Ryzen3 2200G %100 CPU Kullanımı

clems34

Hectopat
Yer
Wrocław
Daha fazla  
Ryzen 3 2200G ve GTX 1050Ti sistemim var. Darboğaz ihtimali yok, olmuyor da zaten. Rainbow ve Apex Legends gibi oyunlarda FPS 100'den fazla fakat işlemci kullanımım ve ekran kartı kullanım hangi ayarda olursa olsun %100'de oluyor. Bu kullanım değerleri normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirme!
CPU'nun %100 olması işlemcinin darboğaz olduğunun göstergesi zaten😔 Çok ucu ucuna bileşen sizinkiler. Ve çoğu oyunda, 1080p'de bu sıkıntıyı yaşamanız normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörünüzün çözünürlüğü nedir?
1920x1080.
Dediğiniz gibi ikisi birbirine yeten bileşenler. CPU'nun %100 olması normal, GTX 1050 Ti ekran kartını çok rahat olmasa da besliyor.
R5 2600'e geçmeyi düşünüyorum böyle bir sorunla karşılaşmam değil mi?
CPU %100 olduğunda, ekran kartı kullanımınız kaç oluyor? İkisi de tepe değerdeyse, sisteminizde bir sorun yoktur.
Her ikisi de %100-%95.

Bir sorun yok o zaman sisteminizde. GPU ve CPU tam kapasitede çalışabiliyor. İşlemciniz %100 olsa, ekran kartınız da %60 gibi bir değerde kullanılıyor olsaydı, o zaman bir darboğaz durumundan bahsedilebilirdi. Bu şekilde kullanmanızın bir zararı veya eksiği yok. Donanımlarınızdan tam güç alıyorsunuz zaten.

Son düzenleme:
Üsteki bilgilendirme için kusura bakmayın. Ufak bir satır atlamadan dolayı sadece işlemci olarak okudum sonrasında düzeltemedim. Nnca'nın söylediği gibi, ekran kartı alçak değerde kalıyorsa problem var denilebilir.

Üsteki bilgilendirme için kusura bakmayın. Ufak bir satır atlamadan dolayı sadece işlemci olarak okudum sonrasında düzeltemedim. Nnca'nın söylediği gibi, ekran kartı alçak değerde kalıyorsa problem var denilebilir.
Hocam dediğim gibi düşük değil her ikiside %100'de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı