S24 Exynos 2400 testleri

Beyaz_G

Hectopat
Yer
Kırıkkale
Mobil veri ve Wi-Fi ile denemelerimde pek de fark göremedim sanki. Modemi rezalet durumda değil. Exynos 2400 yine rezalet değil. Rakiplerine göre geride olması onu rezalet yapmıyor. Ha keşke hem Snapdragon hem de Exynos seçeneği olsaydı isteyen istediğini alsaydı fiyat farkını verip. Her neyse yapmamı istediğiniz başka test varsa yapabilirim. S24 alacak olup da Exynos ile ilgili sorusu olan varsa cevaplarım. Kamera çökmesi falan yaşamadım bu arada onu da ekleyeyim. Bazı testlerde Exynos varyantı kamerada çöküyor. Ki yaşasam bile zaten bu güncellemeyle çözülecek bir şey olduğundan çok da önemli değil. Çözünürlükte problem var çünkü kaydı YouTube üzerinden yüklemeye çalıştığımda dikey bir şekilde yüklüyordu galeriden değişiklik yapınca da çözünürlükte düşüş oldu. Sonuçlar belli zaten. GPUWatch'ı War Thunder Mobile üzerinden çalıştıramadım çöktü. War Thunder Mobile pek düzgün çalışmıyor telefonda. Uygulamayı açarken cihaz kasıyor ve ek olarak animasyonu göstermiyor. Sanırım optimizasyonla ilgili sıkıntısı var. Bu arada WoT Blitz oyununda grafik ayarlarini gostermeyi unutmusum. Su kalitesi haric hepsi en yuksekteydi. Su kalitesinde maksimum ortayi sectirdi. Pil tuketimi ise videolarda gozukuyor da ben kisaca yazayim.
20 dakikalık War Thunder Wi-Fi testinde %80>%67 yani %13 tuketim olmus.
20 dakikalık War Thunder mobil veri testinde %48>%35 yani %13 tuketim yine.
15 dakikalık WoT Blitz Wi-Fi testinde %37>%28 yani %9 tuketim olmus.
15 dakikalık WoT Blitz mobil veri testinde %49>%40 tuketim yine %9 olmus.
Oyunlarda fark yok. Internet kullanimi asiri fazla olursa fark fazla olabilir ancak Exynos 2400 icindeki Exynos 5300 modemi abartildigi kadar kotu degil. Testlerde farkli haritalara denk geldim ancak bunun pek de etkisi olacagini sanmiyorum. @T21 sonuclar bu sekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Elinize sağlık. Sıcaklıklar biraz artmış gibi. Oyun esnasında normal tabii ama eli rahatsız edecek seviyeye geliyor mu cihazı kullanırken onu merak ettim. Telefon ısındığını rahatsız edici şekilde hissettiriyor mu yani?

Mobil veri ve Wi-Fi ile denemelerimde pek de fark göremedim sanki. Modemi rezalet durumda değil. Exynos 2400 yine rezalet değil.
S23'teki SD 8 Gen 2 ile kıyaslandığında mobil veri ile oyun testi yapıldığında 6 dereceye varan ısı farkı ve pil tüketimi dikkate çarpıyordu, Wi-Fi ile kullanımda sorun yaşanmıyordu.
Forumda çok abartmışlardır, söylentileri abartıyorlar burada.
Çözünürlükte problem var çünkü kaydı YouTube üzerinden yüklemeye çalıştığımda dikey bir şekilde yüklüyordu galeriden değişiklik yapınca da çözünürlükte düşüş oldu.
Samsung ekran kaydı uygulaması da çinliler kadar stabil çalışmıyor GOS hizmeti gibi, salla gitsin.
Gün içinde bakacağım videolara.

Ayrıca mobil veri kullanımında sosyal medyada gezinirken falan ekran üzerinde ısınma oluyor mu?

Oyun oynarken tabii ki ısınacak. Pasif soğutma çözümleri bir yere kadar. Hem ev ortamı hem de insan vücudu ısınmayı etkiler. Bence telefonlar oyun performansına göre alınmamalı.

Oyun oynarken tabii ki ısınacak. Pasif soğutma çözümleri bir yere kadar. Hem ev ortamı hem de insan vücudu ısınmayı etkiler. Bence telefonlar oyun performansına göre alınmamalı.
Pasif soğutma ile cihazın performansının test edilmesini talep etmemizin sebebi cihazın soğutma kapasitesini, işlemcinin yük altında kararlılığı ve işlemci performansını öğrenmekten ibaret.

Sırf oyun oynayacak adam ya fan alıyor ya da performans odaklı cihaza yöneliyor zaten.

Elinize sağlık. Sıcaklıklar biraz artmış gibi. Oyun esnasında normal tabii ama eli rahatsız edecek seviyeye geliyor mu cihazı kullanırken onu merak ettim. Telefon ısındığını rahatsız edici şekilde hissettiriyor mu yani?
Yani evet sicakligi hissettirdi arka kisimdan.
Daha ağır oyunlardaki performansını da test eder misin?
Genshin testi de yaptim da Genshin War Thunder ile kiyasla daha az zorladi gibi sanki. Genshin testini sadece mobille yapmistim PUBG testi de ayni sekilde. War Thunder ve WoT Blitz icimi bunaltti. Mobil oyunlari pek sevmem. Oynama istegim gelince 1-2 test yaparim. PUBG testi 30 dakikaydi %47 ile basladi %31'e dustu. Genshin testinde ise %57 ile baslayip %45'e dustu.
Samsung ekran kaydı uygulaması da çinliler kadar stabil çalışmıyor GOS hizmeti gibi, salla gitsin.

Ayrıca mobil veri kullanımında sosyal medyada gezinirken falan ekran üzerinde ısınma oluyor mu?
Evet ekran kaydi performansinda dusuruyor gibime geldi fazlasiyla.

Mobil veride isinma oluyor ancak normal bir isinma. Farki Wi-Fi ile kullanima gore mobilde daha hizli isiniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı