Ryzen'ın Farkı

İsa BOLAT

Hectopat
Daha fazla  
AMD Ryzen işlemcilerini beklemek bize neler kazandıracak, beklemeden PC toplamak neler kayıp ettirecek açıklar mısınız?

AMD, çıkaracağı işlemcilerle Intel performansını yakalayıp bunu daha ucuza satınca beklemeden alanlar ah be keşke bekleseydim diyecek, hepsi bu.
Zen mimarinin Intel'in işlemcilerine yakın performans vereceğini de söyleyeyim, geçecek diye bir kayda yok. (LinusTechTips referansım :p)

AMD, çıkaracağı işlemcilerle Intel performansını yakalayıp bunu daha ucuza satınca beklemeden alanlar ah be keşke bekleseydim diyecek, hepsi bu.
Zen mimarinin Intel'in işlemcilerine yakın performans vereceğini de söyleyeyim, geçecek diye bir kayda yok. (LinusTechTips referansım :p)
Anladım yani para yönünden faydalı olacak beklememiz, tahmini ne kadar kâr elde etmiş oluruz.

Performans açısından dediğim gibi, Kaby Lake'e belki yakın belki biraz az belki biraz daha iyi olacak ama AMD'nin tutumu her zaman daha bütçe dostu olmuştur. Dolar'ın her gün 0,2 artışıyla da çıkışında 300-400 lira bir fark bekliyorum ben.

Performans açısından dediğim gibi, Kaby Lake'e belki yakın belki biraz az belki biraz daha iyi olacak ama AMD'nin tutumu her zaman daha bütçe dostu olmuştur. Dolar'ın her gün 0,2 artışıyla da çıkışında 300-400 lira bir fark bekliyorum ben.
Teşekkür ederim bekleyelim bakalım, değer inşallah beklediğimize :kararsız:

AMD Ryzen işlemcilerini beklemek bize neler kazandıracak, beklemeden PC toplamak neler kayıp ettirecek açıklar mısınız?
Hocam AMD RYZEN in giriş orta üst seviye işlemcilerinin hepsi 2017 ilk çeyrekte çıkmayacak yalnız bunu belirtmek isterim. Yani şöyle atıyorum giriş şubat gibi çıkacaksa orta ve üst seviyesi 2017 2. 3. çeyrekte çıkacak. Eğer bu kadar süreniz varsa bekleyin tabi. Yanlışım varsa affola.

İlk önce SR7 modeli çıkacak akabinde SR5 ve SR3 modelleri çıkacak. En üst segment ürünü SR7 diye biliyorum masaüstü pc ler için. Performans isteyenler için oldukça yeterli olacağını tahmin ediyorum intelin K serisi işlemcilerini 6700K 6900K gibi çok rahatlıkla geçiyor. SR5 ve SR3 de intel cephesindeki i5 ve i3 ün yakalaması gereken işlemciler olacak. İntel tahminimce 2018 de AMD yi yakalayabilecek çünki 7. nesil sadece satış stratejisinden ibaretti.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı