S23 hızlı şarj kapatılmalı mı?

MrMancini

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Gelsenkirchen
Soru başlıktaki gibi. Telefonu aldığımdan beri hep açıktı hızlı şarj. Kimisi bataryayı kötü etkiler diyor. Ancak 1 saatte bataryayı doldurması benim için iyi bir özellik. Fikrinizi merak ediyorum.

Batarya sağlığı için olumsuz etkisi yok fakat, hızlı şarjı özelliğini kapatınca pil süresin de 1 saat fazladan süre veriyor (oyun) hariç. Bizzat bende S23 kullandığım için söylüyorum ve S23 için geçerli tabi. Hatta Mart ayından, Ağustos ayına kadar hızlı şarj özelliği açık kullandım buyrun batarya sağlığı %100 ve kaç kere şarja takmışım gösteriyor. 1 saat fazladan süre vermesine takılmıyorsanız hızlı şarj da devam edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231013_182856_Gallery.jpg
    Screenshot_20231013_182856_Gallery.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 52
Batarya sağlığı için olumsuz etkisi yok fakat, hızlı şarjı özelliğini kapatınca pil süresin de 1 saat fazladan süre veriyor (oyun) hariç. Bizzat bende S23 kullandığım için söylüyorum ve S23 için geçerli tabi. Hatta Mart ayından, Ağustos ayına kadar hızlı şarj özelliği açık kullandım buyrun batarya sağlığı %100 ve kaç kere şarja takmışım gösteriyor. 1 saat fazladan süre vermesine takılmıyorsanız hızlı şarj da devam edebilirsiniz.
O zaman kullanmamda bir problem yok. Bu bilgilere ben nereden ulaşabilirim?

O zaman kullanmamda bir problem yok. Bu bilgilere ben nereden ulaşabilirim?
Evett içiniz rahat olabilir. Samsung müşteri hizmetlerini arayarak ulaşabilirsiniz (S23 cihazımın Batarya sağlığını) öğrenmek istiyorum deyince size detaylı şekilde anlatıp söylüyorlar ve uzaktan bağlanıp kontrol ediyorlar. Maksimum 1.5 dakika sürüyor işlem.

Geri
Yukarı