S23 FE'den S23'e geçiş

Bütçe
20-30 bin
Neymiş yapamadığı şeyler mesela? Gorilla Glass 5 de dayanıklı bir cam ayrıca.
Arkası cam, ufak bir darbe alsa çatlar. Ayrıca 2016'da çıktı camı, güncel değil.

Yani bu arada bir soru bence. Benzer durumda kalmış aynı şekilde 23 FE almış aynı şekilde acaba değiştirsem mi diye düşünmüş biri olarak birkaç şey söylemek isterim:
Öncelikle S23 FE ile 23 arasında düşündüğünüz kadar fark yok, alırken düşündüğünüz kadar az fark da yok. Performans olarak birisinde 8 gen 1'den bir tık iyi işlemci var birisinde 8 gen 2 var. Bu günlük kullanımda ne şimdi hissedilir fark yaratır ne de ileride hissedilir fark yaratır. 8 gen 2 güçlü olabilir ama diğeri de amiral seviye işlemci, bir nesil farkla arada dağlar olmaz. Kamera olarak S23 benim de en içimde kalan şey olarak yardımcı kameralarda iyi. Özellikle FHD 60 alıp lensler arasında geçiş S23 FE yapamıyor can sıkıcı. S22'de en sevdiğim şeylerden biriydi, 23'te de öyle. Ana ve ön kamera olarak da yani fark vardır ama anlamlı bir fark olduğunu düşünmüyorum. Bir de son olarak S23 (22'de öyleydi) kasa olarak çok güzel. 23 FE'nin çerçeveleri berbat. Çerçeveler olmasa yok gorilla glass 5 miş victus plus'mış olsa iyi olur tabii de bence anlamlı değil. 4 sene kullanacak adam takıyor kılıfı işi bitiriyor zaten. Ekran kalitesi olarak da fark olduğunu düşünmüyorum. Yani bakıyorum bakıyorum ben göremiyorum. Evde S22'de var, bence hepsi aynı. Uzun lafın kısası S23'ün hissedilir iki farkı tasarımı ve yardımcı kameraları. Bu ikisinde fark hissedeceksiniz gerisi çok da fark etmeyecek. Sıfırdan alacak birisi parası yetiyorsa net olarak S23 almalı ama elinde FE varken bence bekleyin. Belki S24 FE S23 işlemcisiyle iyi tasarımla gelir, buypacka verir geçersiniz. Ben kendim 23'e geçmek yerine bilgisayarımı yenilemeyi düşünüyorum :D 23 FE'nin de yardımcı kameraları iyi kötü değil bu arada.
Çok kararsızım. 🤷‍♂️ Sende haklısın ama, beklemek de iyi bir karar. En iyisi biraz düşüneyim ben bunu. Olmazsa da satar, s23 alırım çünkü ben onu almadan rahat etmem, içimde kaldı. 😔

@AsilThing
Gorilla Glass 5 sağlam bir cam dayanıklılık standardı bu konuda rahat olun derim cihazınız dayanıklı bir cihaz sadece ana S23 modelinden kırpmalar mevcut. Ben olsam FE, SE, Lite vs modelleri direkt olarak tercih etmem ama bir defa almışsınız ve kötü bir cihaz değil memnun kalırsınız ancak anladığım kadarıyla harbiden sizin içinizde kaldı. Alın derim satıp en nihayetinde bir telefon bu kadar sorun etmenize asla değmez.

@AsilThing
Gorilla Glass 5 sağlam bir cam dayanıklılık standardı bu konuda rahat olun derim cihazınız dayanıklı bir cihaz sadece ana S23 modelinden kırpmalar mevcut. Ben olsam FE, SE, Lite vs modelleri direkt olarak tercih etmem ama bir defa almışsınız ve kötü bir cihaz değil memnun kalırsınız ancak anladığım kadarıyla harbiden sizin içinizde kaldı. Alın derim satıp en nihayetinde bir telefon bu kadar sorun etmenize asla değmez.
Şuan aynen içimden böyle geçiyor. 😄 Ben de boşuna masraf yapıp S23 almak istemem ama fena içimde kaldı. Büyük ihtimalle satacağım ama önce biraz bekliyicem piyasanın düzelmesi ve yeni ilanların gelmesi için, acelemiz yok sonuçta. Kim bilir, belki de s23 FE ile devam ederim? 🤷‍♂️

Şuan aynen içimden böyle geçiyor. 😄 Ben de boşuna masraf yapıp S23 almak istemem ama fena içimde kaldı. Büyük ihtimalle satacağım ama önce biraz bekliyicem piyasanın düzelmesi ve yeni ilanların gelmesi için, acelemiz yok sonuçta. Kim bilir, belki de s23 FE ile devam ederim? 🤷‍♂️
Eğer durumunuz elveriyorsa, değiştirmek için son şansınız değilse bence değiştirmeyin. 23 FE ile devam edin. Bugün 23 almak yerine, 10 ay sonra 25 çıkar belki ona geçer nesil atlarsınız, belki 24 FE hoşunuza gider, onunla değiştirirsiniz. Yani neredeyse isimleri bile aynı olan telefona geçmek için bence bu kadar çaba gereksiz. S23 FE memnun ettiyse devam. Tamam S23 iyi diyoruz da biraz da abartıyoruz ben de dahil. Uzak telefonlar değiller. Buradaki birçok kişi ya da internetteki kişiler kağıt üstünde yorumluyor. Bu exynos bu 8 gen 2 farka değer diyip geçiyorlar. Bu konuda S22 ve S23 FE kullanıcısı biri olarak birçok kişiden daha yetkin olduğumu düşünüyorum :D Çok konuştum ama yardımcı oluyordur umarım.

Eğer durumunuz elveriyorsa, değiştirmek için son şansınız değilse bence değiştirmeyin. 23 FE ile devam edin. Bugün 23 almak yerine, 10 ay sonra 25 çıkar belki ona geçer nesil atlarsınız, belki 24 FE hoşunuza gider, onunla değiştirirsiniz. Yani neredeyse isimleri bile aynı olan telefona geçmek için bence bu kadar çaba gereksiz. S23 FE memnun ettiyse devam. Tamam S23 iyi diyoruz da biraz da abartıyoruz ben de dahil. Uzak telefonlar değiller. Buradaki birçok kişi ya da internetteki kişiler kağıt üstünde yorumluyor. Bu exynos bu 8 gen 2 farka değer diyip geçiyorlar. Bu konuda S22 ve S23 FE kullanıcısı biri olarak birçok kişiden daha yetkin olduğumu düşünüyorum :D Çok konuştum ama yardımcı oluyordur umarım.
Bunun gibi her bir yorum benim için değerli, ama senin gibi deneyimli insanları görünce çok daha mutlu oluyorum. İyi ki konuma uğradın, çok sağ ol. 🥹

çocuk mu avutuyoruz millet neler demiş her mesajda gönlüm şöyle aklım şöyle ne yaparsan yap insanlar sana yardımcı olmak için mesajlar yazmışlar hep aynı şeyleri yazmışsın gönlünü eğlendirmek için konu açma lütfen

çocuk mu avutuyoruz millet neler demiş her mesajda gönlüm şöyle aklım şöyle ne yaparsan yap insanlar sana yardımcı olmak için mesajlar yazmışlar hep aynı şeyleri yazmışsın gönlünü eğlendirmek için konu açma lütfen
Kararsızdım, daha çok cevap gelsin diye konu açtım ben de reis? Şimdi kararımı verdim, konuları silecektim ancak silemediğimi fark ettim. Ne var ki bunda? Gönlümü eğlendirmeye çalışmıyorum

Geri
Yukarı