Samsung Galaxy S20FE SD865 vs iPhone SE 2020

Bütçe
5500

bolibolingolio

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve bütçem doğrultusunda bu iki telefon arasında kaldım. Acaba hangisini seçmem benim için daha doğru bir karar olur ? Siz olsanız hangi telefonu seçerdiniz ? Ayrıyeten başka önerileriniz varsa önerilere açığım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. 😊

Kriterler :
- Performans
- Kamera
- Uzun süreli kullanım
- Günlük kullanımda beni idare edebilecek bir bataryaya sahip olması

Merhaba arkadaşlar, yeni bir telefon almayı düşünüyorum ve bütçem doğrultusunda bu iki telefon arasında kaldım. Acaba hangisini seçmem benim için daha doğru bir karar olur? Siz olsanız hangi telefonu seçerdiniz? Ayrıyeten başka önerileriniz varsa önerilere açığım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler. 😊

Kriterler:
- Performans.
- Kamera.
- Uzun süreli kullanım.
- Günlük kullanımda beni idare edebilecek bir bataryaya sahip olması.

Ben ekran ve bataryadan dolayı S20 FE SD tercih ederdim.

Kamera ve performans olarak bildiğim kadarıyla SE 2020 daha iyi ancak ekran ve batarya olarak S20 FE SD'nin oldukça gerisinde.

Saydığın dört kriterin üçünü SE 2020 sağlıyor ama batarya konusunda kötü. Bu nedenle önerim S20 FE SD 865.

Ben ekran ve bataryadan dolayı S20 FE SD tercih ederdim.

Kamera ve performans olarak bildiğim kadarıyla SE 2020 daha iyi ancak ekran ve batarya olarak S20 FE SD'nin oldukça gerisinde.

Ben telefonda oyun oynamıyorum, gün içerisinde sosyal medyada (Instagram, Twitter) 2-3 saat, YouTube'da 1 saat. Bir de WhatsApp'da falan takılıyorum. Buna rağmen SE 2020'nin bataryası yeterli olmaz mı acaba? Yani telefonda öyle çok yoğun zaman geçiren birisi değilim. Dediklerinize göre batarya ve ekran dışında iPhone SE 2020 daha iyi sanırsam ondan dolayı özellikle günlük kullanımımdan bahsettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben telefonda oyun oynamıyorum, gün içerisinde sosyal medyada (Instagram, Twitter) 2 3 saat, YouTube'da 1 saat bir de WhatsApp'da falan takılıyorum. Buna rağmen SE 2020'nin bataryası yeterli olmaz mı acaba? Yani telefonda öyle çok yoğun zaman geçiren birisi değilim. Dediklerinize göre batarya ve ekran dışında iPhone SE 2020 daha iyi sanırsam ondan dolayı özellikle günlük kullanımımdan bahsettim.

Hocam evet daha iyi ama fark atmıyor öyle çok fazla.

Kullanıcıların söylediğine göre 5-6 saat ekran süresi verebiliyormus yani yoğun kullandığınız bir gün olursa pişman olursunuz.
Kullanımınıza bağlı olarak bazı günler gün içinde şarja takmanız gerekebilir.

S20 FE SD video veya film izlerseniz ekranı ile SE 2020'den çok çok daha iyi olur bu arada.

gsmarena_171.jpg

Batarya performansı bu şekilde. Diğer özelliklerde SE 2020 daha iyi bir telefon. Ben bataryanın tatmin edeceğini sanmıyorum.

Hocam evet daha iyi ama fark atmıyor öyle çok fazla.

Kullanıcıların söylediğine göre 5-6 saat ekran süresi verebiliyormus yani yoğun kullandığınız bir gün olursa pişman olursunuz.
Kullanımınıza bağlı olarak bazı günler gün içinde şarja takmanız gerekebilir.

S20 FE SD video veya film izlerseniz ekranı ile SE 2020'den çok çok daha iyi olur bu arada.
Eki Görüntüle 1135173

Batarya performansı bu şekilde. Diğer özelliklerde SE 2020 daha iyi bir telefon. Ben bataryanın tatmin edeceğini sanmıyorum.
Cevaplarınız için teşekkürler 😊. Ekran ve batarya kriterinden dolayı sanırım benim için en mantıklı ve doğru tercih S20FE olacak. Bir de son olarak S20FE performans ve kamera konusunda istenileni verebiliyor değil mi ? Forumda okuduklarıma göre birkaç kronik sorunu (fazla ısınma gibi) olduğunu falan da belirtiyorlar. Aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı çekmem olası mı ?

Cevaplarınız için teşekkürler 😊. Film ve video izleme kriterinden dolayı sanırım benim için en mantıklı ve doğru tercih S20FE olacak. Bir de son olarak S20FE performans ve kamera konusunda istenileni verebiliyor değil mi? Forumda okuduklarıma göre birkaç kronik sorunu (fazla ısınma gibi) olduğunu falan da belirtiyorlar. Aldıktan sonra herhangi bir sıkıntı çekmem olası mı?

Hocam bahsedilen sorunlar Exynos 990 işlemcili modeli için.
Snapdragon 865 işlemcili modeli sorunsuz.
Ayrıca Exynos 990'ın kronik sorunu yok sadece rakibine göre daha kötü.

SD 865'li modeli "SM-G780G" şeklinde aratarak bulabilirsiniz.

Hocam bahsedilen sorunlar Exynos 990 işlemcili modeli için.
Snapdragon 865 işlemcili modeli sorunsuz.
Ayrıca Exynos 990'ın kronik sorunu yok sadece rakibine göre daha kötü.

SD 865'li modeli "SM-G780G" şeklinde aratarak bulabilirsiniz.
Peki bu telefonun 6/128 ile 8/256 modelinin arasında çok fark var mı ? 300 TL fazladan vermeye değer mi ? 256 GB depolama hafızası bana çok fazla geldi çünkü.

Peki bu telefonun 6/128 ile 8/256 modelinin arasında çok fark var mı? 300 TL fazladan vermeye değer mi?

Uzun kullanım konusunda 256/8 almaya değer evet.
Zaten SD 865'li olanın 256/8 modelini bir tek Samsung satıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı