S24 Ultra vs iPhone 15 Pro Max

Hahahahaah bu forumdaki Samsung fanboyları Apple fanboylarından kat kat iyidir. Kimse de S23 15 Pro dan daha iyi bir cihaz demedi. S23, 14 ve 14 Pro arasında bir cihazdır. Kendinizle karıştırmayın keza iPhone 12-13 S23 ten çok daha iyi diyen bir sürü Apple fanboy mevcut.
Ben marka fanboyu değilim. Bak burada ne denmiş. Okuyabilirsin.

Ben marka fanboyu değilim. Bak burada ne denmiş. Okuyabilirsin.
Arkadaş düz iPhone 15 e kafa tutan cihaz demiş hocam. Kafa tutmak deyimi daha iyi olduğunu ifade etmez onunla rekabet edebilecek seviyede olduğunu gösterir. S23 düz iPhone 14 ten f/p olarak her türlü daha iyi bu konuda da 15 e kafa tutabilecek seviyede ama Pro serileri için dediklerine katılmıyorum. Abartmış.

Arkadaş düz iPhone 15 e kafa tutan cihaz demiş hocam. Kafa tutmak deyimi daha iyi olduğunu ifade etmez onunla rekabet edebilecek seviyede olduğunu gösterir. S23 düz iPhone 14 ten f/p olarak her türlü daha iyi bu konuda da 15 e kafa tutabilecek seviyede ama Pro serileri için dediklerine katılmıyorum. Abartmış.
İşte ben de bu tarz abartıları boş buluyorum. O yüzden dalgaya almayıp mantıklı çerçeveler içerisinde dinlendiğinde bakın siz de abartıldığına katıldınız. Öte yandan bir cihaza 70-80 bin TL paralar vereceksem paramın değer kaybetmemesini önemserim. Daha geçen seneki en top modeli olan S23U'ya iP15'ten düşük fiyat biçiyor Samsung Shop. Bundan dolayı iP15 PM alırdım. Olay tercihler sınırından çıkartıp fanboyluk noktasına getirildiğinde konu sabaha kadar uzar zaten ama çok gereksiz bence. Neyse teşekkür ederim anlayışınız için.

İşte ben de bu tarz abartıları boş buluyorum. O yüzden dalgaya almayıp mantıklı çerçeveler içerisinde dinlendiğinde bakın siz de abartıldığına katıldınız. Öte yandan bir cihaza 70-80 bin TL paralar vereceksem paramın değer kaybetmemesini önemserim. Daha geçen seneki en top modeli olan S23U'ya iP15'ten düşük fiyat biçiyor Samsung Shop. Bundan dolayı iP15 PM alırdım. Olay tercihler sınırından çıkartıp fanboyluk noktasına getirildiğinde konu sabaha kadar uzar zaten ama çok gereksiz bence. Neyse teşekkür ederim anlayışınız için.
Şuan iPhone 15 e 36k, S23U ya 34k veriyor hocam bunun da sebebi piyasada neredeyse aynı fiyatlara satılmaları. Piyasada sıfır S23U 50k ya bulunabilirken Samsung gidip de 55-60k ya geri almaz ama değer konusuna katılıyorum.

15 Pro Max ve S24 Ultra 512 GB arasında 14K fark var. Bu fark ilerleyen süreçte S24 Ultra lehine daha da açılacak. AI özellikleri bahsettiklerinizle sınırlı değil. Günlük bir kullanıcı için özellikler önemsiz olabilir ama Google fotoğraflarda olan özellikleri zahmetsiz şekilde daha pratik ve daha verimli şekilde kullanabiliyorsunuz. Şu an için bile AI özellikleri Apple'ın Type-C'ye geçmesinden daha büyük bir yenilik.

Ha o zaman daha pratikse bu aradaki fiyat farkına değer. (!) İki cihaz arasındaki tek fark bu mu yani? (S23 Ultra ve S24 Ultra arasındaki farkı sordum)

Ha o zaman daha pratikse bu aradaki fiyat farkına değer. (!) İki cihaz arasındaki tek fark bu mu yani? (S23 Ultra ve S24 Ultra arasındaki farkı sordum)
S23 Ultra kullanan biri için S24 Ultraya geçmesine gerek yok zaten. Evet yenilikler ve gelişmeler var ama aradaki fiyat farkına değmez. 2-3 ay içerisinde S24 Ultranın fiyatı hepsiburada gibi sitelerde 5-10k arası düşecektir zaten o zaman alınabilir. S24 Ultranın fiyatı düşerken 15 PM nin ise dolardan dolayı fiyatı artacak. Demek istediğim buydu tabi anlayabildiyseniz.

İkiside üzmez ama aldıktan sonra keşke şunu alsaydım demeyeceğin cihazı al. Ben şahsen Android dışı kullanamıyorum. Bir kez IP11 çıktığında o hataya düştüm ve hemen kaçtım.

Ayrıca telefon konusu açarken "Oyun için hangisi daha iyi?" veya "Fotoğraf çekimi için hangisi daha iyi? tarzı beklentilerini belirten başlıklarda konular açarsan daha net cevaplar alırsın.

S23 Ultra kullanan biri için S24 Ultraya geçmesine gerek yok zaten. Evet yenilikler ve gelişmeler var ama aradaki fiyat farkına değmez. 2-3 ay içerisinde S24 Ultranın fiyatı Hepsiburada gibi sitelerde 5-10k arası düşecektir zaten o zaman alınabilir. S24 Ultranın fiyatı düşerken 15 PMnin ise dolardan dolayı fiyatı artacak. Demek istediğim buydu tabii anlayabildiyseniz.

Sorun fiyatının düşmesi vs değil. S23 ultranın üzerine S24 Ultra çıkartıyorsun ama önemli bir değişiklik yok hatta S23 ultrada10X Zoom varken S24 ultrada bu 5X zooma düşüyor ve bunu önemli bir şey gibi anlatıyorlar. Buradaki mesele fiyatları değil. Zaten yurt dışında aynı fiyatları 1440 birim civarı. TR'de bu paralar verilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı