S23 çizilmesin diye ne yapılabilir?

Forum hası

Picopat
Daha fazla  
Başlık'da belirttiğim gibi, S23 hakkında Türkçe olsun yabancı kaynaklar olsun inanılmaz bir çizilme sorunu var deniyor.
Cebinize koyarken, kıyaterlere dokunurken falan çizileceği söyleniyor. İster koruyucu olsun ister olmasın bu telefon neden bu kadar hassas?
Ve son olarak çizilmemesi için neler yapmak lazım (ekran koruyucu takamam)?

Edit: Belki Spigen ekran koruyucu takabilirim, ama dokunmatik hassasiyetinde ve Ekran'ın canlılığı düşüğü söylendiği için pek taktırmak istemiyorum. Galiba kamerayı'da kapatıyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 aydır M33 kullanıyorum çizilmeye dirençli cama sahip Gorilla Glass 5 ekrana sahip olmasına rağmen sadece ufak tefek kılcal pek göze çarpmayan çizikler var, S23 ise çok daha gelişmiş korumayla geliyor kafaya takmadan kullan gitsin.

Başlık'da belirttiğim gibi, S23 hakkında Türkçe olsun yabancı kaynaklar olsun inanılmaz bir çizilme sorunu var deniyor.
Cebinize koyarken, kıyaterlere dokunurken falan çizileceği söyleniyor. İster koruyucu olsun ister olmasın bu telefon neden bu kadar hassas?
Ve son olarak çizilmemesi için neler yapmak lazım (ekran koruyucu takamam)?

Edit: Belki Spigen ekran koruyucu takabilirim, ama dokunmatik hassasiyetinde ve Ekran'ın canlılığı düşüğü söylendiği için pek taktırmak istemiyorum. Galiba kamerayı'da kapatıyor zaten.

Ekran koruyucu niye takamıyorsunuz? Ekran filmini zaten S23'e uygun alacaksanız kamerayı veya başka bir yeri kapatmaz. Ben Spia marka aldım onu uyguladım gayet iyi oldu.

Ayrıca Microsonic marka kılıf da aldım.

Ekran koruyucu niye takamıyorsunuz? Ekran filmini zaten S23'e uygun alacaksanız kamerayı veya başka bir yeri kapatmaz. Ben Spia marka aldım onu uyguladım gayet iyi oldu.

Ayrıca Microsonic marka kılıf da aldım.

Ben hoşlanmıyorum, bazı kısımlar çok ufakta olsa açık kalıyor ekran kalitesi falan değişiyor diyorlar.

10 aydır M33 kullanıyorum çizilmeye dirençli cama sahip Gorilla Glass 5 ekrana sahip olmasına rağmen sadece ufak tefek kılcal pek göze çarpmayan çizikler var, S23 ise çok daha gelişmiş korumayla geliyor kafaya takmadan kullan gitsin.
Hocam yabancı kaynaklarda Düşmeler için ne kadar ekran yumuşatılırsa çizilme direnci o kadar düşüyor diyorlar. Yani GG 5'e göre S23'deki ekran daha sağlam dayandığı için daha hasas ve bu beni tedirgin ediyor.

Ekran koruyucu+kaliteli kılıf yeterli korumayı sağlayacaktır. Diğer türlü dikkat edersiniz edersiniz ilk düşürmede canınınız çok sıkılır.

Ben hoşlanmıyorum, bazı kısımlar çok ufakta olsa açık kalıyor ekran kalitesi falan değişiyor diyorlar.

Hocam yabancı kaynaklarda Düşmeler için ne kadar ekran yumuşatılırsa çizilme direnci o kadar düşüyor diyorlar. Yani GG 5'e göre S23'deki ekran daha sağlam dayandığı için daha hasas ve bu beni tedirgin ediyor.

Siz bilirsiniz hocam, ekrana film takmadan çizilmesinin önüne geçemezsiniz, eğer dediğiniz gibi hassas bir ekranı varsa. Ki Gorilla Glasın en son versiyonlarından biri var telefonda ben eski modeller de bile böyle bir durumla karşılaşmadım. Aslında film takmayacaktım ama yine de olurda cebe falan koyarsam unutup anahtar vs çizer mi düşüncesiyle taktım.

Hocam bende zaten diyorum ki Bu üreticiler, Düştüğü zaman kırılmaması için Uğraşıyor. Ekranı sert yapmak yerine Yumuşatıyorlar Bu GG'nin son modellerinde özellikle Çizilme direnci düşüyor Ne kadar düşmeye sağlam ise o kadar çizilmeye yatkın demek istiyorum.
Sanırım dikkat ederek koruyucusuz kullanacağım artık, Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Hocam iyi misiniz ciddi soruyorum, bir konu daha açmışsınız aynı şekilde. Bu cihazlara tüketici elektroniği deniyor yani tüketiliyor alın kılıf takın kaliteli bir kırılmaz cam kullanın parmak izi sorun çıkarmasın daha bir şeye gerek yok.

Görüntü kalitesinden endişe ediyorsan benim gibi orijinal ekran koruyucu alırsın. Sizin dediğiniz kadar hassas değil ayrıca. Havadan toz düşse çizecek gibi bahsediyorsunuz.

Geri
Yukarı