Çözüldü S20+ çok mu büyük?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Cruslan Hayırlı olsun, kullanım deneyimlerinizi mutlaka paylaşın. AIDA 64 ve CPU-Z uygulamasından anlık sıcaklıklara bakabilirsin.
Teşekkür ederim. Bu gün cihazı güncelledim ve uygulamalarımın bazılarını kurdum. Critical Ops(120 Hz desteği var) ile biraz oynadım. Gerçekten çok güzel bir deneyimdi. Çok akıcı bir oyun deneyimi aldım. Cihaz ısınmasına rağmen herhangi bir drop veya takılma hissetmedim. Attan inip Ferrari'ye binmek gibiydi. Isınma sorunu olup olmadığından emin değilim pek. Oyunda el yakmayacak ancak hissedilecek kadar ısınıyor. Normal durumlarda normalden biraz daha fazla sıcak çalışıyor gibi. Oyundaki normal, normal kullanımda sıcak gibi. Biraz daha kullanıp göreceğim. Pil biraz hızlı gidiyor gibi geldi. Bugün aldığım için her şeyini test edecek zaman bulamadım.

Herkese selamlar. Yakın zaman içinde Samsung Galaxy S20 almayı düşünüyorum ancak S20 modelinde siyah renk olmadığı için siyah rengin bulunduğu S20+ modelini düşünüyorum. Ancak iki cihazın da ekran boyutları gayet büyük. 5.8 inç ekranlı olan Samsung Galaxy S8 modelini kullanıyorum ve S20+ modelinin boyutu yüzünden kararsız kaldım. S20+ çok mu büyük? Kullanan arkadaşlar veya mağazada deneyimlemiş kullanıcılar yazarsa sevinirim. Pandemi nedeniyle dışarı çıkma imkanım bulunmadığı için elimde deneme fırsatı bulamıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Daha geçenlerde S20 aldım. Kozmik gri rengi eğer biliyorsan arabalardan bildiğimiz nardo gri rengi. Bence sihaytan bin kat daha güzel bir renk. Çünkü siyah olduğu zaman telefon yok oluyor. Boyut konusunda alırken bende çok tereddüt etmiştim ancak S20'nin boyutu tam ideal boyutta. Note serisi kadar uzun ancak geniş değil. Eline aldığında çok kibar hissediyorsun.

Daha geçenlerde S20 aldım. Kozmik gri rengi eğer biliyorsan arabalardan bildiğimiz nardo gri rengi. Bence sihaytan bin kat daha güzel bir renk. Çünkü siyah olduğu zaman telefon yok oluyor. Boyut konusunda alırken bende çok tereddüt etmiştim ancak S20'nin boyutu tam ideal boyutta. Note serisi kadar uzun ancak geniş değil. Eline aldığında çok kibar hissediyorsun.
Cihazı çoktan aldım. Telefonlarımın siyah olması konusunda ısrarcıyım. Ekranı S8'e göre "kürek" gibi. Ancak alışacağımı düşünüyorum. Kısa süre de olsa video izlerken ve oynarken gerçekten çok keyif aldım.

Bunların hurafe olduğunu düşünüyorum. Tamirli cihazların düzgün şekilde geri toplanmadığı için ve bu cihazlar uygun fiyatlı satıldığı için fazla kişinin aldığı ve bu tarz sorunlarla karşılaştığı kanaatindeyim.
Hurafe degil bahsedilen isinma aslinda islemcinin isinmamak icin kendisini kisitlamasi.
S10 serisinde snapdragon versiyona gore exynox islemcinin performansi biraz dusuktu. S20 serisinde fark iyice artti neredeyse %20 daha kotu idi.
Hatta art arda yapilan testlerde fark daha da aciliyordu. S21 serisinde performans neredeyse ayni fakat yinede uzun sureli testlerde hala snapdragonun gerisinde. Yani isinmadan oturu kendini limitliyor islemci.

Tabiki sonucta kotu bir performans elde etmiyorsunuz ama iki cihaz ayni paraya satiliyor biri iyi biti kotu kizilan nokta buydu.

Cihazı çoktan aldım. Telefonlarımın siyah olması konusunda ısrarcıyım. Ekranı S8'e göre "kürek" gibi. Ancak alışacağımı düşünüyorum. Kısa süre de olsa video izlerken ve oynarken gerçekten çok keyif aldım.

Ben 6S Plus'ı babama verip S20 aldım. Şu an yaşadığım rahatlık kimsede yoktur. Elime telefonu alınca kıyamıyorum neredeyse. Ekranın dar oluşu inanılmaz hoşuma gidiyor. 6S Plus'ta hiçbir ekran gövde kuralı yoktu. Direk tuğla gibi telefondu. S20+'ta bana biraz o hissi verdi. Hem bütçe için hem de o kütük hissiyatını hiç yaşamamak için S20 en mantıklı çözümdü. Renk konusunda da benim için açıkçası çok önemi yok. Zaten kılıf taktığınızda arkası tamamen kapanıyor. O yüzden o kadar takılmadım.
Hurafe degil bahsedilen isinma aslinda islemcinin isinmamak için kendisini kisitlamasi.
S10 serisinde Snapdragon versiyona gore exynox islemcinin performansi biraz dusuktu. S20 serisinde fark iyice artti neredeyse %20 daha kotu idi.
Hatta art arda yapilan testlerde fark daha da aciliyordu. S21 serisinde performans neredeyse ayni fakat yine de uzun sureli testlerde hala Snapdragon'un gerisinde. Yani isinmadan oturu kendini limitliyor işlemci.

Tabii ki sonucta kotu bir performans elde etmiyorsunuz ama iki cihaz ayni paraya satiliyor biri iyi biti kotu kizilan nokta buydu.

Haklısın Exynos Snapdragon'a göre daha düşük bir performans veriyor ancak hep sayılar üzerinde konuşuluyor. Günlük hayatta bu telefon ondan daha yavaş diyeceğiniz bir durum yok. Yine de Snapdragon olan bir telefon isterdim ancak ciddi ciddi oyun oynamıyorsanız farkı kolay kolay anlayamayacağınız kesin. O kadar kafaya takılacak bir sorun değil. O kadar kafaya takıyorsanız kesinlikle diğer Android telefon üreticilerinden telefon almanız daha mantıklı olacaktır.

Geri
Yukarı