Kapalı kutu ürünü iade etmek

erenrck

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, dün internetten laptop satın aldım ancak bugün gördüğümde 250 TL birden düşmüştü fiyatı. Annem bunu söyleyince çok kızdı. Her zaman başıma böyle şanssızlıklar geliyor, bıktım artık. Ürün yarın gelecek. Acaba geldiği gibi ben ürünü iade etsem, sonra tekrar ucuz fiyat üzerinden alsam böyle bir şeyde aldığım yer sıkıntı çıkarır mı? Yani kutu açılmamış olduğu için geri alırlar mı? Ve 9 taksitli almıştım, iade işlemi nasıl oluyor bilen birisi aydınlatırsa sevinirim.

İade mi zor hocam? Ben ürün gelse açıp kullansam bile iade hakkım olduğunu sanıyordum. Yani insanlar öyle iade edebiliyorlar, internetten alınan ürün sonuçta.
İnternetten alınan ürünlerin kutusuna zarar gelmemesi şartı ile 14 gün içinde koşulsuz şartsız iade hakkı var. Fakat ürün size gelene kadar iade edemezsiniz çünkü kargoya verilmiş.Ayrica kredi kartı ile aldiysaniz ve taksitli aldıysanız kaç taksit varsa o kadar sürede yatacaktir para.Fakat tek çekim taksitsiz yaptıysaniz iade sonrası 3 gün içinde para yatar.

Hocam ürün gelmedi bile, 3-4 saat önce kargoya verilmiş. Daha yola da çıkmadı büyük ihtimal. Cayma hakkından iade isteği oluşturdum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı