S23 bataryası %20'ye düşmeden şarj edilirse bir şey olur mu?

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Merhaba forum üyeleri, haliyle her zaman şarjım %20'nin altına düşmüyor kullanıma göre. Mesela bugün %39'da taktım. Ancak %20'nin altına düşünce şarja takın diyenler vardı. İşim çıkarsa da %100 olmadan çıkarmam gerekebiliyor. Bu durum batarya sağlığı açısından sıkıntı yaratır mı?

Ben de telefonu aldığım ilk zamanlar öyle yaptım ama inan öyle hayat geçmez. Sabah koyup akşam aldığımız Samsung Galaxy Tab A6 tabletin 4000 mAh batarya gücü var. Şu an güncelleme almadigindan dolayı yavasliktan ölse de, YouTube açmasa da tarihin tozlu raflarına kaldırılmış bir ihtiyar olsa da kendisi 5 yıldır aynı batarya performansına sahip. O dediğiniz şeyi ömür boyu yapmanız çok zor zaten. 30 bin TL vermişsiniz fazla kasmayın. Kuzenler de sıfır 11 aldı 23er bin de onlar verdi. Çakma adaptörle sarz ediyorlar bir problem yok şu ana kadar.

Merhaba forum üyeleri, haliyle her zaman şarjım %20'nin altına düşmüyor kullanıma göre. Mesela bugün %39'da taktım. Ancak %20'nin altına düşünce şarja takın diyenler vardı. İşim çıkarsa da %100 olmadan çıkarmam gerekebiliyor. Bu durum batarya sağlığı açısından sıkıntı yaratır mı?

10 20 altina pek düşürmediğin sürece istediğin zaman tak çıkart yap bir şey olmaz. 20 80 arası sağlıklı aralık ama günlük kullanımda hiç takılma Full'e geç onunla mı uğraşacaksın.

Şu pil soruları sıkıcı geliyor artık bana 😂 Çok kafaya takmayın takın çıkarın bir sürü model telefon kullandım istediğim zaman taktım çıkardım bir sorun görmedim. Şu an 15 Pro kullanıyorum sadece şarjı tamamen bitmeden şarja takıyorum. O kadar sorunun arasında şarjı kaçta takmayı düşünen insanları anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı