Ryzen™ 5 5600X sistemde CS:GO takılıyor

İşletim sistemi
Windows 10

godiswork

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize selam forumda yeniyim, üst düzey CS:GO oyuncusuyum 10 senelik bir geçmişim var son 3 ay da oyunda cok kötü bir şekilde takılma yaşamaya başladım. Dedim sistemdendir yeni kasa aldım fakat hala aynı sorunla kafa kafayayım. Windows updatelerinden veya oyundaki güncellemelerden kaynaklı diye düşünüyorum. Monitördendir dedim gittim 240Hz 0.5ms monitör aldım hala aynı. Adamla karşılaştığımda oyunda hafif saniyelik donuyor tepki veremiyorum akıcı değil yani sabit 400 500 FPS alıyorum FPS düşmesi yemiyorum. Silahla ateş ederken mermiler laglı pingli gibi gidiyor ama ne lag var ne ping. Dedim internettendir gittim modemi değiştirdim. Fareyi sağa sola çeviriyorum mesela hafif saniyelik kasma oluşuyor ben adama ateş edip vurana kadar adam beni vurmuş oluyor. Yeni böylesi bir deli sistem de böyle delice bir problem görmedim. Yaklaşık 2 haftalık sistemim daha. 3 defa format attım bu sorundan dolayı. Kısaca sorunu tekrar özet geçiyorum. Sağa sola mouse çevirdiğim de geç dönüyor ve hafif takılıyor görüntü atlıyormuş gibi. Adamla karşılaşınca hafif saniyelik bir takılma. Ateş ederken pingli/laglı gibi gidiyor mermiler.

Denediğim çözümler: Format atmak, yeni monitör almak 240Hz 0.5ms, yeni modem almak, yeni bilgisayar almak.

Sistem özelliklerim: AMD ryzen™ 5 5600X 3.7GHz
MSI MPG B550 GAMING Plus AM4 DDR4 - anakart
Kingston HyperX Fury DDR4 16 GB(2x8GB) 3600MHz
Kingston HyperX Fury 3D 480GB 500-500 MB/s SSD
Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD uyumlu, 280mm radyatörlü, 2x14cm P14 fanlı, sıvı işlemci soğutucu
Aerocool Aero white 650W 80+ aktif PFC
Ekran kartı: 1660 Super

Sorunumu çözene bir ömür dua ederim, 3 aydır kafayı yemek üzereyim tek oynadığım oyunu oynayamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 ay önce bir değişiklik yaptıktan sonramı takılma yaşandı ? Eksi bilgisayarınızla şimdiki bilgisayarınızda aynı ekran kartınımı kullandınız ? Ddu ile silip win10 otomatik sürücü yüklemeyi kapatıp en yeni sürücüyü yüklemeyi deneyin? Aynı şekilde 4 ay önceki ekran kartı sürücüsünü bulup yüklemeyi deneyin. Win10 u eski bir sürümde (4 aydan önceki) getirmeyi deneyin bide. Aklıma bunlar geldi.

3 ay önce bir değişiklik yaptıktan sonramı takılma yaşandı ? Eksi bilgisayarınızla şimdiki bilgisayarınızda aynı ekran kartınımı kullandınız ? Ddu ile silip win10 otomatik sürücü yüklemeyi kapatıp en yeni sürücüyü yüklemeyi deneyin? Aynı şekilde 4 ay önceki ekran kartı sürücüsünü bulup yüklemeyi deneyin. Win10 u eski bir sürümde (4 aydan önceki) getirmeyi deneyin bide. Aklıma bunlar geldi.
3 aydır bu sorunla uğraşıyorum anlamında dedim, eski ekran kartım rx 570 onda da aynı sorun vardı bu 1660 super. Dediğiniz yöntemlerin hepsini denedim.

Arkadaşlar hepinize selam forumda yeniyim, üst düzey CS:GO oyuncusuyum 10 senelik bir geçmişim var son 3 ay da oyunda cok kötü bir şekilde takılma yaşamaya başladım. Dedim sistemdendir yeni kasa aldım fakat hala aynı sorunla kafa kafayayım. Windows updatelerinden veya oyundaki güncellemelerden kaynaklı diye düşünüyorum. Monitördendir dedim gittim 240Hz 0.5ms monitör aldım hala aynı. Adamla karşılaştığımda oyunda hafif saniyelik donuyor tepki veremiyorum akıcı değil yani sabit 400 500 FPS alıyorum FPS düşmesi yemiyorum. Silahla ateş ederken mermiler laglı pingli gibi gidiyor ama ne lag var ne ping. Dedim internettendir gittim modemi değiştirdim. Fareyi sağa sola çeviriyorum mesela hafif saniyelik kasma oluşuyor ben adama ateş edip vurana kadar adam beni vurmuş oluyor. Yeni böylesi bir deli sistem de böyle delice bir problem görmedim. Yaklaşık 2 haftalık sistemim daha. 3 defa format attım bu sorundan dolayı. Kısaca sorunu tekrar özet geçiyorum. Sağa sola mouse çevirdiğim de geç dönüyor ve hafif takılıyor görüntü atlıyormuş gibi. Adamla karşılaşınca hafif saniyelik bir takılma. Ateş ederken pingli/laglı gibi gidiyor mermiler.

Denediğim çözümler: Format atmak, yeni monitör almak 240Hz 0.5ms, yeni modem almak, yeni bilgisayar almak.

MSI MPG B550 Gaming Plus AM4 DDR4 - anakart.
Kingston HyperX Fury DDR4 16 GB(2x8GB) 3600MHz.
Kingston HyperX Fury 3D 480GB 500-500 MB/s SSD.
Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD uyumlu, 280mm radyatörlü, 2x14cm P14 fanlı, sıvı işlemci soğutucu.
Aerocool Aero white 650W 80+ aktif PFC.
Ekran kartı: 1660 Super.

Sorunumu çözene bir ömür dua ederim, 3 aydır kafayı yemek üzereyim tek oynadığım oyunu oynayamıyorum.

Aklıma bir şey geldi tüm bunları yaptığın halde böyle bir durum ile karşı karşıya isen güncelleme yazılım PC ile alakalı değil 2 tane şey aklımda 1.si monitörün bir ayarı bunu yapıyor olabilir sıfırlama yapabilirsin tepki süresi falan her şeyi 2.si ise anlık voltaj düşüyor olabilir sistemde anlık drop olması için yeterli sebeptir donanımın yeterli gücü çekemeyip o an için tasarruf etmesine anlık sebebiyet verebilir bence PC bilr değiştiğin için aklıma bunlar geldi ya elektriksel bir problem voltaj sabitleyici alabilirsin PSU'na göre regulatör elektrikçi vs bir baktır monitör ayarlarını da iyice kurcala.

MSI MPG B550 GAMING Plus AM4 DDR4 - anakart
Kingston HyperX Fury DDR4 16 GB(2x8GB) 3600MHz
Kingston HyperX Fury 3D 480GB 500-500 MB/s SSD
Arctic Liquid Freezer II - 280 Intel / AMD uyumlu, 280mm radyatörlü, 2x14cm P14 fanlı, sıvı işlemci soğutucu
Aerocool Aero white 650W 80+ aktif PFC
Ekran kartı: 1660 Super

Hocam sorunu çözebildiniz mi ?

hiç bir şekilde çözüme ulaşamadım ve o sinirle bilgisayarı sattım. Şuan da pişmanım notebook aldım onunla da idare etmeye çalışıyorum.
Bu oyunun optimasyonun anormal olduğunu biliyordum ama bu kadar sorunlu bir şey olduğunu tahmin edemezdim. Benimde üst seviye bilgisayarım var CS:GO'ya göre. 5600X işlemci RX 6500 XT ekran kartım var. Özellikle Ancient haritasında FPS değerim maksimum 200 buluyordu. B site içine girdiğim zaman 80'e düşüyordu. Denemediğim yöntem kalmamıştı. Ve sorunu sadece CS:GO oyununda yaşıyordum. Sonra oyunun başlatma seçenekler kısmına "-disable_d3d9ex" yazdım ve FPS normale döndü. Bu komut düşük sistemler için önerilen bir komut. Düşünebiliyor musun bir tane komut yazarak oyunu normal FPS değerleri ile oynayabiliyorum ancak. Saçmalık.

Geri
Yukarı