S3 "ağda kayıtlı değil" hatası

Ümit Şahin87

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Merhaba, Samsung Galaxy S3 ağda kayıtlı değil hatası alıyorum. Format atsam düzelir mi? Şebeke seçimi batarya çıkarıp takma bunları denedim.

Merhaba, Samsung Galaxy S3 ağda kayıtlı değil hatası alıyorum. Format atsam düzelir mi? Şebeke seçimi batarya çıkarıp takma bunları denedim.

IMEI kontrolünü BTK üzerinden sağlar mısınız?

Ağda kayıtlı değil hatası alıyorsanız eğer IMEI numaranız gözükmüyor olabilir. *#06# kodunu girip IMEI numaranızı kontrol edin. Eğer IMEI numaranız gözükmüyorsa, PIT dosyası ile beraber NAND Erase seçeneğini seçerek orijinal yazılımı ODIN üzerinden cihaza tekrar yazdırın. Bu işlem cihazın orijinal anakart IMEI'sini geri yüklemesine sebep olacak ve sorununuzu çözecektir.

Orijinal yazılımı PIT ile beraber indirmek isterseniz "Samfirm" adlı yazılımı kullanabilirsiniz. Bu yazılımda "Binary Nature" özelliğini seçerseniz yazılım dosyasını PIT ile beraber indirmiş olursunuz.

Dipnot: PIT veya NAND Erase seçeneği ile yüklenen yazılımlar cihazın dahili hafızasının sıfırlanmasına sebep olur. İşleme başlamadan önce yedek aldığınızdan emin olun.

IMEI kontrolünü BTK üzerinden sağlar mısınız?
Eğer IMEI BTK'da kayıtlı olmasaydı "Ağda kayıtlı değil" hatası değil "Yalnızca acil aramalar" hatası alırdı.
Yine de kontrolü sağlayın eğer sorun IMEI'de değil ise donanımsal olabilir.
Donanımsal değil, yazılımsal kolayca çözülebilecek bir sorun.

Ne yapacağım şimdi?

Dosya Ekleri

• 2020-10-10_151222.jpg
    2020-10-10_151222.jpg
    36,6 KB · Görüntüleme: 62

Yeni konular

Geri
Yukarı