S3 İçin Lolipop root yapılır mı ?

goldenkool

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba, samsung s3 kullanıyorum telefonun performansından memnunum asphalt 8 en son ayarlarda kasmıyor. Sadece internette dolaşırken hantallaşma yapabiliyor. Ben normal touchwiz den sıkıldım, görüntüsünü değiştirmek istiyorum. Root atmalı mıyım? Yada android 5 için launcher lar var mı? Bildirim çubuğunu ayarların arka planı vb gibi değiştirmek istiyorum. Bunun için illa rootmu atmalıyım? Atsam sorun olurmu? Ayrıca samsungun kendi lolipop touchwiz ini istiyorum s4 teki gibi. Teşekkürler.

Bu konuyu referans alarak Root atmayı ve ROM yüklemeyi kolayca öğrenebilirsin. Youtube'da da Galaxy S3 için oldukça fazla video bulunmakta. Launcher falan yüklemeyin hiç gerek yok. Ayrıca Root erişimi sağlamadığınız sürece telefonu çok fazla özelleştiremezsiniz. Telefonun hızını değiştirmeyecektir bu tip çözümler. Ben 2 sene kullandım bu cihazı ve birçok ROM kullandım. Android Lollipop için TemaSek ya da Resurrectin Remix ROM'larına göz atabilirsiniz. Eğer KitKat ROM'u kullanmak isterseniz QS-i9300-KK ROM'una göz atın derim. Bana sorarsanız belli bir süre boyunca üçünü veya hoşunuza giden ROM'ları deneyerek en çok beğendiğinizi seçin derim. Galaxy S3 Root ve ROM atması en kolay telefonlardan biridir, gözünüz korkmasın.

Benim S3 e cyanogenmod yükledim. Gayet güzel çalışıyor fakat lolilop sürümü tam olarak stabil hala gelmediğinden ben de SnapShot KitKat 4.4.4 yaptım. Gayet temiz güzel çalışıyordu fakat son zamanlarda "durduruldu" hatası çıkmaya başladı sıkca. Kamerası da çalışmıyordu Restart Camera uygulamasıyla sıkıntısı çözüldü. Eğer S3 ünde yavaşlamalar sıkıntılar başladıysa kesinlikle denemelisin. XDA forumlarından da bakabilirsin ya da bir üstteki yazıyı da referans alabilirsin.

Arkadaşlar öncelikle cevap yazanlara teşekkür ediyorum. Tavsiye ettiğiniz root ve romlar aynı lolipop düzeni gibi yapabilecek mi telefonu ?
Aynı s4 gibi bildirim çubuğu mavi olacak mı? ve ikonlar aynısı mı?

Hayır öyle yapmayacak. Çünkü bunlar Samsung tarafından geliştirilen ROM'lar değil. Tam aksine, telefonu Nexus cihazlar gibi, oldukça sade ve gereksiz bütün uygulamalardan arınmış bir biçimde olacak. Orijinal Android Lollipop nasılsa öyle görünecek. Bu tip durumlardan dolayı da telefonunuzun performansı artacak. ROM'ların linkini atıyorum, sürümden sürüme değişen özelliklerden tutun da kurulum videolarına veya anlatımlarına, ekran görüntülerine kadar bilgileri de bulabilirsiniz içinde.

♦ [ROM][I9300][5.1.1] Temasek's UNOFFICIAL CyanogenMod 12.1 ♦

[ROM] [5.1.1_r18][FULL-O3][i9300] RESURRECTION REMIX 5.5.6[CM12.1][OPTIMIZED]

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı