S20FE Snapdragon vs S21FE Exynos

Teknik detaylardan çok anlamam hocam, kamera konusunda aham şaham bir fark var mı ? Bir de Super Amoled ve Dynamic Amoled arasında öyle kayda değer bir fark var mıdır ?
Arka kamerada S20 FE, ön kamerada S21 FE daha iyi hocam. S21 FE mantıklı bir tercih olacaktır.

S21FE için bütçemi fazlasıyla zorlamam gerekiyor zaten daha üstüne çıkmamın bir imkanı yok, bence de en önemli fark kamera, güncellemesidir vs. çok bir önemi yok, en kötü Custom ROM atar devam ederim. Hala kararsızım bilmiyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam kamera sensörleri aynı MP olarak da aynılar 5G zaten Türkiye'ye gelmesi çok uzun sürer. En büyük handikapları güncelleme hocam bu bütçeye çıkabiliyorsanız alın ama böyle birkaç daha ay bekleyeyim o zaman alırım derseniz de S21FE fiyatına S20FE almış olursunuz benden demesi çünkü dolar, euro tavan yapacak. Şu an 10K-11K bütçeniz varsa daha da yakın zamanda çıkamıyorum diyorsanız S20FE alın hocam 3K bulurum kolay şekilde dersenizde S21FE alın düşünmeden.

Yanlış hatırlamıyorsam kamera sensörleri aynı MP olarak da aynılar 5G zaten Türkiye'ye gelmesi çok uzun sürer. En büyük handikapları güncelleme hocam bu bütçeye çıkabiliyorsanız alın ama böyle birkaç daha ay bekleyeyim o zaman alırım derseniz de S21FE fiyatına S20FE almış olursunuz benden demesi çünkü dolar, euro tavan yapacak. Şu an 10K-11K bütçeniz varsa daha da yakın zamanda çıkamıyorum diyorsanız S20FE alın hocam 3K bulurum kolay şekilde dersenizde S21FE alın düşünmeden.

Teşekkür ederim hocam, telefon ihtiyacım var zaten ben de fiyatlar artacak diye Hepsiburada'dan alışveriş kredisi ile almayı düşünüyorum ki taksitli olduğu için çok daha rahatlatacak muhtemelen paranın değeri kalmayacağından... S20FE 12-13 bin civarına geliyor 12 taksit ile S21FE'de Max 3 taksit fırsatı sunuyorlar bunu da göz önüne aldığımda terchimi S20FE'den kullanacağım sanırım.

Samsung S21 FE alınabilir ama bu fiyata Realme GT2 var onu tavsiye ederim.

S21 FE Realme GT 2'den her anlamda daha başarılı.
Snapdragon 888 var diyebilirsin ama Exynos 2100 hatta Snapdragon 865 kadar verimli ve başarılı değil.

S21 FE:
-Daha iyi bir işlemci,
-Çok daha uzun süre güncelleme desteği,
-5G.

S20 FE:
-Fiyat,
-Hafıza kartı desteği,
-Adaptör de geliyor.

Yani aman aman bir fark yok. Ben güncelleme desteği önemli diye S21 almıştım. S20 FE ile karşılaştırmamda.

Ama 15W adaptör ile geliyor bu çok çok kötü ben 25W aldım 8 aydır bunu kullanıyorum 15W rezalet.
Screenshot_20230530_174626_Photos.jpg

S21 FE Realme GT 2'den her anlamda daha başarılı.
Snapdragon 888 var diyebilirsin ama Exynos 2100 hatta Snapdragon 865 kadar verimli ve başarılı değil.

Ama 15W adaptör ile geliyor bu çok çok kötü ben 25W aldım 8 aydır bunu kullanıyorum 15W rezalet.Eki Görüntüle 1799874

Type-C adaptör ve kablo mu aldınız?

Teşekkür ederim hocam, telefon ihtiyacım var zaten ben de fiyatlar artacak diye Hepsiburada'dan alışveriş kredisi ile almayı düşünüyorum ki taksitli olduğu için çok daha rahatlatacak muhtemelen paranın değeri kalmayacağından... S20FE 12-13 bin civarına geliyor 12 taksit ile S21FE'de Max 3 taksit fırsatı sunuyorlar bunu da göz önüne aldığımda terchimi S20FE'den kullanacağım sanırım.

Hocam taksitli alacaksanız 12K altı S20FE sizin için en iyisi olacaktır. 12K üstü 3 taksit seçeneği var ve bu da çok az S21FE alsanız 3 ay taksit yapsanız 4.5k-5k arası taksit ödemiş olursunuz her ay o yüzden S20FE ödeme şeklinizi daha kolaylaştırır. S20FE içinden adaptörde çıkıyor S21FE için ayrıca 300 TL'ye adaptör filanda alacaksınız o yüzden sizin için en mantıklısı bu olacaktır.

Arkadaşlar her şeyi düşünüp taşındıktan sonra 12 ay taksit ve 500 liralık indirim kuponumla S20FE siparişimi vermiş bulunmaktayım, henüz hızlı şarj adaptörümü ve kablomu almayacağım, yorumlarınız ve düşünceleriniz için hepinize teşekkür ederim.

S21FE için bütçemi fazlasıyla zorlamam gerekiyor zaten daha üstüne çıkmamın bir imkanı yok, bence de en önemli fark kamera, güncellemesidir vs. çok bir önemi yok, en kötü Custom ROM atar devam ederim. Hala kararsızım bilmiyorum.
SlimGang rom var sadece başka yok, oda zaten one ui tabanlı.

Arkadaşlar her şeyi düşünüp taşındıktan sonra 12 ay taksit ve 500 liralık indirim kuponumla S20FE siparişimi vermiş bulunmaktayım, henüz hızlı şarj adaptörümü ve kablomu almayacağım, yorumlarınız ve düşünceleriniz için hepinize teşekkür ederim.
Hayırlı olsun hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı