S23 mobil veri açılmıyor

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar S23 aldım yeni, telefondan gayet memnunum ama geçen evden çıktığımda Wi-Fi'dan uzaklaşınca mobil veriye geçmediğini gördüm. Mobil veriyi kapat / aç yaptım yine gelmedi. En son mobil detaylarından 4G/4.5G vs ayarlarını değiştirip yeniden eski haline getirince düzeldi.

Şu anda da deniyorum mesela Wi-Fi'ı kapatıyorum mobil veri önce hemen geliyor sonra 1-2 saniyeliğine gidip tekrar geliyor. Bunun Android kaynaklı bir yazılım problemi olduğunu söyleyenler varmış geçen aylarda forumda ama halen düzelmedi mi? Veya bunun başka bir çözümü var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarife sağlayıcınızı arayın SIM’e bir güncelleme yapsınlar olmadı güncel bir SIM versinler. Eski SIM’i uzun süre kullanıp yeni telefona geçince bu tarz sorunlara neden olabiliyor.

Telefonu kapat aç yap. Bende düzeliyor böyle.

Hocam öyle zaten düzelir de her evden çıkınca ya da mobil şebekeye geçmek istediğimde telefonu yeniden mi başlatacağım :)

Mobil şebeke seçimini tekrar yapmak, ya da uçak moduna alıp tekrar açmak da çözüyor ama benim öğrenmek istediğim bu genel bir problem mi, çözebilen var mı şu ana kadar?

Mesela forumda şu konuyu buldum ama 3 ay önce ve bunun Android yazılımıyla ilgili olduğu ve farklı telefonlarda da görüldüğü söylenmiş halen bir çözüm üretilememiş o zaman:

Hocam öyle zaten düzelir de her evden çıkınca ya da mobil şebekeye geçmek istediğimde telefonu yeniden mi başlatacağım :)

Mobil şebeke seçimini tekrar yapmak, ya da uçak moduna alıp tekrar açmak da çözüyor ama benim öğrenmek istediğim bu genel bir problem mi, çözebilen var mı şu ana kadar?

Mesela forumda şu konuyu buldum ama 3 ay önce ve bunun Android yazılımıyla ilgili olduğu ve farklı telefonlarda da görüldüğü söylenmiş halen bir çözüm üretilememiş o zaman:

Hocam düzeltebildiniz mi aynı sorunu bende yaşıyorum. A73 kullanıyorum sıfır almıştım bir zaman sonra böyle olmaya başladı. Samsung ile görüştüm yaşadığınız şehirden kaynaklanabilir denildi fakat İstanbul'da da yaşıyorum Karabük'te de anlayamadım.

Hocam düzeltebildiniz mi aynı sorunu bende yaşıyorum. A73 kullanıyorum sıfır almıştım bir zaman sonra böyle olmaya başladı. Samsung ile görüştüm yaşadığınız şehirden kaynaklanabilir denildi fakat İstanbul'da da yaşıyorum Karabük'te de anlayamadım.

Mobil şebeke seçimi menüsünden 5G olanı değil 4.5G olanı seçince düzeldi hocam.

Geri
Yukarı