S23 alan birisi pişman olur mu?

Sana katılmıyorum çünkü orta segment fiyatıyla aldığın o telefonun fiyatı birkaç yıl içerisinde almadığın o yüksek fiyatlara geliyor e o zamanda orta segment içinde çok yüksek para ödüyorsun onun yerine telefon alırken 1-3 yıl sonranın orta segment fiyatı yani şu anın tepe fiyatına iyi bir telefon alırsanmin 5 yıl kullanırsın ve telefonun patates olduğunda ilk aldığındaki fiyatı patates olduğunda alabileceğin orta segmentin fiyatıyla aynı olacak, örnek olarak ben 3 yıl önce orta segment iyi bir telefon diye POCO F3 satın aldım bu telefon şu an eskiden tepe modellerin satıldığı fiyattan satılıyor ben tekrar orta segment bir telefon alsam yine 3 yıl gidecek ve daha çok vermiş olacağım ama ilk başta alırken üst segment alsaydım tekrar almama gerek kalmayacaktı ve şu anki orta segmentin fiyatından almış olacaktım.

Telefonu yenilemeyi neden hesaba katmıyorsun? 3 yıllık patates olmuş üst segment seviye telefonu kullanmaktansa sıfır orta seviye kullanıp atıyorum.

Şöyle bak olaya:

15 bin TL Xiaomi Mi 13 Lite,
35 bin TL Xiaomi mi 13

Sen 35 bin TL verip mi 13 aldın, benn 15 bin TL lite modeli aldım kaç para kâr ettim 20 bin TL. At cebe.

Aradan 2.5 yıl geçti. Yeni teknolojiler geldi, Elindeki telefonun bataryası yine de şahlanıyor amaan optimizasyon güncellemeleri bitmiş yavaş yavaş atıl olmaya yüz tutmuş. Ben gittim hadi 25 bin TL verdim yeni bir orta segment aldım. Sen yola ömrünü tamamlayan bir cihazla devam ederken ben elimdeki teknolojiyi yenileyip devam ettim.

5 yıl sonuna geldik. Senin telefon artık ölmüş bitmiş durumda. Beni bir sal aga diyor. ama benim hala elimde elle tutulur bir telefon var. Ben senden sadece 5 bin TL fazla harcayarak hep yeni ve diri telefon kullanmış oldum.

Bu arada kalan 20 bin TL'yi alıp yatırım aracı yaptıysam 5 yıl sonunda muhtemelen beni oradan da kâr'a geçireceği için senden daha az para harcamış olacağım. Arada katma değer kaybedecek çünkü.

Umarım anlatabilmişimdir. Tabi buradaki senaryo tamamen benim ihtiyaçlarıma yönelik. Telefon, mail trafiğimi yöneteceğim sosyal medyada gezeceğim bir iki el PUBG atıp çıkacağım. Tüm ihtiyacım buna yönelik. Yani iki telefonda bana aynı şeyi yaptıracak. Adam esporcudur. Günün 10 saatini telefonda oyun oynayarak geçiriyordur o adama birşey diyemem zaten. Onun ihtiyacı üst segment bir telefondur.

iPhone 13 128 GB 36.800 TL.
S23 30.500 TL.

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.
Fiyatlar saçmalık seviyesinde şu an. Neredeyse 1 yıldır iPhone 13 kullanıyorum öncesinde 2 aylık iPhone 11'i de sayalım, ilk iPhone tecrübem. Öncesinde Samsung, Redmi, Xiaomi kullandım, hep Android yani. Şu an telefonum olmasa ne IPhone'a o parayı veririm, ne de S23'e o parayı veririm. Redmi'ya da Honor'un Max 15 bin TL'lik bir telefonunu kullanırdım. Ancak şu var ki, iPhone 13 muhtemelen 5 yıl sonra bile pürüzsüz bir deneyim sunmaya ve yeterli olmaya devam edecek. Android'ler için ise çok şüpheliyim. Ayrıca atıyorum iPhone 13'ü 5 yıl sonra satarken bile piyasada belli bir alıcı kitlesi olacak. Ancak Android'leri geçtim S23 için aynı durum geçerli olacak mı? Zaten sadece ben değil neredeyse insanların tamamı bu ikilimlerde kalıyor. Ama başta dediğim gibi 5/6 yıl bir telefon kullanmaktansa 2 yılda bir değişerek ortalama bir telefon kullanmak bana daha cazip geliyor artık.

iPhone 13 128 GB 36.800 TL.
S23 30.500 TL.

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileğiyle.
Fiyatlar saçmalık seviyesinde şu an. Neredeyse 1 yıldır iPhone 13 kullanıyorum öncesinde 2 aylık iPhone 11'i de sayalım, ilk iPhone tecrübem. Öncesinde Samsung, Redmi, Xiaomi kullandım, hep Android yani. Şu an telefonum olmasa ne IPhone'a o parayı veririm, ne de S23'e o parayı veririm. Redmi'ya da Honor'un Max 15 bin TL'lik bir telefonunu kullanırdım. Ancak şu var ki, iPhone 13 muhtemelen 5 yıl sonra bile pürüzsüz bir deneyim sunmaya ve yeterli olmaya devam edecek. Android'ler için ise çok şüpheliyim. Ayrıca atıyorum iPhone 13'ü 5 yıl sonra satarken bile piyasada belli bir alıcı kitlesi olacak. Ancak Android'leri geçtim S23 için aynı durum geçerli olacak mı? Zaten sadece ben değil neredeyse insanların tamamı bu ikilimlerde kalıyor. Ama başta dediğim gibi 5/6 yıl bir telefon kullanmaktansa 2 yılda bir değişerek ortalama bir telefon kullanmak bana daha cazip geliyor artık.
Emin ol s23 de 5 sene sonra kusursuzca devam edecek ki samsungun yukarıda bahsettiğim gibi efsane kasaları olabiliyor 5-6-7 sene giden örneğin s7 edge. Ayrıca şuanki 5 bin liranın gelecekteki 5 bin liradan daha değerli olduğu bir gerçek. O 5 bin lira ile herhangi bir hisse alsan sana 5 sene sonra iphone 20 aldırabilir. O yüzden 2. El piyasası çok önemli değil. Samsung ve ya iphone ne alırsan al eski telefonunu getir kampanyasına katilirsin her türlü satarsın s23'ü.

Hayır olmazsın benim elimde s23 var çok iyi herşeyi işlemci samsungun en iyi işlemcisi ,50mp kamera 3900mah 3900 olduğuna bakma baya iyi dayanıyor ben oyun sever olarak tüm gün oynuyorum şarj bitmiyor 0dan 100e şarjı 76 dk gayet iyi pubg dışında tüm oyunlarda 120fps alıyor (pubg 90fps) ısınma derdi de yoo max 40 oluyor hafif telefon ağırlık yapmıyor ay çekimi çok iyi ayı rahat çekebiliyorsun 30x le ve gece modu en iyisi kesinlikle almalısın

şubatta s24 çıkacak hocam acil ihtiyaç yoksa bekleyebilirsin ama fiyat ne olur bilemem
exnoys işlemci ile çıkacağını gördüm hocam o yüzden hazır kendini kanıtlamış s23 varken gerek duymadım. Ayrıca onun bütçesi beni aşacaktır hocam :)

exnoys işlemci ile çıkacağını gördüm hocam o yüzden hazır kendini kanıtlamış s23 varken gerek duymadım. Ayrıca onun bütçesi beni aşacaktır hocam :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samsung s23 serisi hep snapdragon 8 gen 2 ile çıkıyor:)

Yeni konular

Geri
Yukarı