S21 FE şarj çabuk bitiyor

Merhaba. 6 gündür Samsung Galaxy S21 FE kullanıyorum. Açıkçası araştırdığımda birçok kişinin de dile getirdiği batarya problemini görmüştüm fakat bu kadar olacağını tahmin etmiyordum. En son aldığım ekran süresini görsele ekliyorum. %100'den %23'e kadar olan süredir. Hep mobil veri ile kullandım. GPS Bluetooth gibi özellikler kapalıydı. Sizce normal mi bu ekran süresi? Ayrıca şunu da sormak istiyorum. Mesela %20 de şarja takıp tam dolmadan %60 civarında çeksek ve bunu gün içerisinde 2-3 defa yapsak bu işlem bataryaya zarar verir mi?

Bendeki S21 FE deneyimi 😒😒 neyse ki satıp kurtuldum.
1 saat 46 dk açık ekran süresi almışım ve şarj %100'den %37'ye düşmüştü.

85202AAD-7C31-4B5E-A2A6-7101359938E2.jpeg

Bendeki S21 FE deneyimi 😒😒 neyse ki satıp kurtuldum.
1 saat 46 dk açık ekran süresi almışım ve şarj %100'den %37'ye düşmüştü.

Eki Görüntüle 1395238
Açıkçası bende bu cihazı alırken birçok kişinin batarya sorununu dile getirdiğini görmüştüm ama bütçem doğrultusunda da Xiaomi veya orta segment bir cihaz tercih etmek istemediğim için aldım. İlk incelediğimde de tasarımı, ekranı, kamerası filan hoşuma gittiği için tercih ettim. Cidden bu özellikleri tatmin etsede bataryası çok kötü maalesef. Fakat sizde nasıl öyle ekran süresi vermiş anlayamadım. Ful mobil veri ile kullandığımda hemen hemen konuda paylaştığım ekran süresini alıyorum.
Benim kullandığım S21 FE 120Hertz de pil kullanımım 4-3.5 saate kadar düşüyor 60Hertz de ise böyle.

Eki Görüntüle 1395317
Bu modeli tercih etmemdeki sebeplerden birisi de 120 Hz olmasıydı. 60 Hz alınca çok takılıyor gibi geldi. Ya da 120 Hz alışınca mı öyle geliyor anlayamadım. :D Neyse artık yavaş yavaş alışıyorum günde 2 kere şarj etmeye.

Bu modeli tercih etmemdeki sebeplerden birisi de 120 Hz olmasıydı. 60 Hz alınca çok takılıyor gibi geldi. Ya da 120 Hz alışınca mı öyle geliyor anlayamadım. :D Neyse artık yavaş yavaş alışıyorum günde 2 kere şarj etmeye.

Galaxy Max Hz istersen bunu bir dene derim. S21'deki adaptif özelliğinden bir farkı kalmıyor. (1 hafta ücretsiz premium denemesi var.)

Dün itibarıyla aynı hataya bende düştüm. Normal şartlarda aklımda S21 Ultra vardi. Ancak mağzada olmamasindan dolayi sonra sipariş veririm dedim. Gözüme S21 FE ilisti ve 04/06/2022 tarihinde aldim. 24 saat dolmadan pişman oldum. 21 dakikalik ekran kaydi aldim. 21 dakikada %9 şarj tuketiyor. Bu 21 dakikada sadece 3 dakika video izleme var. Diger kalan kısım web sitelerinde gezinti. Şu anda da iade etmek veya ust modeliyle degistirmek istiyorum kabul edilmiyor. Sadece şu dikkatimi cekti. Super şarj adaptoru verıyorlar kutusundan cikmadigi icin. Bu adaptorle şarj edince sanki daha cabuk sarji bitiyor. Bilmiyorum tabii ki alakasi var midir? Resmen elimde kaldi cihaz.

Dün itibarıyla aynı hataya bende düştüm. Normal şartlarda aklımda S21 Ultra vardi. Ancak mağzada olmamasindan dolayi sonra sipariş veririm dedim. Gözüme S21 FE ilisti ve 04/06/2022 tarihinde aldim. 24 saat dolmadan pişman oldum. 21 dakikalik ekran kaydi aldim. 21 dakikada %9 şarj tuketiyor. Bu 21 dakikada sadece 3 dakika video izleme var. Diger kalan kısım web sitelerinde gezinti. Şu anda da iade etmek veya ust modeliyle degistirmek istiyorum kabul edilmiyor. Sadece şu dikkatimi cekti. Super şarj adaptoru verıyorlar kutusundan cikmadigi icin. Bu adaptorle şarj edince sanki daha cabuk sarji bitiyor. Bilmiyorum tabii ki alakasi var midir? Resmen elimde kaldi cihaz.
Nasıl iade kabul etmiyorlar ya? Sizin 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkınız var tüm elektronik cihazlarda.Zorlayın satın aldığınız yeri gerekirse göz dağı verin haklarınızı bildiğinze ve gerekirse tüketici hakları mahkemesine gideceğinize.

Elimde Xiaomi Mi Note 10 Lite cihazının orjinal 30w adaptörü var. Onunla denedim süper hızlı şarj çalışmadı. Sadece hızlı şarj gösteriyordu. Fakat kendi samsung 25w orjinal adaptörü ile süper hızlı şarj yazıyordu. Eğer farklı bir adaptör tercih edecekseniz iyi araştırın derim. Ayrıca şunu da ekleyeyim mobil veri kullanımda wifi kullanımına göre 2 kattan fazla batarya tüketiyor. Bu konuyu açtığımda telefonu 5 gündür kullanıyordum. Şimdi bir ayı geçti. Batarya kullanımı biraz daha iyileşti diyebilirim. En azından konuyu açtığımdaki hemen hemen aynı kullanımda 4 saati geçen ekran süresi alabiliyorum. Yeri geldiğinde günde 2 kere şarj ediyorum.

Elimde Xiaomi Mi Note 10 Lite cihazının orjinal 30w adaptörü var. Onunla denedim süper hızlı şarj çalışmadı. Sadece hızlı şarj gösteriyordu. Fakat kendi samsung 25w orjinal adaptörü ile süper hızlı şarj yazıyordu. Eğer farklı bir adaptör tercih edecekseniz iyi araştırın derim. Ayrıca şunu da ekleyeyim mobil veri kullanımda wifi kullanımına göre 2 kattan fazla batarya tüketiyor. Bu konuyu açtığımda telefonu 5 gündür kullanıyordum. Şimdi bir ayı geçti. Batarya kullanımı biraz daha iyileşti diyebilirim. En azından konuyu açtığımdaki hemen hemen aynı kullanımda 4 saati geçen ekran süresi alabiliyorum. Yeri geldiğinde günde 2 kere şarj ediyorum.
Süper hızlı sarj yazıp yazmaması önemli değil. Sadece Samsung markalı sarj aletlerinde süper hızlı sarj yazıyor. Önemli olan kaç Watt ile sarj olduğudur.

Nasıl iade kabul etmiyorlar ya? Sizin 14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkınız var tüm elektronik cihazlarda. Zorlayın satın aldığınız yeri gerekirse göz dağı verin haklarınızı bildiğinze ve gerekirse tüketici hakları mahkemesine gideceğinize.

Hocam içeriğine SIM kart takılan cihazlar da o dediğiniz geçerli olmuyor. Ancak 3 kez servise göndereceksiniz ve servis değişim iade onayi verecek. Ancak bu şekilde elinizden cikiyor.
Elimde Xiaomi Mi Note 10 Lite cihazının orijinal 30W adaptörü var. Onunla denedim süper hızlı şarj çalışmadı. Sadece hızlı şarj gösteriyordu. Fakat kendi Samsung 25W orijinal adaptörü ile süper hızlı şarj yazıyordu. Eğer farklı bir adaptör tercih edecekseniz iyi araştırın derim. Ayrıca şunu da ekleyeyim mobil veri kullanımda Wi-Fi kullanımına göre 2 kattan fazla batarya tüketiyor. Bu konuyu açtığımda telefonu 5 gündür kullanıyordum. Şimdi bir ayı geçti. Batarya kullanımı biraz daha iyileşti diyebilirim. En azından konuyu açtığımdaki hemen hemen aynı kullanımda 4 saati geçen ekran süresi alabiliyorum. Yeri geldiğinde günde 2 kere şarj ediyorum.

Hocam adaptor olarak Samsung A50 cihazinkini kullandim. O da orijinal kutudan cikan. Ancak dedigim gibi super hizli şarj denilen yine orijinal Samsung adaptorunden sanki daha uzun gidiyor. Veri kullanimina gelince. Dediginiz dogru olabilir. Yani Wi-Fi ve 4.5G farkli olabilir. Telefon gorusmesi benim icin şu an onemli. İşim geregi gunde 3 saate yakin gorusme yapiyorum. Boyle cabuk bitecekse cidden elimde patladi bu cihaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı