S23 kapalı kutu cihaz teşhir ürünü çıkabilir mi?

TurkishBoyMFM

Kilopat
Hepinize iyi sosyaller arkadaşlar. Pazarama üzerinden TT-Store isimli bir satıcıdan S23 FE satın aldım. Satıcıyı araştırdığımda kendi sitelerinde Samsung yetkili satıcısı yazıyor. Google haritalardan da yerlerini buldum ve bir iki yorumda teşhir ürünü gönderdiklerini söyleyenler var. Bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama telefon geldiği zaman gerçekten sıfır ürün olup olmadığını anlamanın bir yolu var mıdır? Jelatini açıldıktan sonra tekrar paketleyip sıfır gibi satan bazı satıcılar olduğunu duymuştum.

Ek: Satıcının linki
Satıcının web sitesi

Çıkabilir. Kutu aynı olacak zaten jelatinini değiştirecekler. Anlamanız zor anca açınca.
Zamanında Teknosadan aldığımız Samsung telefon teşhir çıkmıştı.

Son düzenleme:
Hepinize iyi Sosyaller arkadaşlar. Pazarama üzerinden TT-Store isimli bir satıcıdan S23 FE satın aldım. Satıcıyı araştırdığımda kendi sitelerinde Samsung yetkili satıcısı yazıyor. Google haritalardan da yerlerini buldum ve bir iki yorumda teşhir ürünü gönderdiklerini söyleyenler var. Bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum ama telefon geldiği zaman gerçekten sıfır ürün olup olmadığını anlamanın bir yolu var mıdır? Jelatini açıldıktan sonra tekrar paketleyip sıfır gibi satan bazı satıcılar olduğunu duymuştum.

Ek: Satıcının linki
Satıcının web sitesi

Google Play Store uygulamasına giriş yapınca orada kayıtlı bir Gmail hesabı görürseniz,
Telefonun kutusu daha önce açılmış ve kurulum yapılmış demektir.

Kurulum yaptıktan sonra telefon sıfırlandıysa o da gözükmez ki zaten böyle bir işe kalkışan adam sıfırlamayı düşünmüştür herhalde

Konunun özeti o değil, asıl odaklanmamız gereken sıfırlanmış olup olmaması değil.
Samsung ön sipariş ile beraber resmi sitesinde S23 serisinin şubat 2023'te satışlarını yaptı.
Samsung'un kendi ithalatçı şirketiyle beraber gösterdiği özeni diğer Pazarama'daki satıcıdan bekleyemeyiz.
Samsung'un resmi ithalatçısı ise DRK AKSESUAR VE İLETİŞİM HİZMETLERİ PAZARLAMA SAN. VE TİC. A. Ş.
S23 Plus cihazı ön siparişle beraber sıfır kapalı kutu şekilde teslim aldım.
Kurulumunu da bizzat kendim yaptım.
Hatta arayıp sordular değişim kampansıyla gönderdiğiniz telefonda sorun görülmedi dilerseniz S23 Plus'ın fiyatından düşelim faturanızı da tekrar oluşturalım şekilnde sordular ve ben de onayladım zaten.
Ve S23 Plus sahibi olmuş oldum Mart 2023 te.

Samsunglarda ##12580*369## gibi kodlar kullanılarak telefonun First boot zamanı yani ilk açılış tarihi gibi şeyler görülebiliyormuş galiba. Bu kodu kullanarak en azından telefonu ilk kez ben mi boot etmişim yoksa benden önce açılmış mı anlayabilir miyiz?
*#12580*369# kodunu biliyorum fakat orada üretim yılı vs. yer alıyor. Başka kod maalesef bilmiyorum. Satıcıya da baktım sorun çıkacağını pek sanmıyorum. Teşhir ürün gönderdiler yorumları can sıkıyor.

*#12580*369# kodunu biliyorum fakat orada üretim yılı vs. yer alıyor. Başka kod maalesef bilmiyorum. Satıcıya da baktım sorun çıkacağını pek sanmıyorum. Teşhir ürün gönderdiler yorumları can sıkıyor.

Akıllı telefonlarda RF Cal telefonun ilk açılış zamanı olarak kabul edilmektedir.
S23 Plus cihazımda telefon ilk açılış tarifi RF CAL:2023.02.14 yazıyor sorunuzun cevabı budur.

Rf Cal: Bu kısımda 2024.01 yazarsa sizden önce telefon daha önce açılmış demektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı