S23FE vs S22

Bütçe
20000
8 GB ve 12 GB ramli modelleri arasında çok büyük fark var mı? Aradaki farka değer mi yani?

Cihazı uzun süre kullanmak istiyorsanız (5-6 yıl) 12-256 modele gitmek daha iyi olabilir. Bir de kulaklık hediyesi 8-128’de de var mı bir bakın derim. Eğer 12-256’ya özelse yükseltme bedava gelmiş gibi olur.

@Görkem Say telefonu şu anda siz kullanıyor musunuz? Forumda bu telefonu bu kadar övüp ve öneren ilk kişi olarak sizi gördüm. Araştırdıgımda bu kadar da abartılacak bir telefon olmadıgını görmek zor olmadı. Benim şahsi fikrim, sizinki önermekten çok pazarlamaya kaçmış gibi.

@Görkem Say telefonu şu anda siz kullanıyor musunuz? Forumda bu telefonu bu kadar övüp ve öneren ilk kişi olarak sizi gördüm. Araştırdıgımda bu kadar da abartılacak bir telefon olmadıgını görmek zor olmadı. Benim şahsi fikrim, sizinki önermekten çok pazarlamaya kaçmış gibi.

Ben 1 modelini yaklaşık 2-3 hafta önce babama aldım. 2 modelini de abim aldı 1 hafta önce. Telefonun arayüzüne hayran kaldım açıkcası. Bu biraz telefondan beklentiyle de alakalı. Ben çok oyun oynacağım veya çok iyi bir kamera istiyorum diyorsanız daha iyi alternatifleri var. Ancak ben bunlar yerine iyi bir arayüz, pil ömrü, güncelleme desteği istiyorum diyorsan o zaman daha iyisi yok. Ben kendim de telefondan performans ve kameradan ziyade pil ömrü, arayüz akılıcığı bekleyen bir insanım ve piyasada benim gibi çok fazla kişi olmadığını biliyorum. Bu tarz biriyseniz ya paraya kıyıp iPhone alacaksınız zaten ya da Android tarafında saf deneyime yakın cihazlara bakmak gerekiyor. Pixel cihazlar bizim ülkemizde satılmıyor, 2a ise Pixel 7a alternatifi bir cihaz diyebiliriz. OnePlus bir aralar iyiydi o da bozdu ne yazık ki.

Samsung shopda öğrenci indirimi ile S21 FE 2. nesil modelini 16.900 TL'ye alabiliyorum. Tercihimi bu modelden yana kullanmaya karar verdim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

O kampanya az sonra sona eriyor. Ben 1 hafta içinde alacağım.

POCO X6 Pro veya arkadaşın dedigi nothing gibi güncel modeller varken neden S21FE tercih ettigini sorabilir miyim?
67W + 4nm işlemci + ufs 4.0 +256 GB =16.9k

POCO X6 Pro veya arkadaşın dedigi nothing gibi güncel modeller varken neden S21FE tercih ettigini sorabilir miyim?
67W + 4nm işlemci + ufs 4.0 +256 GB =16.9k

Dediğim gibi oyun oynamıyorum. Kamera ortalama düzeyde olsa yeterli. Gündelik kullanim için 20.000 TL vermek mantıklı gelmedi. S21 FE bu fiyatlarda iken mantıklı olduğunu düşündüm. Attığınız modeli de düşünebilirim tabii ki. 1 hafta içinde alacağım henüz kesin şunu alacağım diye bir karar vermedim. Hala araştırmaya devam ediyorum.

Dediğim gibi oyun oynamıyorum. Kamera ortalama düzeyde olsa yeterli. Gündelik kullanim için 20.000 TL vermek mantıklı gelmedi. S21 FE bu fiyatlarda iken mantıklı olduğunu düşündüm. Attığınız modeli de düşünebilirim tabii ki. 1 hafta içinde alacağım henüz kesin şunu alacağım diye bir karar vermedim. Hala araştırmaya devam ediyorum.

Dostum bu özellikler sadece oyun için gerekli olan şeyler değil. İşlemcinin güçlü ve stabil olması, hem gündelik kullanım için hem de pil performansı için önemli. Ufs 4.0 ise uygulamalar arası geçişi ve uygulamaların açılış hızını vs. dogrudan etkiliyor. 67W ise telefonu ortalama 45-50 dk gibi kısa bir sürede şarj etmenizi saglıyor. Bu özellikleride önemseyerek araştırmanı öneririm.

Geri
Yukarı