S21 FE vs A54

Yani ortalama bir işlemci, uzun giden pil ve uzun süreli güncelleme desteği benim için yeterli olur kamerayla oyunla fazla işim olmaz. Bu kriterler çerçevesinde en mantiklı seçenek nedir sizce?

Daha ucuza A34'te tatmin eder sizi
Üstelik işlemcilerinde bariz bir üstğnlük yok hatta MediaTek dimensity 1080 daha verimli

A54 fiyatını hak etmiyor. Daha ucuza GT 2 var ve çok daha iyi bir cihaz. Zaten GT 2, S21 FE muadili. Ama şu an indirimde olduğu için 5000 TL daha ucuz S21 FE'den. Dolayısıyla GT 2'nin 13.8K olduğu yerde S21 FE'nin ismi geçmez.
Arkadaşım kullanıyor ve memnun, çok sağlam telefon.

S21 FE'nin bataryası için hiç iyi şeyler söylenmiyor. A54'ün bataryası çok daha iyidir. Ayrıca S21 FE Android 15'i alacak en son, yani ömrü pek uzun değil.

17-18k civarında bir bütçen varsa Realme GT 2, Honor 90, eğer kamerayla pek işin yoksa ve işlemci senin için çok önemliyse POCO F5 gibi cihazlara yönelebilirsin.

GT 2'nin son bir Android güncellemesi kaldı, üzerine bir sene de güvenlik güncellemesi alacak. Honor 90 2 sene Android (Android 14 ve 15) ve üzerine bir sene de güvenlik güncellemesi (toplamda 3 sene güvenlik güncellemesi) alacak. POCO F5 Android 14 ve 15'i alacak, üzerine bir sene de güvenlik güncellemesi (toplamda 3 sene güvenlik güncellemesi) alacak.

S21 FE kullanıcısı olarak ortalama kullanımımda 5-6 saat arası açık ekran süresi alabiliyorum. Oyun oynarsam 4.5 saat düşebiliyor fazla Wi-Fi ağırlıklı kullanırsam 6saati geçebiliyorum. Evet bataryası zayıf zaten telefonun zaten en sevmediğim yeri bataryası.

Exynos 2100'ün kronik sorunlu olduğuna dair bir şey bulamadım ve beklentilerine göre A34 almalı bence.
888'i neye göre sorunlu görüyorsun? Isı mı, 2100 daha beter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tüketim mi?

İkisi de aynı üretim bandından geçtiğine göre zaten biri sorunlu ise öbürü de öyledir.

888'i neye göre sorunlu görüyorsun? Isı mı, 2100 daha beter.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Tüketim mi?

İkisi de aynı üretim bandından geçtiğine göre zaten biri sorunlu ise öbürü de öyledir.

Her yerde SD 888 sorunlu yazıyordu hatta ısınınca SD 865 performansına sahip deniliyordu internette

Her yerde SD 888 sorunlu yazıyordu hatta ısınınca SD 865 performansına sahip deniliyordu internette.
Evet doğru ve hatta 855 düzeyine bile düşüyor. Ama 2100 de düşüyor maalesef.

Evet doğru ve hatta 855 düzeyine bile düşüyor. Ama 2100 de düşüyor maalesef.

Anladım iyi başlıyır ama sonra düşüyor ne demişler hızlı giden atın ... düşer

Geri
Yukarı