S3 Mini CyanogenMod 11 Kurma Rehberi

Arkadaşlar öncelikle ben S3 mini i1890 alalı 1 sene oldu maşallah. Ben rom işini fazla bilmem ama anlatımın süper hiç bilmeye bildiriyor. Denemeye gönlüm var bu aralar yeni versiyon gelmiş Maclawdan 4.4.3 acaba nasıl o sürüm? Bu işlere atılayım mı? Korkuyorum, telefonum giderse ben de giderim. Yani Yapayım mı? Hızlanıyormuş, onun için yapıyorum ve bu işlere tabletime PC'den Root atarak geçen gün başladım. Kingoroot programı ile yaptım Bana yardımcı olun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçenlerde videolu bir rehber yaptım, gerekli linkleride videonun açıklamasında verdim. Hiç korkmayın, ben alığımın 2.günü attım ROM. Zaten Android'i Android yapan ROM'lardır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ROM'u attıktan sonrada aşağıdaki videoda anlattıklarımı yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sana güvenip ROM'u atacağım. Bir de çok güzel video çekmişsin. Yeni video çekip onda da Stock Rom'a dönmeyi böyle anlatırsan süper olur. Bir de Sammobile baktım, Firware bölümüne i1890 yazdım ama Türkiye versiyonunu bulamadım. Bakar mısın?

Bir sorum daha var bu Rom'u kurarsam oyunlarda donma kalkar mı? Mesala Subway Surfers az az takılıyor son sürümde.

Hocam şöyle yapın, ilk başta CWM'yi atıyoruz ya, sonrada telefonu kapatıp CWM'ye giriyoruz. Orada "backup and restore" kısmına girip "backup"a girin. İşlem bitene kadar telefona dokunmayın, 10 dakika, belkide daha uzun sürecektir, dediğim gibi bekleyin. Sonrada istediğiniz zaman yine aynı kısıma gelip, "restore" seçeneğini seçip, aldığınız backup'u istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz. Peki ne işe yarar bu aldığımız backup? Telefonun tamamen yedeğini alır, kurduğunuzda da şuanki haline geri döner. Ama önerim oyunları kaldırıp backup alınki, backup'un dosya boyutu büyük olmasın. Ve donmada kalkar. :) Dediğim gibi backup'unuzu alın, sonra ben videoda ne yapıyorsam aynılarını dikkatlice yapın, Türkçe kurallarına da uyun lütfen. :)

Hocam anlatım güzel olmuş bilmeyenler için faydalı. Ben bayağa zamandır CM11 kullanıyorum stabil ve şarjda baya iyileştirme yapıldı. Gördüğüm tek sorun güç tuşuna basınca bazen ekranın gelmemesi bence bunun dışında bir sorun yok. Ayrıca Nova Dualboot üstünde çalışıyormuş bunu yaptıklarında süper olacak.

CM11 4.4.4'ü kurdum, teşekkürler. İlkten alışamadım bir de Nova Launcher yükledim.

Tamamdır. Kurcaladıkça alışıyorum. Sizin telefonda sanal tuşlar var. Nasıl yaptınız, anlatır mısınız? Bir de ben ekrana her bastığımda alttaki geri ve seçenekler tuşunun ışıkları yanıyor. Sanal tuş olsa hem güzel olacak ve kalkacak gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı