S21 FE 128/256 GB vs Xiaomi 11T

• Konuyu başlatan MyK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 4B
Bende bir S21 FE kullanıcısı olarak sorunuza cevap verecek olursam cihazdan genel olarak memnun kaldım diyebilirim fakat batarya performansı kötü. Sırf batarya performansı kötü diye vazgeçmenizi önermem zira bahsettiğiniz iki cihaz arasında S21 FE daha mantıklı bir tercih olacaktır.
Oyuncu birisi değilim bataryası kötü dedin kaç saat ekran süresi alıyorsun

Oyuncu birisi değilim bataryası kötü dedin kaç saat ekran süresi alıyorsun
Ekran süresi kullanıcıdan kullanıcıya değişen bir durum. Kendi kullanımımda hep mobil veri ile sosyal medya uygulamaları ve tarayıcı ile ortalama 3-4 saat ekran süresi alıyorum. İşin içine konum ve Bluetooth girerse bu süre daha da azalıyor. Genelde gün içerisinde iki kere şarj ediyorum.

Merhabalar, s21 FE cihazını bir süredir kullanıyorum.
Isınma problemiyle hiç karşılaşmadım. Ekranı gayet güzel. Performansından memnunum.

Eksi olarak gördüğüm hususlar şunlar oldu:
Batarya performansı gerçekten kötü, aktif kullanımda gün içinde 2 kere şarj etmem gerekiyor.
Ekran adaptif değil, bu biraz can sıkıcı 60 ya da 120 arasında manuel ayar yapmak gerekiyor.
Tele kamerası rezalet, 3x optik zoom olduğu söyleniyor ama bana kesinlikle optik zoom gibi gelmedi.

Tavsiye noktasına gelecek olursak ben çok fazla zoom kullanmıyorum, her an oyun oynama halinde olmadığım için ekranı genelde 60 hz de tutup oynayacak olursam 120ye çekiyorum. Batarya konusunda çözümüm yok ne yazık ki sorun yaşıyorum.

Tüm bunlara rağmen işimi görüyor memnunum ve uzun yıllar kullanabileceğimi düşünmekteyim. Belirttiğim konular sizler için de çok sorun değilse tavsiye ederim.

Merhaba,
Formları ve videoları taradım ancak bu iki cihaz arasında sağlıklı bir kıyaslama bulamadım. 9000TL gibi bir bütçem var. 11t 8800TL civarlarında, S21FE 128 GB da benzer fiyatlarda.

Şu an Samsung Note 4 kullanıyorum ve 8 buçuk yıldır aktif olarak kullanmaktayım,
Aldığım ürünleri uzun süre kullanmayı severim. Bundan dolayı tercihimde bu çok önemli bir kriter.

11T'ye yakınlık duyma sebeplerim;
-1200+ işlemci için olumlu yorumlar görmem(kağıt üzerinde 2100 daha iyi ama Exynos sonuçta)
-67W hızlı şarj(kutu içinden çıkıyor)
-Harman kardon iş birliği.
-Batarya
-256 GB hafıza.

S21 FE'ye yakınlık duyma sebeplerim;
-Ekran
-Kamera
-Ne yazık ki Samsung olması.

Bu arada eski cihazımı verirsem S21FE 256 GB modeli 8900TL'ye gelmektedir. Bu konuda da görüş bildiren olursa sevinirim.

İkisi arasında S21 FE daha iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim arkadaşlar. S21 FE için karar kıldım. İlerleyen haftalarda aklımdan çıkmazsa batarya ve işlemci konusunda deneyimlerimi burada paylaşırım.

Hayırlı olsun.

Merhaba, S21 FE cihazını bir süredir kullanıyorum.
Isınma problemiyle hiç karşılaşmadım. Ekranı gayet güzel. Performansından memnunum.

Eksi olarak gördüğüm hususlar şunlar oldu:
Batarya performansı gerçekten kötü, aktif kullanımda gün içinde 2 kere şarj etmem gerekiyor.
Ekran adaptif değil, bu biraz can sıkıcı 60 ya da 120 arasında manuel ayar yapmak gerekiyor.
Tele kamerası rezalet, 3X optik Zoom olduğu söyleniyor ama bana kesinlikle optik Zoom gibi gelmedi.

Tavsiye noktasına gelecek olursak ben çok fazla Zoom kullanmıyorum, her an oyun oynama halinde olmadığım için ekranı genelde 60 Hz de tutup oynayacak olursam 120ye çekiyorum. Batarya konusunda çözümüm yok ne yazık ki sorun yaşıyorum.

Tüm bunlara rağmen işimi görüyor memnunum ve uzun yıllar kullanabileceğimi düşünmekteyim. Belirttiğim konular sizler için de çok sorun değilse tavsiye ederim.

Android bölümünde “S21 FE şarjı çabuk bitiyor” konusunda batarya ile ilgili bir takım tüyolar yazdım. Bir bak istersen.

Son düzenleme:
Merhabalar,
Formları ve videoları taradım ancak bu iki cihaz arasında sağlıklı bir kıyaslama bulamadım. 9000TL gibi bir bütçem var. 11t 8800TL civarlarında, S21FE 128 GB da benzer fiyatlarda.

Şu an Samsung Note 4 kullanıyorum ve 8 buçuk yıldır aktif olarak kullanmaktayım,
Aldığım ürünleri uzun süre kullanmayı severim. Bundan dolayı tercihimde bu çok önemli bir kriter.

11T'ye yakınlık duyma sebeplerim;
-1200+ işlemci için olumlu yorumlar görmem(kağıt üzerinde 2100 daha iyi ama Exynos sonuçta)
-67W hızlı şarj(kutu içinden çıkıyor)
-Harman kardon iş birliği.
-Batarya
-256 GB hafıza.

S21 FE'ye yakınlık duyma sebeplerim;
-Ekran
-Kamera
-Ne yazık ki Samsung olması.

Bu arada eski cihazımı verirsem S21FE 256 GB modeli 8900TL'ye gelmektedir. Bu konuda da görüş bildiren olursa sevinirim.
Xiaomi gibi bi marka alacağına s21fe 256 al.

Yeni konular

Geri
Yukarı