S20FE SD 256/8 vs 128/6 vs iPhone SE 2020

bolibolingolio

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni telefon alacağım ve tercihim S20FE SD'den (256/8) yana oldu. Ama almayı düşünenler fark etmiştir Samsung'un sitesinde sadece lila renginde stok bulunuyor diğer renklerde bulunmuyor ve haftalardır da diğer renklere stok gelmiyor. Bu da beni cihazdan soğuttu. Eğer stok gelmezse (ki yakın zamanda gelecek gibi durmuyor) acaba 256/8 modeli yerine 128/6 modelini tercih etsem nasıl olur ? Aralarında çok büyük fark var mı ? Şahsen ikisi arasında 100 TL fark varken 256/8 modelini tercih etmek daha mantıklı ama dediğim gibi ne yazık ki haftalardır diğer renklere stok gelmiyor ve istediğim renkte stokta bulunmuyor. Yoksa başka bir telefona mı yönelmeliyim (iPhone SE 2020 gibi) ? Şahsen bir yanım iOS deneyimini de tatmak istiyor ama iPhone SE 2020 bunun icin ne kadar doğru bir cihaz emin olamadım. Kararsız kaldım. Sizin de bir fikrinizi almak istedim.

Merhaba arkadaşlar, yeni telefon alacağım ve tercihim S20FE SD'den (256/8) yana oldu. Ama almayı düşünenler fark etmiştir Samsung'un sitesinde sadece lila renginde stok bulunuyor diğer renklerde bulunmuyor ve haftalardır da diğer renklere stok gelmiyor. Bu da beni cihazdan soğuttu. Eğer stok gelmezse (ki yakın zamanda gelecek gibi durmuyor) acaba 256/8 modeli yerine 128/6 modelini tercih etsem nasıl olur? Aralarında çok büyük fark var mı? Şahsen ikisi arasında 100 TL fark varken 256/8 modelini tercih etmek daha mantıklı ama dediğim gibi ne yazık ki haftalardır diğer renklere stok gelmiyor ve istediğim renkte stokta bulunmuyor. Yoksa başka bir telefona mı yönelmeliyim (iPhone SE 2020 gibi)? Şahsen bir yanım iOS deneyimini de tatmak istiyor ama iPhone SE 2020 bunun için ne kadar doğru bir cihaz emin olamadım. Kararsız kaldım. Sizin de bir fikrinizi almak istedim.

Hocam uzun yıllar kullanmak istiyorsanız o 2 GB RAM fark eder.
Bence birazcık daha bekleyin eğer gelmezse 128/6 alabilirsiniz.

Son düzenleme:
256/8 modeli yerine 128/6 modelini tercih etsem nasıl olur ? Aralarında çok büyük fark var mı ?
Anlayacağın üzere depolama ve RAM dışında bir fark yok. 100 TL fark için 256 GB modelini kesinlikle al.

Şahsen bir yanım iOS deneyimini de tatmak istiyor ama iPhone SE 2020 bunun icin ne kadar doğru bir cihaz emin olamadım.
SE 2020 donanım, performans, arka kamera video tarafında daha iyi. Fotoğraf noktasında birbiriyle hemen denkler, hatta bana S20 FE biraz daha iyi geldi. Ekran ve batarya dezavantajı var SE 2020 modelinin bu yüzden ben almam şahsen.

Bende iki cihaz arasında gidip geliyorum, bir yanım SE 2020'den yana bir yanım S20 FE hala karar verebilmiş değilim. Fotoğraf ve video benim için önemli konular. Bu konuların yanı sıra günü çıkaran bir batarya çağımızda artık gereklilik oldu. O yüzden karar vermek güç...

Bende iki cihaz arasında gidip geliyorum, bir yanım SE 2020'den yana bir yanım S20 FE hala karar verebilmiş değilim. Fotoğraf ve video benim için önemli konular. Bu konuların yanı sıra günü çıkaran bir batarya çağımızda artık gereklilik oldu. O yüzden karar vermek güç...

Dediklerinize göre sizin için S20 FE daha mantıklı hocam.
SE 2020 batarya konusunda çok üzer, S20 FE SD ise kamera konusunda sizi kesinlikle tatmin eder.

Dediklerinize göre sizin için S20 FE daha mantıklı hocam.
SE 2020 batarya konusunda çok üzer, S20 FE SD ise kamera konusunda sizi kesinlikle tatmin eder.
Hocam konu benim değil kirletmek gibi olmasın ancak sorayım arkadaşta zaten iki telefonun arasında kalmış sonuç olarak.
Benim derdim fotoğraf ve video performansının iyi olması. Çok fazla telefon kullanmıyorum, günlük işlerimi görüyorum pilin yeteceğini düşünüyordum ancak bu konuyu araştırdıkça ortalık karışıyor. Şöyle özetleyeyim ben telefonda asla oyun oynamam, video olarak en fazla yarım saat izlerim o da hep değil. Genelde mail kontrolü fotoğraf video ve iş için kullanırım. Bu yüzden SE 2020 mantıklı gibi göründü ilk başlarda. Sonradan pilin bunları bile yapmayacağını diyenleri gördüm. Aklım tamamen karıştı, S20 FE ile ilgili de kötü yorumda epey fazla.

Hocam konu benim değil kirletmek gibi olmasın ancak sorayım arkadaşta zaten iki telefonun arasında kalmış sonuç olarak.
Benim derdim fotoğraf ve video performansının iyi olması. Çok fazla telefon kullanmıyorum, günlük işlerimi görüyorum pilin yeteceğini düşünüyordum ancak bu konuyu araştırdıkça ortalık karışıyor. Şöyle özetleyeyim ben telefonda asla oyun oynamam, video olarak en fazla yarım saat izlerim o da hep değil. Genelde mail kontrolü fotoğraf video ve iş için kullanırım. Bu yüzden SE 2020 mantıklı gibi göründü ilk başlarda. Sonradan pilin bunları bile yapmayacağını diyenleri gördüm. Aklım tamamen karıştı, S20 FE ile ilgili de kötü yorumda epey fazla.

Hocam S20 FE ile ilgili kötü yorumların çoğunun Exynos versiyonundan olduğunu tahmin ediyorum.

SE 2020 kullanıcıları 6-7 saat ekran süresi verdiklerini söylüyorlar ama hangi parlaklıkta ve nasıl kullandıklarını sormadım.

Kamera konusunda pek bir bilgim yok maalesef ama iki cihazında iyi olduğunu söyleyebilirim.

Geri
Yukarı