S10e'ye Saf Android yükleyebilir miyim?

Dryus

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
11
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
M1 Macbook Air 16/256GB
Meslek
Software Developer
Samsung Galaxy S10e'ye Saf Android yükleyebilir miyim? OneUI çok takılıyor. Batarya hızlı bitiyor ayrıca. Samsung'un kamera uygulamasını açınca özellikle telefon yanıyor ve batarya aşırı derecede hızlı inmeye başlıyor. Oyun oynadığımda bile bu durumu yaşamadım. Araştırdığımda bununla alakalı bir şey bulamadım ancak emin olmak istiyorum.

Peki başka hangi site olabilir ki?

Garip. Bu konuları bilen bir hocamız var mı? Varsa yardım edebilir.
Öyle hocalarımız var ama sizin olmadığınız belli. Lütfen bilginiz olmayan konularda kendinizi yazmak zorunda hissetmeyin.

Hiçbirine güvenemeyiz.
LineageOS başta olmak üzere birçok Custom ROM dağıtıcısı açık kaynak kodlu ROM sunuyor. Yani birazcık bilginiz varsa, ufacık bir araştırma ile neyin ne olduğunu öğrenebilirdiniz.

Konu sahibi eğer bu konularda tecrübeli değilse önce iyice bir araştırma yapmalı.
Yaşadığınız sorunları başka kişiler de yaşamış mı veya nasıl çözmüş gibi şeylere bakın.
Sonuçta saf Android deneyimi yaşamak isterseniz önerim LineageOS.

Öyle hocalarımız var ama sizin olmadığınız belli. Lütfen bilginiz olmayan konularda kendinizi yazmak zorunda hissetmeyin.

LineageOS başta olmak üzere birçok Custom ROM dağıtıcısı açık kaynak kodlu ROM sunuyor. Yani birazcık bilginiz varsa, ufacık bir araştırma ile neyin ne olduğunu öğrenebilirdiniz.

Konu sahibi eğer bu konularda tecrübeli değilse önce iyice bir araştırma yapmalı.
Yaşadığınız sorunları başka kişiler de yaşamış mı veya nasıl çözmüş gibi şeylere bakın.
Teşekkür ederim hocam, bir süre sonra telefonu sıfırlamayı planlıyorum ki o da durumu değiştirmezse LineageOS kurmayı deneyeceğim bir tek onu bulabildim çünkü.

Biraz daha dikkatli bakarsan kaynak koduna erişebilirsen sorun olmayacağını söyledim. Hatta LineageOS'u önceki telefonum LG G2'de kullanıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı