S23 + Watch 6 vs iPhone 13

Bütçe
42000
Abimde S23 var. Ne bileyim o kadar ahım şahım bir cihaz değil gibi.

Neyini beğenmediğinizi açık açık yazar mısınız? iPhone 13'ü de S23'ü de uzun uzun deneyimledim. S23'ün daha kötü olduğu 1 yön bile yok. Hele ekran konusunda yok ediyor iPhone 13'ü.

Arkadaşım devlet niye diğer telefonlara eklemiyor o zaman? Bu vergi sadece IPhone'a mı işliyor? Yurt dışında S23, iPhone 13'ten daha pahalı.

Çıkış fiyatlarına bakarsan 100 dolar falan iPhone daha ucuz. Devletin ekonomi politikası olsun, eklediği vergiler olsun bu tarz büyük markaları ister istemez rahatsız ediyor. Zaten bizim devlet, telefonu üreten adamlardan daha çok kâr elde ediyor.

Ayrıca ay fotoğrafı çekmeye meraklıysanız bir fotoğraf koyayım buraya.

20230922_200456.jpg

Dolunayı maalesef kaçırdım.

Çıkış fiyatlarına bakarsan 100 dolar falan iPhone daha ucuz. Devletin ekonomi politikası olsun, eklediği vergiler olsun bu tarz büyük markaları ister istemez rahatsız ediyor. Zaten bizim devlet, telefonu üreten adamlardan daha çok kâr elde ediyor.

Devletin aldığı paradan Apple'a ne? Apple fiyatı arttırsa devletin aldığı parada artar zaten. Şu an Apple düpedüz telefon kazıklıyor. Madem Apple rahatsız oluyor neden Samsung olmuyor? Büyük marka değil mi Samsung?

Çıkış fiyatlarına bakarsan 100 dolar falan iPhone daha ucuz.
Türkiye'deki çıkış fiyatını mı kastediyorsun, anlayamadım? O zamanki TR ekonomisi ile şu anki TR ekonomisi aynı mı? Veya o zamanki Apple fiyatlandırması ile şu anki Apple fiyatlandırması aynı mı? Eskiden de Apple ile diğer cihazlar arasında fiyat farkı hissedilir durumdaydı ama şu anki gibi neredeyse 2 kat fark yoktu. Muadil amiral gemisi Apple ile Android cihazlar arasında taş çatlasın %10'luk fiyat farkı olurdu.

Çünkü arada 2 sene fark var, yurt dışında ol ya da olma. Samsung F/P konusunda çoğunlukla önde.
Ayrıca verginin fazla olması bir şey ifade etmiyor, koskoca S23 varken iPhone 13'e para verilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı