S21 FE vs GT 2 vs F5

Bu bütçede gelecek S23 FE var tek bildiğim. O da Exynos 2200 ile gelecek. Umarım saçma sapan GPU hataları düzeltilir.

Türkiye'de S22'nin Snapdragon varyanti var. Ve 8 Gen 1 rahat bir şekilde Exynos 2200'ü aşıyor. S22'nin kamera sensorleri de S23 ile aynı. S22'ye bütçe yetiyorken S21 FE alanin aklindan suphe ederim. S21 FE, plastik kamera havuzlu, adaptif ekranı olmayan ve SRGB'si bile kisilmis bir cihaz. S21 bile çok daha iyi S21 FE'den.

S23 FE için konusursak umarım hatasız şekilde gelir. Kamerası muhtemelen Exynos 2200'ün çöp ISP'si yüzünden S22'den bile kotu gelecek. Ama S21 serisini aşacaktır. Donanımı S22, görünüşü S23.

S22'nin Snapdragon'lu versiyonunun satıldığını bilmiyordum. S23 FE de de böyle olur umarım. Fakat S21 FE ile S22 arasında neredeyse 6-7 bin lira var. Bence o farka değmez. 22-23'lere çıkılacaksa 27'ye de çıkılmalı S23 alınmalı. Xiaomi 12 de var 22 bin civarına. Xiaomi 12t de vardı.

S22 fiyatı gereksiz yüksek. O fiyata s23 fe gelir zaten yakında. Bir de s22 de de exynos var. O yüzden samsung tarafında s21 fe veya yüksek bütçede s23 bence en mantıklısı.

@emrah_8 Her cihazın bir eksiği olduğu gibi a34 ile a54'ün de var. İşlemcileri zayıf, zayıf olduğu için bataryaları da iyi gidiyor herhalde. Kameralarına da bakmak lazım. Oyun performansı ikinci plana atılacaksa çok mantıklı.
Öyle hocam, A54'ü listemden işlemcisinin diğerlerine oranla zayıf kaldığı için elemiştim zaten. Ekran, kamera olarakta s21fenin gerisinde. Batarya süresi olarak artıda tabi. O yüzden Poco F4, F5 falan bakmak istedim ama ondada işte yazılımıydı, malzeme kalitesiydi falan diye kötü denildi.

GT2ye biraz daha sıcak bakıyorum bakalım,3 yıl normal güncellemeden sonra güncelleme almazsa ROM atarım manuel kurarım. Zaten garantisi bitmiş olur o zamana. En azından ortalama üstü ekran, kamera, işlemci, batarya paketine sahip olmuş olurum diyorum. Birkaç tane inceleme videosu izledim, hepsi iyi diyor. Hani öyle rastgele adamların çektiği incelemelerde değil, tanınmış yüzlerin falan.
Sırf 1 yıl daha fazla güncelleme almak için GT2 yerine A54 almak mantıksız diye düşünüyorum artık.
Yine S23FE beklerim, S21FE gibi gelirse veya abidik bir fiyattan çıkarsa GT2 alırım diye düşünüyorum.

GT2 PRO olarak ikinci elleride var aslında yine bu fiyatlardan gidiyor. Lakin insan güvenemiyor, telefon nasıl kullanıldı falan. Belki GT2 PRO güzel bir indirim alırsa onuda alabilirim falan. Kara cuma vs muhabbetlerinde artık.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@WarForFears Mi 12 kamerada S22 için pek de dişli bir rakip değil. Ama kasası daha başarılı olduğu için oyun performansı S22'yi aşıyor. Bataryası da S22'yi aşıyor yanlış bilmiyorsam.
Yine de One UI ve kamera için S22'ye yönelirdim. Ama S23'e çıkmak en sağlıklısi olur kesinlikle.
S21 FE'ye göre:
- Arka kamera paketi ve ön kamerası daha iyi,
- Daha başarılı sRGB,
- Daha güçlü SoC (CPU, GPU, ISP),
- Cooling system (S21 FE'de yok.),
- Daha yüksek PPI ve nit değeri,
- Adaptif ekran (S21 FE'de yok.)

Bence S21 FE yerine S22 almak için yeterli sebepler. Ama kullanıcıdan kullanıcıya değişir.

@emrah_8 ROM kurma işine ben girmem. Banka uygulamaları kuruyoruz gerek yok kalsın eski Android'de. Şimdi güncelleme alacak ama ne zaman alacak o da var. X3 Pro'da Android 13 alacaktı ama hala gelmedi benim cihaza. Android 14 testleri yapılıyor şu an düşün yani. GT2 seneye çıkacak Android 15i alır sonra almaz. S21 FE Android 16'yı alır sonra üstüne 1 yıl daha güvenlik güncellemesi alır. Mesela şimdi Samsung One UI 6 ya geçiyor. Yeni arayüzü daha performanslı daha güzel olabilir. S22'nin de snapdragonlusu satılıyormuş. 20 bine düşerse bakılabilir.

@Violet S S22 tabii daha iyi ama hem aradaki fark çok hem de o fiyata çıkılınca Xiaomi 12, S22 devreye giriyor. Öte yandan daha ekleyip S23 falan alınabiliyor. S23 FE yi merak ediyorum. Exynos'lu S22'nin büyük ekranlı hali olacak. Batarya da artacak haliyle. Android 13 ile de çıkacağı için S22'den fazla güncelleme alacak. Genelde FE serisi fiyat performansı iyi olur. S22'den uyguna gelme ihtimali var gibi. Zamanda çabuk geçiyor. Benim S20 FE yi alalı 1.5 yıl olmuş ve tahminen son güncellemesini aldı. Realme GT2 falan alsak 1.5 sene sonra onunda güncellemesi kesilecek. Keza Xiaomi'lerde öyle bildiğim kadarıyla.

https://www.hepsiburada.com/samsung...nt=HBCV00001GNAB1&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

S22, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 lisi 23k civarlarında, aynen 3k daha atıp S23 çıkılır bu alınacağına.

Biz en iyisi S23FE bekleyelim, S21FE alacağımıza onu alırsak en azından biraz daha uzun süre güncelleme almış oluruz .Kamerasıda bir tık daha iyi olabilir. Kim bilir belki batarya süresi bile 1-2 saat artabilir. :D

https://www.hepsiburada.com/samsung...nt=HBCV00001GNAB1&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

S22, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 lisi 23K civarlarında, aynen 3K daha atıp S23 çıkılır bu alınacağına.

Biz en iyisi S23FE bekleyelim, S21FE alacağımıza onu alırsak en azından biraz daha uzun süre güncelleme almış oluruz. Kamerasıda bir tık daha iyi olabilir. Kim bilir belki batarya süresi bile 1-2 saat artabilir. :D

Onun çıkış tarihi ve fiyatı kısa sürede belli olur umarım. S22 arada 21 bine düşüyormuş diyorlardı ama ben yine 16 bine S21 FE varken tercih etmem. Ben S21 FE ile GT 2 arasındayım. F5'i kameradan eledim. Sorunsuz 4K 30 FPS çekseydi Android 13 ile çıktığı için düşünecektim. Belki düzeltilmiştir sorun ama bunu öğrenmek de zor deneyimleyemek lazım. F5 geç de olsa Android 15'i alacağını düşünürsek 2 sene öyle kullanır 2 senede güncelleme gelmeden kullanırız 4 sene kafi gibiydi. Tabi anakartı yanmazsa :) GT 2'nin kamerası 4K 60 FPS'i sorunsuz çekiyor gördüğüm kadarıyla. Android 12 ile çıkmış o da 15'i alır. S21 FE ise 16'yı alacak. S23 FE de 17.

Arkadaşlar 128 GB S21 FE düşünüyordum ama bana 128 GB'nin yetmeme ihtimali aklımı karıştırdı. Şuan 130 gb kullanıyormuşum. 36 gb sistem diyor. 5 tane falan grafikli oyun yüklü. Cod mobile 25 gb diablo 10 gb falan. 256 gb olan versiyonu da çok pahalı.

Edit : Sırf batarya ve işlemci performansından dolayı çok içime sinmeden f5 sipariş ettim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı