S23 Ultra (512 GB) vs S24 Plus

Exynos'tan dolayı değil o. Kamera paketi zaten daha düşük ve S24 serisinin kamera yazılımları problemli.

Yok, Exynos'tan dolayı. YouTube'da S24'ün Exynos ve Snapdragon modellerini yan yana koyup test ediyorlar. 3X kamerasında Exynos modeli renkleri hatalı veriyor. Maviyi mor yapıyor falan. Genel olarak beyaz dengesi de iyi değil. Çok parlatıyor. Detay kaybettiriyor.

Merhaba arkadaşlar. 45-50 K bütçem var. Oyun için değil de daha sosyal medya için 2sinin arasında kaldım. Ekranı ve kamerası benim için önemli. Aldığım telefonu da ort 4 yıl civarı kullanmak istiyorum. Hangisi tavsiye edersiniz?

Sosyal medya için daha güncel telefon tercih ederdim daha optimize ve daha uzun yıllar güncel kullanma fırsatın olacak. Ekranları çok yakın ama PPI değeri olarak ve daha parlak ekrana sahip olduğundan ve bir tık daha ucuz olduğundan S24+ tercih ederdim.

Yok, Exynos'tan dolayı. YouTube'da S24'ün Exynos ve Snapdragon modellerini yan yana koyup test ediyorlar. 3X kamerasında Exynos modeli renkleri hatalı veriyor. Maviyi mor yapıyor falan. Genel olarak beyaz dengesi de iyi değil. Çok parlatıyor. Detay kaybettiriyor.
S23 Ultra'dan kötü olma sebebini söylemiştim ben. Onun dışında doğrusunuz. Güncellemelerle düzeltecegiz diyor Samsung da, zamanı belli değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

S23 Ultra'dan kötü olma sebebini söylemiştim ben. Onun dışında doğrusunuz. Güncellemelerle düzeltecegiz diyor Samsung da, zamanı belli değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben araştırmıştım onu. Sanırım Exynos modeli düzeltemeyeceklerini söylemişler. Öyle okumuştum. Snapdragon modelin de ayrı kamera sorunu varmış o düzelmiş. Exynos düzelmiyormuş.

S23 Ultra tabii. 5 yıl falan kullanacak olsanız S24+ derdim ancak 4 yıl kullanacak birisi S23 Ultra almalı. Daha iyi kamera ve daha iyi bir duruşu var. Takoz niyetine de kullanılabilir 1 avantaj daha.
S24 plus. Kamera ve güncelleme desteği daha iyi.
Mağazada S23 benim cihazım karşısında berbat çekiyordu. Mağazadaki telefonla kıyaslamak doğru değil bence her türlü S23 Ultra kamerada ezer S24'ü.
Güncellemelerle düzeltecegiz diyor Samsung da, zamanı belli değil.
Yok düzeltmez. Şubat güncellemesi 480 MB olarak gelmişti evet biraz iyileştirme olmuştu ancak hala istediğim seviyede değildi. Dün Mart ayı güncellemesini geldi ve 240 MB civarındaydı. Yükledim ve değişen bir şey olmadı kamerada. Ek olarak kamera geçişleri bayağı bir gidik. Slayt gösterisi gibi geçiyor kameralar arasında. Samsung kamera geçişlerinde Xiaomi karşısında bile kötü ancak S24 serisi ekstra götü. Video yükleyip atabilirim. Bence kullandıkları sensörle maksimum bu kadar oluyor. Exynos ISP olarak Snapdragon'a göre geride kör olmayan görür. Özellikle videoda. Yeşil çimleri sarı yapıyor farklı görüyor herhalde Exynos. 😀 S25 serisinde sensörün değişmesi gerektiğini düşünüyorum. Fanboy olmayan birisi S24 ile iPhone 15 karşılaştırıldığında iPhone 15'in daha iyi olduğunu görür netlikte.

@Beyaz_G ISP olarak sorunlu olduğunu biliyorum, hayır yani üst segment böyle hatalar affedilmez de. Exynos 2200'ü tamamen güncellemelerle adam etmislerdi neredeyse, bir umut 2400 için.

@Beyaz_G ISP olarak sorunlu olduğunu biliyorum, hayır yani üst segment böyle hatalar affedilmez de. Exynos 2200'ü tamamen güncellemelerle adam etmislerdi neredeyse, bir umut 2400 için.
Evet biraz daha gelistirebilirler ancak Snapdragon ile yarisabilecegini sanmam ISP konusunda. S24 serisinde sensor degismeliydi. GN 3 olsa gerek. iPhone 15 netlikte daha onde mesela.

Geri
Yukarı