S10e vs iPhone XR

S10e vs XR

• S10e

• iPhone XR

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
İkisi aynı fiyat klasmanında bile değil. Ona rağmen yine de S10e diyoruz. Daha açıklama yapmamıza gerek var mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eleştirmek mi? Daha ne dedim ki, en azından "enayi" demiyorum. Galaxy S10'e alır almaz koşa koşa iPhone XR'a saldırmak için konu mu açtınız? Anlamadım.
Eleştirilerinizin devamı gelirken bilgi içerikli gelsin ki insanlar dediğinizin kaynağını görsün. Saldırmak değil aslında ben S10e'yi aldınca iPhone XR'ın bu kadar para farkını görünce konuyu açmak istedim çünkü her açıdan S10e alıyor. Acaba bilmediğim bir şey mi var insanlar niye 3000 TL üzerinde fark ediyor diye merak ettiğim için açtım konuyu. Tabii sizin gibi (sadece) eleştirenlerin sözlerini merak etmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple iPhone XR ve Samsung S10e aynı klasmanda telefonlar. İkisi de 750$ civarında satılıyor. O aradaki fiyat farkı sadece bizim “süper güç” ülkemizde var 😊. Ama “enayi” kelimesi çok uygunsuz olmuş. İsteyen istediğini alır ve bu size “enayi” deme hakkı vermez. Ayrıca kağıt üstünde S10e daha iyi gözükse bile gerçek performansta XR daha önde. Servise gelirsek, Apple servisi çok pahalı ama düzgün. Samsung servisine ise umarım yolunuz hiç düşmez.

Apple iPhone XR ve Samsung S10e aynı klasmanda telefonlar. İkisi de 750$ civarında satılıyor. O aradaki fiyat farkı sadece bizim “süper güç” ülkemizde var 😊. Ama “enayi” kelimesi çok uygunsuz olmuş. İsteyen istediğini alır ve bu size “enayi” deme hakkı vermez. Ayrıca kağıt üstünde S10e daha iyi gözükse bile gerçek performansta XR daha önde. Servise gelirsek, Apple servisi çok pahalı ama düzgün. Samsung servisine ise umarım yolunuz hiç düşmez.
Yolları servise düşmediği için sorunsuz servisi demeyi iyi biliyorlar. Apple, kendinden kaynaklı hata olduğu zaman 2 saat içinde onarımı yapıyor. He onarımı yapamadı mı? Telefonun yenisini de güler yüzleriyle tekrardan veriyorlar. Arkadaşın dedigi gibi yolunuz sakın servisine düşmesin.

Vakti zamanında Samsung Galaxy Note 4 cihazımı şebeke problemi sebebi ile 2 3 kere servise gönderdim her seferinde sorun yok diyerek geri gönderdiler. (sanki yalan söyleyeceğiz) Note serisini çok severim bu arada.

1.5 yıl önce iPhone 6S cihazımı batarya problemi ile servise gönderdim. Cuma günü akşamı cihazı servise bıraktım, Cumartesi sabahı bataryamın ücretsiz değiştirildiğinin mesajı ile teslim aldım. Şahsi tecrübelerime dayanarak konuşmam gerekirse iki firmanın satış sonrası hizmetini mukayese dahi etmem ki şuanda S8+ kullanan birisi olarak söylüyorum bunu.

S10E'nin XR dan iyi bir cihaz olduğunu zannetmiyorum. Uzun vadede düşünmek gerekiyor.

Şöyle bir örnek vereyim size, Samsung Galaxy S8 Plus kullanıyorum. Kardeşimde iPhone 6S var. S8+ 2017 çıkışlı iPhone 6S ise 2015 çıkışlı. Kağıt üstünde S8 Plus çok daha iyi ve çok daha genç.

2019 yılındayız. Kardeşim deki iPhone 6S her koşulda hala güncelleme desteği alıyor ve yağ gibi akıyorken bende ki S8 Plus şuanda 2K çözünürlükte kullandığım da takılmalar ve buglar yapıyor. 2K ekranlı cihazı HD+ çözünürlükte kullanıyorum sırf takılma yaşamamak için. (Meşhur Ghost Screen de cabası)

Bunu üzülerek söylüyorum ama S10E 2 yıl sonra tökezlemeye başladığında, XR hala yağ gibi akıyor olacak. Aradaki işletim sistem stabilizasyon farkı nedeni ile. Tıpkı şuanda S8 Plus'ın şişmesine rağmen iPhone 6S in akıyor olduğu gibi.

Fanboyluk yapmaya gerek yok, iki firmanın da kendince eksileri ve artılar vardır. Fakat ben hali hazırda S8 Plus kullanıcısı olarak uzun vadede kullanım için XR tavsiye ederim.

Burada yazılan hiçbir şey karşınızdaki insanı ikna etmeyecek. Ama sanki bunu yapabilecekmişsiniz gibi kendinizi küçük düşürmüşsünüz. Hele konu sahibini muhatap bile almamam lazım normalde. Ama Türkiye'nin sorunu bu zaten. Herkesin seçimi en iyisi olmak zorunda. Para verdiği telefonla beraber markayı da satın alıyor insanlar sanki. Rezil bir durum. Konu sahibinin sorduğu soruya en doğrusunu ben biliyorum edası ile cevap vermesi ayrı bir olay.

Zaten IOS vs Android karşılaştırılması yapılan her konunun özeti 'hangisini daha çok seviyorsanız onu alın'dır. Donanım karşılaştırılmasını kağıt üstünde yaparsınız, sistem stabilliğini ikisini de ayrı ayrı kullanmadan bilemezsiniz. Neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz anlamıyorum.

'Apple sevmem tavsiye de etmem' dedirtiyorsunuz Apple'ın herhangi bir şeyini öven insanlara. Bu daha da ayrı bir olay. İnsan gibi fikir belirt, saygı duy ve saygı gör. Bu kadar basit ya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı