S3 Mini CyanogenMod 11 Kurma Rehberi


kadir.y

Decapat
Katılım
6 Temmuz 2015
Mesajlar
1
Beğeniler
0
merhaba romu yükledim sorunsuz çalışıyor elinize ve emeginize sağlık
yalnız ekran resmini almayı bulamadım bu konuda bana yardımcı olur musunuz
 

Hulusi Yılmaz

Hectopat
Katılım
11 Mart 2015
Mesajlar
3
Beğeniler
0
merhaba romu yükledim sorunsuz çalışıyor elinize ve emeginize sağlık
yalnız ekran resmini almayı bulamadım bu konuda bana yardımcı olur musunuz
merhaba romu yükledim sorunsuz çalışıyor elinize ve emeginize sağlık
yalnız ekran resmini almayı bulamadım bu konuda bana yardımcı olur musunuz
ses kısma+güç tuşu :) diğerine göre daha basit oldu.

Bu arada gelen arama sesini istediğimiz bir mp3 yapabiliyor muyuz? Ben beceremedim. Yapan beri gelsin :)
 

CM EROL

Hectopat
Katılım
12 Mayıs 2014
Mesajlar
134
Beğeniler
9
Cynaogenmod 11 dosya yöneticisine güvenli depolamaya dosya kes yapıştır yaptım şifre istiyordu koydum ancak dosya kayboldu gözükmüyor nasıl geri alabilirim acaba ?
 

gercekg

Decapat
Katılım
20 Ağustos 2015
Mesajlar
1
Beğeniler
0
berkant selam..

tüm bu işlemlere başlamadan önce root lu ve cwm recovery kurulu olması gerekiyor mu cihazın yoksa odin o işi hallediyor mu??
 

Bünyamin Sezer

Hectopat
Katılım
26 Şubat 2015
Mesajlar
128
Beğeniler
10
Google Gapps'ı şu şekilde mi indiriyoruz
Adsız.png


Son olarakta kullandığım S3 Mini GTi8190 telefonumda Root atılı. Rootlu olduğu için işlemlerini uygularken sorun yaratır mı?

Not: CWM linkine tıkladıktan sonra bir şey bulunamadı diyor güncellerseniz sevinirim.
 
Son düzenleme:

FirstAvenger

Hectopat
Katılım
23 Ocak 2016
Mesajlar
7
Beğeniler
0
Merhaba arkadaşlar, S3 Mini CyanogenMod 11 kurma rehberi ile karşınızdayım! :D Şimdi Cyanogen kurmanın artılarını sayalım ilk önce :

-Performans artışı kesinlikle oluyor, ilk açılışta biraz kasıyor ama daha sonra düzeliyor.
-Şarj seviyesi stock ROM'a göre fazlasıyla uzun.
-Samsung'un gereksiz uygulamarı siliniyor, uygulamaların silinmeside daha fazla depolama alanı demek. :D

Benim için sadece bir eksisi var. Oda sadece ROM atarak güncellememiz, yani ayarlara girip baktığımızda güncelleme gözükmüyor. Ama yakında buda gelecektir diye umuyorum. :) Haftada 1 güncelleseniz iyi olur, benim gibi hergünde güncelleyebilirsiniz yani. :D Ben can sıkıntısından yapıyorum gerçi. :D

Sorulara geçelim :

CyanogenMod kurunca garanti dışı kalıyor mu?
Evet, cihaz garanti dışı kalıyor. Ama Download sayacını sıfırlayıp (sıfırlamak için Triangle Away kullanabilirsiniz) stock ROM attıktan sonra garantiye geri giriyor. :)

Peki sorunlar var mı? Yani kendi kendine kapanma gibi?
Hayır hiçbir sorunu yok. Eskiden vardı gecelik sürüm olduğu için hergün güncelleme geliyor, hergün yeni bişe ekliyip, hataları düzeltiyorlar. :)

Şimdi, nasıl indireceğimize geçelim. :)

1- Buraya giriyoruz : Downloads
2- Burdan S3 Miniyi daha sonrada CyanogenMod'u seçiyoruz.
Eki Görüntüle 4330
4- Daha sonra aşağı inip CyanogenMod 11'i seçiyoruz ve Download diyoruz. Güncellendiğini nasıl anlıyacağım derseniz sonunda kodlar var. Daha doğrusu kod değil tarih. Şuan "2014.06.06" yazıyor. Yani 2014'ün 6.aynın 6'sında çıkan sürüm demek. Bu şekilde güncellendiğini anlayabilirsiniz. :) Recovery'e basıp indiyoruz. :)


Sonra yine S3 Mini'yi seçiyoruz ve Gapps kısmına girip çıkan dosyayı indiriyoruz.

