Custom ROM S3 Mini GT-I8190 güzel ROM önerisi

EsatKa

Hectopat
Makaleler
2
Cihazı yeni açtım, en az 5-6 yıldır hiç batarya takılıp açılmamıştı. Telefonu hızlandıracak, Android sürümü en az 5-6 olan, telefonu zorlamayacak ve güvenilir bir ROM lazım. Telefon yeni açıldığı için Overclock'lu bir yazılım atmak sıkıntı olur mu? Sadece bilgili kişiler yardım ederse çok sevinirim. Artı olarak nasıl yapıcağımında bir konusu vs. Varsa Technopat'ta atarsanız sevinirim.

Cihazı yeni açtım, en az 5-6 yıldır hiç batarya takılıp açılmamıştı. Telefonu hızlandıracak, Android sürümü en az 5-6 olan, telefonu zorlamayacak ve güvenilir bir ROM lazım. Telefon yeni açıldığı için Overclock'lu bir yazılım atmak sıkıntı olur mu? Sadece bilgili kişiler yardım ederse çok sevinirim. Artı olarak nasıl yapıcağımında bir konusu vs. varsa Technopat'ta atarsanız sevinirim.

Siz bilirsiniz ama ben olsam cyanogenmod 13 yüklemesi yapardım (en son ne zaman bu ROM'u önerdim hatırlamıyorum 😂).

TWRP:
Telefonu fazla zora sokmaya gerek yok hocam.
6.0.1 iyidir.
Bol OC'lu kernel güzel gider 😋

Bu iki mesajı dikkate alabilirsiniz hocam iyi romlardir ikisi de.

Hocam telefonun bozulma ihtimali var mı? Brick vs. konularını tam bilmiyorum.

Hocam Bootloader açık ise TWRP kurun hata yapmazsanız sorun olmayacaktır.

Hocam telefonun bozulma ihtimali var mı? Brick vs. konularını tam bilmiyorum.
Hocam bootloader açık ise twrp kurun hata yapmazsanız sorun olmayacaktır

Hocam Bootloader açık ise TWRP kurun hata yapmazsanız sorun olmayacaktır.

Hocam Bootloader açık ise TWRP kurun hata yapmazsanız sorun olmayacaktır

Bootloader'ın açık olup olmadığına nereden bakacağım? Ayrıca TWRP'ye bakıyorum şu anda ancak cihazıma uygun yok galiba.

Bootloader'ın açık olup olmadığına nereden bakacağım? Ayrıca TWRP'ye bakıyorum şu anda ancak cihazıma uygun yok galiba.

Bootloader açık değil büyük ihtimalle sizde.

RR Remix ve bir rom daha vardı baya kullandığım adını hatırlamıyorum ama sanırım Lineage kurmuştum. Şuan bataryasız bi şekilde çekmecede duruyor. Ben RR öneririm biraz ağır gelirse Lineage fln yükleyebilirsiniz. Bu cihazda bootloader yok hocam rootlayıp uygulama ile twrp flaşlayıp rom zipini flaşlayın. sıfırlamayı unutmayın.

Geri
Yukarı