S22 Plus'ta batarya sorunu var mı?

Konu sahibinin kafası karıştı. Kimin dediğine inansın şimdi, ben bu konuyu açmış olsam benim kafam karışırdı. S22'de ciddi bir batarya problemi var, fakat S22 Plus veya Ultra'da böyle bir problem yok. Arkadaş ısınmayı sormamış batarya için sormuş.
S22+, S21+ ve S23+'a göre daha kötü batarya performansına sahip. Yoksa günü çıkarır.
S22 serisinin genelinde batarya zayıf. Bunu testlere bakarak görmek mümkün. Ultra'da problem yok demişsiniz ama S22 ile Ultra arasında yarım saat var.
Screenshot_20230727_224143_YouTube.jpg

Screenshot_20230727_225114_YouTube.jpg

Ayrıca istiyorsanız kendiniz de bakabilirsiniz ama S22+ ısınıyor. Başka konularda da görmek mümkün bu sadece örnek. (Konuyu açan değil.)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

S22 Plus ve Ultra modellerinde sıkıntı yok.
Nasil yok?

image0.jpeg

Mersin’de gunes altinda S22 Ultra bu durumda. Yani S22 kasasinda asiri isinan 8 Gen 1’i 4 cm Vapor Chamber mi kurtaracak? Ayrica, S22+ modeliyle 5 saatten yukari SoT alamazsin. DH ana konusuna bakip kullanicilarin paylasimina bakmak bedava.
S22 Plus ve Ultra da büyük ekran ve iyi soğutma sistemi olduğu için ısınma ve batarya sorunu yoktur.
Bu kadar ezberci olmayiniz. S22’nin kotu pil performansiyla mAH kapesitesinin uzaktan yakindan alakasi yok. İcerisinde yuk altinda 13W calisan SoC var.

IMG_0713.png

Ayrica sogutma destegi S22 modelinde de var.

Nasil yok?

Eki Görüntüle 1879403

Mersin'de gunes altinda S22 Ultra bu durumda. Yani S22 kasasinda aşırı isinan 8 Gen 1'i 4 cm Vapor Chamber mi kurtaracak? Ayrica, S22+ modeliyle 5 saatten yukari SoT alamazsin. DH ana konusuna bakip kullanicilarin paylasimina bakmak bedava.

Bu kadar ezberci olmayiniz. S22'nin kotu pil performansiyla mAh kapesitesinin uzaktan yakindan alakasi yok. İcerisinde yuk altinda 13W calisan SoC var.

Eki Görüntüle 1879408

Ayrica sogutma destegi S22 modelinde de var.

Öncelikle S22'de soğutma sistemi yoktur lütfen yanlış bilgi vermeyelim. Ve S22 Plus ve S22 Ultra da ise soğutma sistemi olduğu için ısınma sorunu yoktur. Güneş altında bakarsanız tabii ki normal olarak yüksek derece gösterir. Güneş olmayan serin yerde bakın bakalım. Isınma sorunu olmamasına rağmen varmış gibi göstermek için güneşi seçmeniz bilgisiz olduğunuzu gösteriyor.

Öncelikle S22'de soğutma sistemi yoktur lütfen yanlış bilgi vermeyelim.

Vapor Chamber yok. Graphite var. Aksini iddia ediyorsan kaynak paylaşabilirsin. Kaynaklı biçimde yazdığım mesaja yanlış bilgi vermeyelim deyip hiçbir bilgi dayanağının olmaması da iyiymiş. Soğutma dediğin bileşenin bin farklı varyantı var biliyorsun değil mi?

Güneş altında bakarsanız tabii ki normal olarak yüksek derece gösterir. Güneş olmayan serin yerde bakın bakalım.

Güneş altında her cihaz ısınır zaten ancak içerisinde modern Samsung dökümü chip kullananlar daha fazla ısınır. Örneğin kendim iPhone 12 kullanıyorum, oradaki S22 Ultra kadar aşırı ısınmamıştı, S22 ve GT 2 kullanan arkadaşlarım da var, onlarda ısıdan şikayetçi.

Öncelikle S22'de soğutma sistemi yoktur lütfen yanlış bilgi vermeyelim. S22 Plus ve S22 Ultra da ise soğutma sistemi olduğu için ısınma sorunu yoktur.

Gerçekten şu an hayretle bakıyorum. Sendeki bilgisizliğin yarattığı öz güven gerçekten göz yaşartıcı.

IMG_0886.png

8 Gen 1 yük altında 13W'a kadar tüketebiliyor. Overheating'den kendini kısmamasının mümkünatı yok. Görsele bakacak olursan kendini bir süre sonra aşırı kıstığını görebilirsin.

Isınma sorunu olmamasına rağmen varmış gibi göstermek için güneşi seçmeniz bilgisiz olduğunuzu gösteriyor.
4 cm Vapor Chamber’ı doğru düzgün soğutma sanıp Samsung dökümü 8 Gen 1’li telefona ısınma sorunu yok diyen birisinin bunları yazması trajikomik.

Ocak ayından beri S22 Ultra kullanmaktayım. Telefonu kutudan çıkarıp kurduğum ilk anda açtığım tek bir ayar vardı.''Adaptif pil''. Telefonu aldıktan bir kaç hafta sonra batarya kullanımında ciddi bir tüketim vardı. 2. Haftadan sonra telefonun batarya kullanımı azaldı. Artık aktif kullanımımda rahat bir günü çıkarıyor. Bazı durumlarda 1 buçuk günü bile bulduğu oluyor. S22+ ve S22'de de bu ayardan olduğunu biliyorum. Ama aynı şekilde performans veriyor mu bilmiyorum gene de denemekte fayda var bence.

S22 serisinin batarya sıkıntısından dolayı S23 Ultra aldım arkadaşlar konu kapanabilir.

Geri
Yukarı