Tamamdır. Bu iki dosyayı indirip telefonumuzun hafiza kartına atıyoruz. Daha sonra Odin ve CWM'mizi indiriyoruz.

Odin : Odin 3.rar — Yandex.Disk
CWM : recovery.tar.md5 — Yandex.Disk
Samsung USB Driver : Samsung Andorid USB Driver for Windows | SAMSUNG Developers

İlk önce Samsung USB Driver'i indirip kuruyoruz. :)
Daha sonra verdiğim iki dosyayı indiriyoruz. CWM'yi masaüstüne atıp, Odin RAR'ınıda masaüstüne çıkıyoruz. Odin'i açıyoruz. PDA Kısmına indirdiğimiz CWM'yi gösteriyoruz.
Eki Görüntüle 4334

Daha sonra telefonumuzu kapatıp ses kısma + ortadaki tuş + kilit tuşuna basılı tutup download moda giriyoruz. Daha sonra bir kere ses açma tuşuna basıyoruz ve telefonu ORJİNAL USB KABLOSU ile bilgisayara bağlıyoruz. Gördüğünüz gibi yukarda COM:4 yazdı, sizde COM:5 COM:6 falan yazabilir. Yalnız masaüstü PC ise arka portlara bağlamanızı öneririm. Laptop isede, şarjı dolu iken yapın. Gerçi yüklenmesi 1 dakika bile sürmüyor ama nolur nolmaz. Yukarda COM:4 yazısını gördüğünzde "Start'a basın ve dokunmayın, bilgisayarızda başka bi işlemde yapmayın. Telefon açılana kadar USB kablosunu kesinlikle çekmeyin. Daha sonra telefonunuz normal bir şekilde açılacak. Şimdi ROM'u kurmaya başlayabiliriz. Yine telefonumuzu kapatıyoruz, bu sefer ses açma + ortadaki tuş (home tuşu) + kilit tuşuna basılı tutuyoruz ve karşımıza CWM Recovery geliyor.Ses kısma tuşu ile aşağı, ses açma tuşu ile yukarı, kilit tuşu ilede giriyoruz.

1-Wipe data/factory reset yapıyoruz.Ses kısma tuşu ile aşağı inip "yes"e gelip kilit tuşuna basıyoruz.
2-Wipe cache partition yapıyoruz.Yine "yes"e gelip kilit tuşuna basıyoruz.

3-Mounts and storage'e girip, format/system yapıyoruz.

Yes'e gelip kilit tuşuna basıyoruz.4-İnstall zip from sdcard diyoruz.Karşımıza bazı seçenekler çıkıyor :

Choose zip from sd card : buraya girince hafıza kartına giriyor. Yani hafıza kartına attıysanız dosyayı bu seçeneğe gireceksiniz.

Choose zip from external sd card : Bu seçenekte telefon hafızası açılması gerekiyor.

Şimdii, bazı telefonlarda bu işler karışıyor. Tam tersi oluyor. Yani "Choose zip from sd card" telefon hafızasını açıyor, "Choose zip from external sd card"da hafıza kartımızı açıyor. :D Yani "Choose zip from sd card"a girdim, ROM gözükmüyor demeyin. :D Bazen böyle karışabiliyor. :)Daha sonra ROM'umuzu seçip, yine "yes"e gelip kilit tuşuna basıyoruz ve bekliyoruz.

Ve yüklenmesini bekliyoruz. En fazla 3-4 dakika sürecektir. Ama beklediğinize değecek, inanın bana. :)6- Yüklendikten sonra yine İnstall zip from sdcard'a girip, bu seferde Gapps'ımızı yüklüyoruz. O yüklendikten sonrada reboot system now diyoruz ve telefonumuz yeniden başlıyor. İlk açılış uzun sürecektir korkmayın. En fazla 10 dakikada açılır. Daha sonra dil seçimini ve diğer ayarları yapın.
CyanogenMod'umuz hazır. Ayarlara girip mobil veriyi kapatın TL'niz gitmesin. :DŞimdi Download sayacımızı sıfırlayalım, Stock ROM'a dönüp sıfırlamak daha uğraştırıcı, ROOT'layıp ROOT'u kaldırmak falan.
Triange Away'ı indirip kurun. Daha sonra açın.

Açtığınızda böyle birşey gelecek, sonsuza kadar hatırla diyip izin vere dokunun.
Eki Görüntüle 4336

İzin ver diyince uygulama kapanacak, tekrar açın. Daha sonra uygulamayı alın diyor ben APK olarak indirdim, No Thanks diyip geçebilirsiniz. Aşağı inin, "reset flash counter" diyin.
Eki Görüntüle 4339

Continue diyin.

Eki Görüntüle 4340

Ve"ok" diyin.
Eki Görüntüle 4341

Telefonunuzu yeniden başlatıp Triange Away uygulamasını kaldırın. İşte bu kadar. İstediğiniz zaman Stock ROM kurup garantiye geri sokabilirsiniz. :)

Özete gelirsek, Android ve CyanogenMod candır! :D Bu rehber sayesinde sizde telefonunuza sorunsuz kurabildiyseniz ne mutlu bana. :) Telefonu 3-4 ay önce almıştım, aldığımın 2.günü CyanogenMod kurdum, bu işlere çok meraklıyımdır. :D İlk kurduğumda bana çok harika gelmişti, bazı yerleri ingilizceydi, sonra işte gecelik sürüm olduğunu öğrendim hergün güncelledim. Artık tamamen Türkçe. Dediğim gibi hergün iyileştirmeler yapıyorlar, hataları düzeltiyorlar. Yeni şeyler ekliyorlar. :)Eğer CyanogenMod'u beğenmezseniz, orijinal ROM'a dönmek isterseniz @yktbf_1'in yaptığı rehbere bakabilirsiniz : S3 Mini Stock Rom Kurma Rehberi | Technopat Sosyal


Hocam herşeyi yaptım, bütün işlemleri kelimesi kelimesine aynı s1rayla yaptım (sadece g appsi indiriyoken (arm, 5.1, super) seçtim çünkü 12.1 kuruyordum). Neyse en son cwm den, sd den zip seçtim önce cm 12.1 i sonra da g apps i, ikisindede ingilizce olarak "telefonunuzda hiçbir değişiklik" olmadı yazdı en alttada "installitaon aborted" yazıyodu. Neyse bişey olmaz dedim reboot a bastım karşıma hani 9 tane no 1 tane yes çıkıyorya, o sayfa çıktı. Yes te fix root yazıyodu bende no ya bastım rehberde bu yoktu diye. Sonra telefon kapandı sonra samsung yazısı falan geldi tekrar cwm ye döndü... ne zaman reboot a bassam aynısı oluyor cwmden çıkamıyorum. Böyle 3-4 defa denedim bataryayı falan çıkardım dedim bu böyle olmıcak.. wipe seçeneklerini yaptım yani hard reset attım telefona, sonrada sd den yine g apps ve cm 12.1 i yükledim yine aynı hatalar :(((. Sonuçta reboot a bastığımda cwm ye dönüyorum burdan çıkamıyorum.

Download moda da alamıyorum fakat stock romu pc den sd me atıp ordan yükleyebilirim sanırım. Bi yardım etseniz telefonumu kullanamıyorum çok ihtiyacım var şuanda kimseye ulaşamıyorum :((. Şimdiden teşekkürler.

@yktbf_1 hocam bi sizde bakarmısınız lütfen yardım edin

Arkadaşlar, cm 12.1 yüklü ve root lu iken telefon fabrika ayarlarına sıfırla yaptım telefon kapandı ve sonra teamwin yazısı çıkıp duruyor. Ekran bir kararıyor bir teamwin yazısı çıkıyor çözümü nedir?

telefona odinle tekrar cm12.1 kurdum. rom yükleme işlemi bittikten sonra telefon açılıyordu samsung yazısı çıktıktan sonra yine team win yazısı çıkıp durmaya başladı. boot loop ta kalmıştır diye düşündüm, bataryayı çıkar tak yaptım, sonra teli tekrar açtım yine aynı şey.
 

Yukarı