S20FE Snapdragon vs S21FE Exynos

Merhaba. Amazon'dan 10.700 TL'ye S20 FE SD versiyon alabiliyorum, S21 FE 5G Exynos işlemcili Trendyol, Hepsiburada gibi yerlerde 3 bin lira daha fazlaya bulunuyor, siteler kendisi satmıyor problem yaşarsam çözüm süreci sıkıntılı geçebilir. Performans olarak hangi telefon daha iyidir? 5G olması şu an için pek önemli değil bence. Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Kamera ve şarj performansı benim için önemli.

S21 FE.

Ben güncel S21 FE kullanmaktayım. Ortalama 5.5 6 saat ekran süresi alıyorum. Hep 120 Hz modunda. Günde 35-45 dk falan oyun oynuyorum. Onun dışında sosyal medya, kamera ve Spotify açık ağırlıklı olarak.

Bence aradaki 3500 TL fark 5G ve güncelleme için değer mi bilemiyorum çünkü S21FE bütçesine çıktım mı bu sefer de S22 ile arasında 3K var. S22 bütçesine çıktın mı 5K farkla S23 gibi yeni çıkmış amiral gemisi telefon var. En önemli fark bence kamera eğer ikisi de aynıysa ucuz olanı al diğer farklar vay denebilecek kadar göremedim ben. Hatta S20FE ekran çözünürlüğü ve inç olarak bir tık daha da iyi.

Bence aradaki 3500 TL fark 5G ve güncelleme için değer mi bilemiyorum çünkü S21FE bütçesine çıktım mı bu sefer de S22 ile arasında 3K var. S22 bütçesine çıktın mı 5K farkla S23 gibi yeni çıkmış amiral gemisi telefon var. En önemli fark bence kamera eğer ikisi de aynıysa ucuz olanı al diğer farklar vay denebilecek kadar göremedim ben. Hatta S20FE ekran çözünürlüğü ve inç olarak bir tık daha da iyi.

S21FE için bütçemi fazlasıyla zorlamam gerekiyor zaten daha üstüne çıkmamın bir imkanı yok, bence de en önemli fark kamera, güncellemesidir vs. çok bir önemi yok, en kötü Custom ROM atar devam ederim. Hala kararsızım bilmiyorum.

S21 FE:
-Daha iyi bir işlemci,
-Çok daha uzun süre güncelleme desteği,
-5G.

S20 FE:
-Fiyat,
-Hafıza kartı desteği,
-Adaptör de geliyor.

Yani aman aman bir fark yok. Ben güncelleme desteği önemli diye S21 almıştım. S20 FE ile karşılaştırmamda.

S21 FE:
-Daha iyi bir işlemci,
-Çok daha uzun süre güncelleme desteği,
-5G.

S20 FE:
-Fiyat,
-Hafıza kartı desteği,
-Adaptör de geliyor.

Yani aman aman bir fark yok. Ben güncelleme desteği önemli diye S21 almıştım. S20 FE ile karşılaştırmamda.

Teknik detaylardan çok anlamam hocam, kamera konusunda aham şaham bir fark var mı ? Bir de Super Amoled ve Dynamic Amoled arasında öyle kayda değer bir fark var mıdır ?

@lAlpsl Super AMOLED ile Dynamic AMOLED arasındaki farklar: Dynamic'te AMOLED yanığı sorunu çözüldü. Ve Dynamic AMOLED HDR10+ iken Super HDR10.
Kamera konusunda devasa bir fark yok teknik özellik olarak. Ama o konuda biraz cahilim, net bir şey dersem hata olur.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı