Çözüldü Ryzen sisteme Windows 7 kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanÖztürk

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi. Windows 10 işletim sistemindeyim. Oynadığım oyunda Windows 7'ye göre düşük FPS alıyorum fakat şöyle bir sorunum var. Format atma yerine geldiğinde bütün USB'ler çalışmıyor. Bu sadece Windows 7 atarken oluyor. Sorunu araştırdığımda USB 3.0 falan bir şeyler diyorlardı anlamadım. Galiba format dosyalarının içine bir şey kurmam gerekiyormuş. Lütfen bunu bana anlatır mısınız?

Miss miss

Screenshot_1.png

Dualboot.

arkadaş şu mavzuyu anlatmaktan yoruldum :) arkadaşlar bizde biliyoruz artık windows 7 nin eski olduğunu. ama kullandığımız program windows7 istiyor. hadi gel de ona anlat :) windowsu aldığım yerdeki linki uçmuş ama ben indirmiştim yardımcı olabilirim. gmail den iletişime geç. nejdetguroglu

Merhaba Technopat ailesi. Windows 10 işletim sistemindeyim. Oynadığım oyunda Windows 7'ye göre düşük FPS alıyorum fakat şöyle bir sorunum var. Format atma yerine geldiğinde bütün USB'ler çalışmıyor. Bu sadece Windows 7 atarken oluyor. Sorunu araştırdığımda USB 3.0 falan bir şeyler diyorlardı anlamadım. Galiba format dosyalarının içine bir şey kurmam gerekiyormuş. Lütfen bunu bana anlatır mısınız?

Evet yeni nesil anakartlarda kurulum için Windows 7'nin USB 3.0 vs driverlerinin yüklü olan ISO'larını kullanmak zorundasınız eğer yüklü değilse kurulum esnasın mouse ve fare çalışmaz ilgili ISO'ları Google'dan arayınız tavsiye site.
Veya kurulumda eğer anakartınızda PS2 girişleri var ise onlardan eski mouse ve fare alırsanız o araçlar USB 3.0 sürücüleri bile olmasa da kuruluma devam edebilirsiniz ikinci ellerde çok ucuza bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• ps2.jpg
    ps2.jpg
    24,8 KB · Görüntüleme: 46
  • PS2_keyboard_and_mouse_jacks.jpg
    PS2_keyboard_and_mouse_jacks.jpg
    167,8 KB · Görüntüleme: 58
Evet yeni nesil anakartlarda kurulum için Windows 7'nin USB 3.0 vs driverlerinin yüklü olan ISO'larını kullanmak zorundasınız eğer yüklü değilse kurulum esnasın mouse ve fare çalışmaz ilgili ISO'ları Google'dan arayınız tavsiye site.
Veya kurulumda eğer anakartınızda PS2 girişleri var ise onlardan eski mouse ve fare alırsanız o araçlar USB 3.0 sürücüleri bile olmasa da kuruluma devam edebilirsiniz ikinci ellerde çok ucuza bulabilirsiniz.
Benim elimde hiç kullanmadığım usb girişli ps2 dönüştürücü var, eski fare aramakla uğraşılmaz aparat daha mantıklı.

Konu eski ama hortlamış sonuçta, tipik bir Windows 10 fanatikleri olarak sorunu çözmek yerine hep bir ağızdan Windows 7 kurma demişsiniz, bari sorunun cevabını vereyim, Windows 10 ISO dosyasını USB'ye yazın, Windows 7 ISO dosyasının içindeki sources klasöründe bulunan install.wim dosyasını kopyalayın, hazırladığınız USB'ye girin sources klasöründeki install.wim dosyasını silip kopyaladığınız dosyayı buraya yapıştırın.
Kurulum sırasında Windows 10 kuruyormuş gibi bir arayüz göreceksiniz ama Windows 7 kuracaksınız.
discord vs varmi yardim edermisin bu konu hakkinda

Yeni konular

Geri
Yukarı