S23 Plus şarj hızlı bitiyor

LBJ007

Hectopat
Merhaba, telefonu alalı yaklaşık 2 hafta oldu fakat ben 1 hafta telefonu kullanmadım açtım biraz kurcalayıp uygulama indirdim o kadar. Fakat araştırdığım kadarıyla bu telefonlar 1 hafta boyunca pil öğreniminde duruyorlarmış. Sorum şu, ben o 1 hafta boyunca telefonu kullanmadığım için pil yanlış bir şekilde optimize olmuş olur mu? Çünkü şu anki haliyle yüzde 100'den yüzde 25'e 5.30 saat civarı ekran açık süresi alıyorum ki çok az bence. Telefonu sıfırlayıp tekrardan pil öğretimine sok diyenler var. Bu işe yarar mı?

O eskidendi. S21 FE kullanıyorum Benim de şarj çok hızlı gidiyordu. Galaxy MaxHertz uygulamasını yükledim. O uygulama üzerinden ekran HZ değerini yükseğe alıp telefonu güç tasarrufu moduna alıyorum. Herhangi birini görüntülü arayıp kapatıyorum ve güç tasarrufu modunda 120 Hz kullanmış oluyorum. Normalde 60 Hz kullanabiliyorsun.

Bunu ilk defa duydum. Bildiğim kadariyla telefonu ilk aldiginda pil performansı kullandıkça iyileşir. Sen telefonu normal kullanmaya devam et birkaç pil döngüsünden sonra iyileşme olacaktır. Benim Realme GT2 Pro da ilk aldığımda pil ömrü kötüydü kullandıkça iyileşme oldu.

1 ay içerisinde eğer hala bu süreleri alırsam bir sorun var demektir diye düşünüyorum. O zaman servise gönderip yenisini talep edebiliyor muyum?

O eskidendi. S21 FE kullanıyorum Benim de şarj çok hızlı gidiyordu. Galaxy MaxHertz uygulamasını yükledim. O uygulama üzerinden ekran HZ değerini yükseğe alıp telefonu güç tasarrufu moduna alıyorum. Herhangi birini görüntülü arayıp kapatıyorum ve güç tasarrufu modunda 120 Hz kullanmış oluyorum. Normalde 60 Hz kullanabiliyorsun.
Güç tasarrufuna almam başka özellikleri etkilemez mi ama? Bildirim almayı, telefonun işlemcisini vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı