemiştim.

2018 konusu ama çözme yöntemi Windows 10 kurmak değil. Windows 10'da 2 tane işlem motoru var. Biri eski Windows motoru, diğeri Microsoft Store ile beraber gelen Windows Mobile uygulamaları çalıştıran motor. Tabii ki Windows 10 performansı bu sebeple çok düşük. Windows 7 kullanmak istemek çok doğal. Yöntem arıyorum hâla.

Reis bana acilen geri dönüş yapman lazım :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Reis bana acilen geri dönüş yapman lazım :)

Kurulum için bu uclardan kullanan fare gerekiyor. Klavye de gerekiyor ama onu ekran klavyesi ile fare üzerinden hallediyorsun.
--
Sonradan Windows 10 LTSC yöntemi önerip kendimle çeliştim, onu diyeceksen napayım bende bulamadım 😀 Buldum da Rusça videolardı.

Dosya Ekleri

• eskitip.jpg
    eskitip.jpg
    66,1 KB · Görüntüleme: 47
Bu konu hakkında ilerleme kaydedebilen var mı? AMD Ryzen 7 5700X 3.4 GHz 8 çekirdek 32MB cache AM4 soket 7nm işlemci Windows 7 kurmayı becerebilen var mı?

Ferrariye neden insan 2009 kasa takar ki?
Win 10'da kalın hocam.
Çünkü kullandığım program windows 7 istiyor :)

msi'ın smart tools diye bir programı var. galiba bununla bişeyler yapılabiliyor. Mesela Macbook'larda windows'a geçmek isterseniz smart tools tarzı bi programla windows driver'larını usb'ye yazdırıp bunu kullanabiliyorsunuz, hem windows hem mac sistemini kullanabiliyorsunuz

Son düzenleme:
Konuya [Çözüldü] yazmışsınız, bu çözülmüş hali olmamalı. Bende de aynı işlemci var. MSI Smart tool ile AM4 eklentisini format USB'sine ekliyorum, bu şekilde Windows 7'yi kurabiliyorum. Kurduğum zamanlar da bu sefer. PCI sürücüsünü yükleyemiyorum. PCI kurulmayınca, ekran kartı da kurulmuyor. Her şeyin yazılımsal çaresi var. Henüz bilmiyorsunuz o kadar. YouTube'da kurmayı başaran Rus bir adamı izlemiştim.

2018 konusu ama çözme yöntemi Windows 10 kurmak değil. Windows 10'da 2 tane işlem motoru var. Biri eski Windows motoru, diğeri Microsoft Store ile beraber gelen Windows Mobile uygulamaları çalıştıran motor. Tabii ki Windows 10 performansı bu sebeple çok düşük. Windows 7 kullanmak istemek çok doğal. Yöntem arıyorum hâla.

Ben nasıl kurarım Windows 7 Discord var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı