S3 mini şarj ve kasma sorunu

msfo

Hectopat
Merhaba.

Ben s3 mini 8200 modelini satın aldım telefon 3 günlük olmasına rağmen çok kasma var üstelik sarjida az gidiyor 1 günü doldurmuyor bile. Android 4.2. 2 var acaba rom atsamveya atmaya çalışsam garantiden düşer mi?

Orjinal olduğuna eminmisin ?
Evet kardeşim eminim orijinal samsung bayisinden satın aldım

8200 Diye bir model varmıydı? Benim bildiğim S3 minide I8190, I8190N ve I8190L var. Ve en son android sürümü 4.1.2

googleye yazıp aratabilirsin i8200 modelide var kardeşim.

screenshot_2014-05-11-16-53-55.png

Evet kardeşim eminim orijinal samsung bayisinden satın aldım

googleye yazıp aratabilirsin i8200 modelide var kardeşim.

screenshot_2014-05-11-16-53-55.png

Hiç duymamıştım öyle bir model. Ben I8190 kullanıyorum, maalesef modeliniz için ROM yok. ROM'lar genelde I8190'a çıkıyor. Ama biraz baktım, ROOT var. ROOT'layıp gereksiz uygulamarı silebilirsiniz. :)

Merhaba
Telefonunuz Hayırlı Olsun.
S3 mini nin Yeni Nesil 2.seri Bir Telefonunu Kulanıyorsunuz.Bu Telefon Eski S3 mini Ye Göre Daha Çok Özeliğe Sahip Ve İşlemci Yonunden Standart S3 mini Den Üstün.Bu Yönden Telefonunuz Güncelleme Alma Olasılığı Çok.
Şimdi Gelelim Soruna:
Şarj Sorunlarının Temel Sebebi Wif-i Bluteth(Nasıl Yazıldığı Hakında Hiçbir Fikrim Yok :D) Ekran Parlaklığı vs. şeyler hem bataryanın Hızlı Bitmesine Sebep Olur Hemide Batarya Ömrünü Azaltır.Örnk=7 Saat Giden Batarya 4 Saat Gider.Bunlara Dikkat Edin.Diğer Bir Yol İse Ram Telefon Çok Fazla Ram Kullandığı İçinde Şarj Çabuk Bitti Performans Düşüşü Görünüyor.Arada Bir Hafızayı Sil Kullanabilirsin.Hafızayı Sil Derken Home Tuşuna Basılı Tutup İlk Baştaki Görev Yön. Gel Orda Üstten 3.de Ram Yazıyor Ona gir ve hafızayı sil de.Merak Etme Hiç Bi Dosya Silimez.Açık Olan Uygulamaları Kapatır.Yada Diğer Bir Adım Ayarlar-Uygulama Yön.- Tümüden Kulanmadığın Uygulamayı Seç.Ardından Günceleme Yaptıysan Gün. Kaldır. Sonrada Devre Dışı BIrak De Uygulama Menünden Ve uygulamalar Men. Artık Gözükmiyecek ve ram yemiyecektir.
Başka Aklıma Bişi Gelmiyor
Eğer Bunlarla Uğraşmak İstemezsen Google Play den DU Battery Save indir o Bunların Hepsini Tek Tıkla Yapar.
Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana

Merhaba
Telefonunuz Hayırlı Olsun.
S3 mini nin Yeni Nesil 2.seri Bir Telefonunu Kulanıyorsunuz.Bu Telefon Eski S3 mini Ye Göre Daha Çok Özeliğe Sahip Ve İşlemci Yonunden Standart S3 mini Den Üstün.Bu Yönden Telefonunuz Güncelleme Alma Olasılığı Çok.
Şimdi Gelelim Soruna:
Şarj Sorunlarının Temel Sebebi Wif-i Bluteth(Nasıl Yazıldığı Hakında Hiçbir Fikrim Yok :D) Ekran Parlaklığı vs. şeyler hem bataryanın Hızlı Bitmesine Sebep Olur Hemide Batarya Ömrünü Azaltır.Örnk=7 Saat Giden Batarya 4 Saat Gider.Bunlara Dikkat Edin.Diğer Bir Yol İse Ram Telefon Çok Fazla Ram Kullandığı İçinde Şarj Çabuk Bitti Performans Düşüşü Görünüyor.Arada Bir Hafızayı Sil Kullanabilirsin.Hafızayı Sil Derken Home Tuşuna Basılı Tutup İlk Baştaki Görev Yön. Gel Orda Üstten 3.de Ram Yazıyor Ona gir ve hafızayı sil de.Merak Etme Hiç Bi Dosya Silimez.Açık Olan Uygulamaları Kapatır.Yada Diğer Bir Adım Ayarlar-Uygulama Yön.- Tümüden Kulanmadığın Uygulamayı Seç.Ardından Günceleme Yaptıysan Gün. Kaldır. Sonrada Devre Dışı BIrak De Uygulama Menünden Ve uygulamalar Men. Artık Gözükmiyecek ve ram yemiyecektir.
Başka Aklıma Bişi Gelmiyor
Eğer Bunlarla Uğraşmak İstemezsen Google Play den DU Battery Save indir o Bunların Hepsini Tek Tıkla Yapar.
Yardımcı Olabildiysem Ne Mutlu Bana

Kardeşim çok teşekkür ederim. Ben bu telefonla hiç uğraşmayıp iade edeyim diyorum. Ne dersin?

Cpu-Z yükleyip özelliklerini atar mısınız ? Normal S3 miniden farkını merak ettim.

Samsung Galaxy i8200 S3 Mini Fiyatı | Hepsiburada

Bu adresten bakabilirsin.

Kardeşim sana kalmış öncelikle . Kararı sen verirsin. Ben de olsam iaade ederdim. Hayırlısı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı