S23 Plus mı S24 Plus mı?

Android olmasi. 😀 pili beni goturmuyor. Plus mu alsaydim dedirtiyor cunku yogun kullanıyorum. Plus alsaydim da buyuk ekran olacakti. Pili bazen gunu cikartiyor ancak yogun kullandigim icin gunu cikartamadigim da cok oldu. Kamerasi hala kotu. Guncellemeyle halledilecek dendi bu sabah guncelleme geldi renkler iyilesmis gibi biraz ama hala istedigim performans yok.

Hocam benim aklıma takılan şey Exynos kötü bir üne sahip ve bende bu telefonu 7 yıl kullanmam zaten Max 2 sene belki o kadar bile olmaz tabii yeni çıkan modellere göre bu değişiklik gösterir.
Exynos 2400'ün modeminden dolayı mobil veri de aşırı derecede şarj tükettimi oluyormuş 46500 TL verip şarji 1 gün bile dayanmayacaksa işte o üzer kamera yazılımla düzeltirler de ısınma ve stabilize önemli zaten amirel gemisi performansı üç aşa beş yukarı az fazla fark etmez de dediğim gibi pil önemli. Sabah 7'den akşam 7'ye kadar dışarıda mobil veride kullanacağım Wi-Fi performansı iyiymiş ama zaten sadece bu telefonu Wi-Fi'de kullanmak için mi alacağız ve S23 Plus ile S24 Plus arasındaki fiyat farkı çok az almışken en yenisini ben de almak isterim ama işte daha çok yeni olduğu için gerçek hayat performansı nasıl olduğu belli değil.

Hocam benim aklıma takılan şey Exynos kötü bir üne sahip ve bende bu telefonu 7 yıl kullanmam zaten Max 2 sene belki o kadar bile olmaz tabii yeni çıkan modellere göre bu değişiklik gösterir.
Exynos 2400'ün modeminden dolayı mobil veri de aşırı derecede şarj tükettimi oluyormuş 46500 TL verip şarji 1 gün bile dayanmayacaksa işte o üzer kamera yazılımla düzeltirler de ısınma ve stabilize önemli zaten amirel gemisi performansı üç aşa beş yukarı az fazla fark etmez de dediğim gibi pil önemli. Sabah 7'den akşam 7'ye kadar dışarıda mobil veride kullanacağım Wi-Fi performansı iyiymiş ama zaten sadece bu telefonu Wi-Fi'de kullanmak için mi alacağız ve S23 Plus ile S24 Plus arasındaki fiyat farkı çok az almışken en yenisini ben de almak isterim ama işte daha çok yeni olduğu için gerçek hayat performansı nasıl olduğu belli değil.
2 sene kullanacaksan S24 Plus almanin mantigi yok. S24 Plus modem kaynakli sarji cok yese de muhtemelen gunu cikartir pil seviyesinden dolayi. Gunu cikartsa da S23 Plus ile aradaki fark 2 yil icin verilmez.

Yaptim testi. Senin attigin kanalin baska bir videosundan Exynos 2400 ve Gen 3 testi de var ve orada telefon 50 dereceye cikiyor. Burada ise 47 dereceyi goruyor maksimum. 47 derece normal. Evet sıcak ancak full parlaklik ve mobille oynadim. Genshin agir bir oyun. Yaptigim testin S24 Ultra modeline yapilanini gordum o da throttle yeyip 40 civarina dusuyor FPS olarak. Snapdragon sadece daha yavas isinirdi muhtemelen. Yani evet demek ki benim Exynos daha iyi. Silikon kalitesini bilirsin herhalde?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı