S10 vs S10+ vs S20

Öncelikle bu konuyu açma sebebim hangi telefonun daha iyi olup olmaması değil. Bu zaten net bir şekilde ortada. S20 ikisine göre daha iyi. Ancak benim sorum bu değil.

Elimde POCO X3 Pro var. Saatimi ve kulaklığımı Samsung tercih ettim ancak ekosistem niyetim yoktu. Ama hal böyle olunca telefonu da Samsung yapmak istedim, çünkü hem kulaklık hem saatte çeşitli özellikleri kullanamıyorum çünkü ekosistem bağlılığı istiyor.

S10 ve S10+ ilanlarına yazdım, çoğu kafa kafaya takası kabul ediyor. S20 için ise üste 2500 TL istiyorlar.

Telefonda oyun oynamıyorum. Kamerası iyi olsun, ekranı iyi olsun, kronik bir sıkıntısı olmasın yeterli. Bataryayı da pek dert etmiyorum çünkü telefonu gün içerisinde pek kullanmıyorum.

S10 ve S10+ fiyat olarak ikinci elde yakınlar. İkisi arasından S10+ daha mantıklı geliyor. Hem 0.3 inç daha büyük, hem batarya hacmi daha büyük, hem ne kadar kullanmayacak olsam da 8 MP depth kamerası var 2. bir selfie kamerası olarak.

Ama aklımı karıştıran şey ise bu kadar uğraşa giriyorum, girmişken bari telefon yükselteyim diye düşünüyorum. Bu sebeple S20 de kafamı karıştırıyor.

Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

Exynos 990'lı S20 almayacak, SD 865'li olan düşünülebilinir. S21-S21 FE'da ekstra seçenek olur. S10+ düşük bütçe için idealdir. S10 alınmaz.
Tam bütçe nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı