S23 vs iPhone 13

Arkadaşlar peki S24 beklenir mi yoksa direkt S23 mü alınmalı S24 fiyatı çok artar mı S23 e göre?
S24 serileri ip 15 serilerinin üstünde rakip olarak gelecektir. Fiyat konusunda s23 28 bin lira ise s24 un başlangıç fiyatı 900 dolar.
S24+ 1000 dolar
S24 ultra nın da 1200 dolar dan satışa çıkacağı bekleniyor.

900 dolar şimdiki kurla 25 bin TL yapıyor zamı vergisi derken 40 K yı bulabilir.
S23 ten farklı olarak 2 tip işlemci ile geleceği söyleniyor exynos ve sd. Exynos lar s24 ve plus modelinde sabit ultra modelinde direk sd.
Ultra modeli de 55 bin TL leri görebilir.
Exynos nasıl ne performans verecek çıktığı zaman bakılması lazım ama ultra modeli sd işlemci bulunduracağından alınabilir.
Exynos için işler pek yolunda gitmiyor Samsung tarafında s20 exynostan s22 serisi sd işlemciden yana problemliydi 2 si de kendi ürettiği işlemcilerdi.

S24 serileri ip 15 serilerinin üstünde rakip olarak gelecektir. Fiyat konusunda s23 28 bin lira ise s24 un başlangıç fiyatı 900 dolar.
S24+ 1000 dolar
S24 ultra nın da 1200 dolar dan satışa çıkacağı bekleniyor.

900 dolar şimdiki kurla 25 bin TL yapıyor zamı vergisi derken 40 K yı bulabilir.
S23 ten farklı olarak 2 tip işlemci ile geleceği söyleniyor exynos ve sd. Exynos lar s24 ve plus modelinde sabit ultra modelinde direk sd.
Ultra modeli de 55 bin TL leri görebilir.
Exynos nasıl ne performans verecek çıktığı zaman bakılması lazım ama ultra modeli sd işlemci bulunduracağından alınabilir.
Exynos için işler pek yolunda gitmiyor Samsung tarafında s20 exynostan s22 serisi sd işlemciden yana problemliydi 2 si de kendi ürettiği işlemcilerdi.
o zaman direkt s23 almak daha mantıklı gibi zaten kendini ne kanıtlamış bir telefon

O zaman direkt S23 almak daha mantıklı gibi zaten kendini ne kanıtlamış bir telefon.

S23 şu an alınabilir evet.
S24 beklenir mi elimizde 4 4'luk bilgi olmadığı için bir şey diyemiyorum o yüzden.
Tasarım olarak titanyum kasa sadece Ultra modelinde olacağı da konuşuluyordu 24 24 Plus modellerine ekler mi titanyum kasayı bilmiyorum.
S23'ün daha performanslı hali kamerası daha iyi olacak şekilde çıkacak büyük ihtimalle kamera dizaynında çıkıntıları azaltırlar mı orası da meçhul.
Çerçeve konusunda hafif değişiklik olabilir kıvrımlı şekilde elde takoz hissiyatı vermeyen.
İşlemcide 10 çekirdek olacak herhalde Exynos işlemcide.
SD versiyon gene Samsung'a özel hız aşırtmalı gelebilir.
İmkanınız varsa S24'te beklenir yok beklemem S23 alırım dersen alabilirsin.
Bakarsın bayağı iyi çıkar performanslar tam takır satar model yükseltirsin.

Benim tahminim güç olarak yeni exynos işlemci Sp 8gen 3 ile belki aynı olabilir fakat yine klasik olarak fazla güç tüketecektir. Bu yüzden ekran süresi olarak çok büyük ihtimal S23 serisinin oldukça gerisinde olacaktır.
S23 serisi en sorunsuz serisi oldu Samsungun.

Benim tahminim güç olarak yeni exynos işlemci Sp 8gen 3 ile belki aynı olabilir fakat yine klasik olarak fazla güç tüketecektir. Bu yüzden ekran süresi olarak çok büyük ihtimal S23 serisinin oldukça gerisinde olacaktır.
S23 serisi en sorunsuz serisi oldu Samsungun.
S23 şu an alınabilir evet.
S24 beklenir mi elimizde 4 4'luk bilgi olmadığı için bir şey diyemiyorum o yüzden.
Tasarım olarak titanyum kasa sadece Ultra modelinde olacağı da konuşuluyordu 24 24 Plus modellerine ekler mi titanyum kasayı bilmiyorum.
S23'ün daha performanslı hali kamerası daha iyi olacak şekilde çıkacak büyük ihtimalle kamera dizaynında çıkıntıları azaltırlar mı orası da meçhul.
Çerçeve konusunda hafif değişiklik olabilir kıvrımlı şekilde elde takoz hissiyatı vermeyen.
İşlemcide 10 çekirdek olacak herhalde Exynos işlemcide.
SD versiyon gene Samsung'a özel hız aşırtmalı gelebilir.
İmkanınız varsa S24'te beklenir yok beklemem S23 alırım dersen alabilirsin.
Bakarsın bayağı iyi çıkar performanslar tam takır satar model yükseltirsin.
O zaman en iyisi s23 almak zaten bütçemi aşıyor bile dediğiniz gibi dağlar kadar fark olur fiyatta aşağı yukarı aynı ise satıp s24 geçilebilir. Peki arkadaşlar S23 Amazonda 28.600 TL satıcı Amazon , mağazalarda ise 34 bin TL mağazadan almak mantıklı mı ? Amazondan alırsam bir dezavantajı olur mu?

O zaman en iyisi S23 almak zaten bütçemi aşıyor bile dediğiniz gibi dağlar kadar fark olur fiyatta aşağı yukarı aynı ise satıp S24 geçilebilir. Peki arkadaşlar S23 Amazon'da 28.600 TL satıcı Amazon, mağazalarda ise 34 bin TL mağazadan almak mantıklı mı? Amazon'dan alırsam bir dezavantajı olur mu?

Amazon TR satıyorsa problem yok.
Ama garanti konusunda mantık nasıl işliyor telefonda onu bilmiyorum.
Bilen varsa ekstradan bilgilendirir.
Mağazadan alırsan garanti konusunda mağazaya gidip teslim eder onlar garantisine gönderir.
Amazon'dan alırsan herhalde kendin kargoya koyup garantisine gönderirsin.
28 600'e bulmuşken alın ve dikkat edin teşhir ürün falan olmasın yazan şeyleri okuyun da alın.
Hayırlısı olsun şimdiden.

Amazon TR satıyorsa problem yok.
Ama garanti konusunda mantık nasıl işliyor telefonda onu bilmiyorum.
Bilen varsa ekstradan bilgilendirir.
Mağazadan alırsan garanti konusunda mağazaya gidip teslim eder onlar garantisine gönderir.
Amazon'dan alırsan herhalde kendin kargoya koyup garantisine gönderirsin.
28 600'e bulmuşken alın ve dikkat edin teşhir ürün falan olmasın yazan şeyleri okuyun da alın.
Hayırlısı olsun şimdiden.
20 adet stok vardı sabah şimdi ise 13 falan kalmış teşhir değildir herhalde zatıcı satıcı amazon.com.tr diyor . Garanti ve iadenin nasıl işlediğini bilen varsa bilgilendirirseniz sevinirim

20 adet stok vardı sabah şimdi ise 13 falan kalmış teşhir değildir herhalde zatıcı satıcı amazon.com.tr diyor . Garanti ve iadenin nasıl işlediğini bilen varsa bilgilendirirseniz sevinirim

Samsung Türkiye garantilidir o. 30 gün içinde her türlü iade edebilme imkanınız var Amazon'dan şüpheniz olmasın bu konuda.

iPhone 11 S23'ten daha stabil, S23 saçma sapan hata veriyor.

Mesela bazı uygulamalar düzgün çalışmıyor, klavyesi çıkmıyor veya klavye açılsada ekranın tamamı olması gerektiği gibi çıkmıyor, işaretleyip devam edemiyorsunuz bir sonraki sayfaya vs.

Bazen sayfayı aşağıya kaydırırken takılıyor, uygulamadan çıkıp tekrar girmeniz gerekiyor.

YouTube gibi bir uygulamada yazılan bir şeyi copyleyip paste yapmak için yorum açtığında saçmalıyor.

Genel olarak IOS'la alakasız denebilir.

Yani yakın falan değil, bayağa fark var, alakasız hatta ilgisiz, devasa fark var, yok Samsung çok iyiymiş çok stabilmiş hikaye, fanboy olması lazım kişinin böyle bir şey söyleyebilmesi için, S23'te yukarıda yazdıklarımın hepsi gerçekleşiyor, şimdi bazı fanboylar suçun S23le alakalı olmadığını ve bunun uygulamalarla ilgili olduğunu söyleyecek, bu Samsung'un sorunu, beni ilgilendirmez ben eğer iPhone kullanırken bu sorunlar yoksa ve Samsung kullanırken/android kullanırken bu sorunlar varsa sorunun neden olduğu Samsung'u ilgilendirir beni değil, babanızın firması gibi korumayın firmaları.

Bu tarz hataları Apple'da 1 kere alıyorsanız Samsung'da 50 kere alıyorsunuz, ben iPhone 11 le 3ayda bir saçma sapan uygulama donması ve bu tarz bir hatayla karşılaşıyorsam S23 le haftada minimum 3 kere yaşıyorum, mutlaka indirdiğim bir şey bir noktada fire veriyor ve düzgün çalışmıyor. Hala da bazıları fark kapandı one ui/android ios kadar stabil, yakın sorunsuz falan yazmış, komikler.

Son düzenleme:
İphone 11 s23ten daha stabil,s23 saçma sapan hata veriyor.

Mesela bazı uygulamalar düzgün çalışmıyor,klavyesi çıkmıyor veya klavye açılsada ekranın tamamı olması gerektiği gibi çıkmıyor,işaretleyip devam edemiyorsunuz bir sonraki sayfaya vs.

Bazen sayfayı aşağıya kaydırırken takılıyor,uygulamadan çıkıp tekrar girmeniz gerekiyor.

Youtube gibi bir uygulamada yazılan birşeyi copyleyip paste yapmak için yorum açtığında saçmalıyor.

Genel olarak iosla alakasız denebilir.

Yani yakın fakan değil,bayağa fark var,alakasız hatta ilgisiz,devasa fark var,yok samsung çok iyiymiş çok stabilmiş hikaye,fanboy olması lazım kişinin böyle birşey söyleyeilmesi için,s23te yukarıda yazdıklarımın hepsi gerçekleşiyor,şimdi bazı fanboylar suçun s23le alakalı olmadığını ve bunun uygulamalarla ilgili olduğunu söyleyecek,bu samsungun sorunu,beni ilgilendirmez ben eğer iphone kullanırken bu sorunlar yoksa ve samsung kullanırken/android kullanırken bu sorunlar varsa sorunun neden olduğu samsungu ilgilendirir beni değil,babanızın firması gibi korumayın firmaları.

Bunlar Xiaomi'de dahi yokken Samsung S23'te bunların olduğunu söylemen güldürdü açıkçası 🙂

İnstagram Reels'ten öğrendiniz sanırım bunu 😂

iPhone 11 S23'ten daha stabil, S23 saçma sapan hata veriyor.

Mesela bazı uygulamalar düzgün çalışmıyor, klavyesi çıkmıyor veya klavye açılsada ekranın tamamı olması gerektiği gibi çıkmıyor, işaretleyip devam edemiyorsunuz bir sonraki sayfaya vs.

Bazen sayfayı aşağıya kaydırırken takılıyor, uygulamadan çıkıp tekrar girmeniz gerekiyor.

YouTube gibi bir uygulamada yazılan bir şeyi copyleyip paste yapmak için yorum açtığında saçmalıyor.

Genel olarak IOS'la alakasız denebilir.

Yani yakın falan değil, bayağa fark var, alakasız hatta ilgisiz, devasa fark var, yok Samsung çok iyiymiş çok stabilmiş hikaye, fanboy olması lazım kişinin böyle bir şey söyleyebilmesi için, S23'te yukarıda yazdıklarımın hepsi gerçekleşiyor, şimdi bazı fanboylar suçun S23le alakalı olmadığını ve bunun uygulamalarla ilgili olduğunu söyleyecek, bu Samsung'un sorunu, beni ilgilendirmez ben eğer iPhone kullanırken bu sorunlar yoksa ve Samsung kullanırken/android kullanırken bu sorunlar varsa sorunun neden olduğu Samsung'u ilgilendirir beni değil, babanızın firması gibi korumayın firmaları.

Bu tarz hataları Apple'da 1 kere alıyorsanız Samsung'da 50 kere alıyorsunuz, ben iPhone 11 le 3ayda bir saçma sapan uygulama donması ve bu tarz bir hatayla karşılaşıyorsam S23 le haftada minimum 3 kere yaşıyorum, mutlaka indirdiğim bir şey bir noktada fire veriyor ve düzgün çalışmıyor. Hala da bazıları fark kapandı one ui/android ios kadar stabil, yakın sorunsuz falan yazmış, komikler.

Eğer OneUI 6 kullanıyorsanız bu buglar olabilir çünkü daha yeni bir işletim sistemi ve cidden bazı kullanıcılar çok şikayet ediyorlar.

Ama eğer OneUI 5x'te iseniz bu size özgü bir sorun çünkü kesinlikle kullanıcılar memnunlar bende dahil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı