S23 gece boyunca şarjı %14 düşmüş

Telefonu ilk aldığım zamanlarda böyle değildi. Dediğiniz gibi %3 falan düşüyordu ki bunu normal karşılıyordum. Facebook ve Messenger yüklü değil.

APK olarak İnattv yüklemiştim. Bugün sildim. KYK'dayken fark ettim şarjın %14 düştüğünü. O yüzden bu konuyu açtım. Bulunduğum yerin konumu kötü ve mobil veri bile zor çekiyordu. Ancak %14 gibi bir düşmeyi mantığa sığdıramadım açıkçası.

Bu konunun altında birisi gece telefonu uçak moduna al demişti ve denedim. O gün gece %3-4 civarı bir şarj düşmesi oldu.

Dün eve geldim ve bir daha deneyimlemek istedim. Gerçekten problemin mobil veriden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlayabilmek için. Dün %10 gibi bir düşüş oldu evde ve telefonum çok iyi çektiği halde.

Bataryamda bir problem var mı bilemiyorum. Çünkü telefonu ilk aldığım zamanlar bu kadar bir şarj düşmesi yaşamıyordum. Bu konuyu açtığımdan bu yana böyle bir şey olmaya başladı.

Bugün telefonu One UI 5.1'den 6.1'e yükselttim belki düzelir diye. Gece de uyku modunu açacağım. Yorumlarda görmüştüm. Belki işe yarar. Geri dönüş yapacağım tekrardan. Teşekkür ederim.

Şaşırtıcı bir şekilde bugün uyku modunu açtım ve 01.19'da yattım. Şarjım %65'ti.
04.13'te kalktım. Şarjım %63'teydi.

05.27'de şarjım 58 iken uyku modunu açarak tekrar yattım.
Sabah 11.17'de uyandığımda şarjım %56 idi.

Dünden bugüne KYK'dan eve geldim, One UI 5.1'den 6.1'e yükselttim. APK bir uygulama vardı, onu sildim. Gece uyku modunu açtım.

Soruna neyin sebebiyet verdiğini çözemedim. @system32exec
Cihazınıza hard reset atın Recovery Moddan. Wipe Cache Wipe reset şeklinde.

Ardından da yukarıda benim yaptığım ayarlardan başka ayar yapmayın. Ve Korsan herhangi bir APK yüklemeyin.

İlk 1 hafta telefonunuzun sizin kullanımınıza göre optimize etmesine izin verin. Güç tasarrufu vs açmayın.

Şu yukarıda ki benim yaptığım ayarları hard resetten sonra direkt yapın ve normal şekilde kullanın. One UI 6.1 de yüklemişsiniz temiz kurulum şart.

Cihazınıza hard reset atın Recovery Moddan. Wipe Cache Wipe reset şeklinde.

Ardından da yukarıda benim yaptığım ayarlardan başka ayar yapmayın. Ve Korsan herhangi bir APK yüklemeyin.

İlk 1 hafta telefonunuzun sizin kullanımınıza göre optimize etmesine izin verin. Güç tasarrufu vs açmayın.

Şu yukarıda ki benim yaptığım ayarları hard resetten sonra direkt yapın ve normal şekilde kullanın. One UI 6.1 de yüklemişsiniz temiz kurulum şart.
Yazdığım değerler normal mi peki?

Telefonu yeni aldıysanız Samsung'un dediğine göre batarya ilk haftalarda telefonu kullanım sekliniz ve saatlerinizi göre bataryayı optimize ediyor.
Ve yine telefon yeni ise arka planda Galaxy Store uygulaması guncellemistir. Telefonlar gece yedekleme yapıyor ben bir kere uyandığımda yedekleme tamamlanmadi yaziyordu ondan kaynaklı olabilir çoğu işlem gece oluyor.

Gayet dengeli düşmüş yüzdeleri

Değerler nasıl? Hard reset gerektirir mi?

Screenshot_20240408_131356_Device care.jpg

Gayet iyi ama büyük güncelleme geldiği için hard reset ile daha temiz oluyor yinede sen bilirsin tabi.
Bugün telefonu uyku moduna bırakmadan yattım. WiFi kapalıydı. Ancak yine çok bir düşüş olmadı. Başka bir şey sebep vermiyorsa problem hattımın baz istasyonu aramasından kaynaklı gibi. Hard reset ile ilgili yeni bir konu açacağım. Sizi de etiketlerim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı