S21 FE vs A54

Her yerde SD 888 sorunlu yazıyordu hatta ısınınca SD 865 performansına sahip deniliyordu internette
GT 2'de Vapor Chamber var, bu sebeple Snapdragon 888 o kadar da berbat çalışmıyor. Ama S21 FE'de Vapor Chamber yok, bu yüzden fazlaca ısınabiliyor.

S21 FE kullanıcısı olarak ortalama kullanımımda 5-6 saat arası açık ekran süresi alabiliyorum. Oyun oynarsam 4.5 saat düşebiliyor fazla Wi-Fi ağırlıklı kullanırsam 6saati geçebiliyorum. Evet bataryası zayıf zaten telefonun zaten en sevmediğim yeri bataryası.

Ekran süresi benim için biraz yetersiz hocam onun yerine sunabileceğiniz bir alternatif var mı batarya konusunda üzmeyecek? Yoksa sanırım gözlemlerim dolayısıyla A54 alacağım. Ayrıca uzun süreli güvenlik ve güncelleme desteği sebebiyle de.

Android 12 ile piyasaya sürüldü. Android 16'yı da alacak.

Güncellemeye göre ömür biçmenşz aşırı saçma.
S21 FE uzun kullanımda bile A54'ten daha iyi segment ve seri farkı ortada
Güncellemeye göre ömür biçmiyorum ama bir telefonun daha uzun süre güncelleme alması tabii ki önemli bir artıdır. Tek başına bir şey ifade etmeyebilir ama önemli bir etken.

Ekran süresi benim için biraz yetersiz hocam onun yerine sunabileceğiniz bir alternatif var mı batarya konusunda üzmeyecek? Yoksa sanırım gözlemlerim dolayısıyla A54 alacağım. Ayrıca uzun süreli güvenlik ve güncelleme desteği sebebiyle de.

Ben sizin yerinizde olsam Realme GT2 alırdım ama güncelleme önemliyse A54 düşünülebilir. Bence ama güncelleme önemli olsa da en önemli olan değil bence. O yüzden GT2 seçerdim.

Ben benim için önemli olanları söyleyeyim mesela:

A54te kablosuz şarj ve arkadan kablosuz olarak başka telefonları kulaklıkları falan şarj etme özelliği yok. Benim külüstür S10E de bile var bu. Yollarda avmde kafede orda burda şarjın bittiyse kafede takılırken masada telefonun üstüne kulaklığını koyup şarj ediyosun metro otobüs vs dönerken müziğini dinliyorsun. Bazen hayat kurtarıyor.

A54te Samsung DEX özelliği de yok. Benim S10eye Type-C aparat takınca linux gibi windows benzeri bi arayüz çıkıyo ve sadece gittiğiniz bir otelin monitörüne TVsine bağlayarak blutut klavye fareyla veya type-c aparatın usb çıkışına bağladığınız bişeyle kontrol edebiliyorsunuz chrome falan windowstaki gibi oluyo masaüstü görünümü.

Bi de şey var A54 ÇÖP :D

Ben benim için önemli olanları söyleyeyim mesela:

A54'te kablosuz şarj ve arkadan kablosuz olarak başka telefonları kulaklıkları falan şarj etme özelliği yok. Benim külüstür S10e de bile var bu. Yollarda AVM'de kafede orada burada şarjın bittiyse kafede takılırken masada telefonun üstüne kulaklığını koyup şarj ediyosun metro otobüs vs dönerken müziğini dinliyorsun. Bazen hayat kurtarıyor.

A54'te Samsung DeX özelliği de yok. Benim S10E'ye Type-C aparat takınca Linux gibi Windows benzeri bir arayüz çıkıyor ve sadece gittiğiniz bir otelin monitörüne TVsine bağlayarak blutut klavye fareyla veya Type-C aparatın USB çıkışına bağladığınız bir şeyle kontrol edebiliyorsunuz Chrome falan Windows'taki gibi oluyor masaüstü görünümü.

Bir de şey var A54 ÇÖP :D

Biraz ağır olmuş A54 kötü telefon değil ama A serisinin gazabına uğradı DeX falan için ama onu geçtim A54'te RAW kopya bile yok. Ya da telephoto lens

Realme GT2'yi inceledim de epey güçlü görünüyor eksik gördüğünüz yanları neler sizce duruma göre Realme GT2 de alabilirim.

Kablosuz güç paylaşımını bende seviyorum
Screenshot_20231222_225505_Chrome.jpg

Biraz ağır olmuş A54 kötü telefon değil ama A serisinin gazabına uğradı DeX falan için ama onu geçtim A54'te RAW kopya bile yok. Ya da telephoto lens

Geri
Yukarı