Samsung S21 FE vs Xiaomi 11T Pro

orhan1993

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Telefon tercihimde çok arada kaldım. Her 2 telefonun artılarını kendimce çıkardım:

S21 FE ARTILARI 11T PRO ARTILARI
Ön Kameraİşlemci(SNAPDRAGON 888)
Su ve Toza DayanıklılıkHoparlör(Harman Kardon)
Çıkış Yılı(Güncelleme alma)Kutu İçeriği(adaptör, ekran koruyucu vs.)
Kablosuz Şarj120w Hızlı Şarj(17 dk'da tam dolu)
FİYAT:10.700 TLFİYAT:12.700 TL

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende S21 FE kullanıcısı olarak eksi yönlerini söyleyeyim o zaman. Birincisi batarya. Genel olarak cihazdan memnun olsam da keşke daha iyi bir batarya optimizasyonu olsaydı. Ortalama 3-4 saat ekran süresi alabiliyorum. İkincisi ise sıcaklık diyebilirim. Hele ki şu yaz sıcaklarında ısınmadan dolayı performansı ve hz değerini düşürüyor. Tabi bu durum ortam sıcaklığına da bağlı ve bende Antalya'da yaşadığım için birkaç kere başıma geldi. Bakalım ilerleyen yaz sıcaklarında nasıl bir kullanım değeri sağlayacak göreceğim. S21 FE tercih edeceğim zamanlar 11T pro cihazını da inceleme şansım olmuştu. Ekran kalitesi, ergonomik yapısı, daha hafif olması, tasarımı ve özellikle kamerası sebebiyle S21 FE tercih ettim diyebilirim.

Ben kesinlikle S21 FE seçerdim. 11T Pro'nun işlemci ve hızlı şarj hariç başka hiçbir artısı yok. 11T Pro'da arayüzüyle ilgili ufak tefe sorunlar duydum, ön kamerası iyi değil, arka kamerasına gelecek olursak 11T Pro'da OIS yok bu büyük dezavantaj. Tasarım olarak zaten S21 FE bence açık ara önde, ekran teknolojisi yine aynı keza. Hatta bence hoparlörde bile S21 FE'de daha başarılı .

Bende S21 FE kullanıcısı olarak eksi yönlerini söyleyeyim o zaman. Birincisi batarya. Genel olarak cihazdan memnun olsam da keşke daha iyi bir batarya optimizasyonu olsaydı. Ortalama 3-4 saat ekran süresi alabiliyorum. İkincisi ise sıcaklık diyebilirim. Hele ki şu yaz sıcaklarında ısınmadan dolayı performansı ve hz değerini düşürüyor. Tabi bu durum ortam sıcaklığına da bağlı ve bende Antalya'da yaşadığım için birkaç kere başıma geldi. Bakalım ilerleyen yaz sıcaklarında nasıl bir kullanım değeri sağlayacak göreceğim. S21 FE tercih edeceğim zamanlar 11T pro cihazını da inceleme şansım olmuştu. Ekran kalitesi, ergonomik yapısı, daha hafif olması, tasarımı ve özellikle kamerası sebebiyle S21 FE tercih ettim diyebilirim.
Öncelikle açıklamanız için teşekkür ederim.. Ben de Aydın'da yaşıyorum sıcaklığın performans üzerindeki etkisi benim için de önemli olacaktır. Performans düşüklüğü rahatsız edici derecede hissediliyor mu ? Ortalama 1 hafta-10 gün daha araştırmalarım devam edecek.. Bu süre zarfında kullanım esnasında fark ettiğiniz olumlu/olumsuz durumlardan haberdar ederseniz çok memnun olurum..

Öncelikle açıklamanız için teşekkür ederim.. Ben de Aydın'da yaşıyorum sıcaklığın performans üzerindeki etkisi benim için de önemli olacaktır. Performans düşüklüğü rahatsız edici derecede hissediliyor mu ? Ortalama 1 hafta-10 gün daha araştırmalarım devam edecek.. Bu süre zarfında kullanım esnasında fark ettiğiniz olumlu/olumsuz durumlardan haberdar ederseniz çok memnun olurum..
Rica ederim. Zaten o sıcaklık esnasında telefon ellenmeyecek kadar ısınıyor. Araçta mobil veri ile telefondan youtube üzerinden müzik açmıştım. Ekranı da açıktı ve koltuğun üstüne koydum. Tabi malum Antalya sıcakları ve arabada klima da yoktu. Koltuğun üstünde güneşte vurunca bir süre sonra baktım telefon cayır cayır yanıyordu. Performansı ve ekran hz kısmıştı. Büyük ihtimalle güneş vurduğu için olduğunu düşünüyorum. Çünkü adaptif ekran parlaklığını da açık olarak kullanıyorum ve güneşli yerde ekstra parlaklık açıyor. Bu da daha fazla ısınmasına sebep oluyor. Benim de merak ettiğim bu sıcak günlerde güneşli sahilde nasıl bir kullanım değeri sunuyor henüz gidipte deneme fırsatım olmadı maalesef. Benim için ve birçok S21 FE kullanıcısının en büyük olumsuz durumu batarya diye düşünüyorum. Eğer 11T Pro alacak bütçelere çıkabiliyorsanız S21 Plus modeli de var Samsung tarafında. S21 FE ye göre biraz daha iyi batarya kullanımı sunuyormuş diye gördüm. Naçizane tavsiyem aklınızdaki modelleri bir de alışveriş merkezinde inceleyin.

Geri
Yukarı