S4 mini Ekran Kırıldı

Mert Uyar

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün dışarıdaydım, bankta oturdum ve buna benzer şeyler yaptım. Eve geldiğimde telefon açılmadı. Sonradan farkına vardım ekran iki yerinden çatlamış. İri kıyım biriyimdir biraz. Üzerine oturmuş olabilirim farketmeden. Telefon garanti dışı, süresi devam ediyor ama Root yaptığım ve Rom yüklediğim için garanti gitmiş durumda. Bunun maliyeti nedir? Kadıköy'e gitsem sağlıklı olur mu? Acil yardımlarınız için çok teşekkürler, yedek telefonum yok o yüzden elinizden geldiğince hızlı cevap verebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Ekran kırıldığı için zaten garanti dışı. Samsung yetkili servisi en sağlıklı tercih olur. Sadece pahalı olur.

Bence kendiniz ekran alın takın yada taktırın. Samsung yetkili servisine götürmenizi önermem telefonun fiyatının dan daha fazla fiyat çıkartacaklarına eminim.

Ekran alsam aşağı yukarı ne kadar fiyat olur ? Bugun gidecegim gostermeye. Arkadasim kendisi takmisti sonra diafonu bozdu. Bir de telefonun arka kapagini ve vidalarini cikartip baktim. Anakarti sökebileceğimi zannetmiyorum. @Bloother @Woky

Kesinlikle yetkili servise değiştirtin. Eğer yüksek fiyat verirlerse, yaptırmak yerine yeni bir telefon alın. Asus Zenfone 5, S4 mini'nin gördüğü her işi görür mesela. Elinizdeki kırık cihazı alan telefoncular var bu arada, satıp hurdasını paraya çevirin.

Aslında yetkili servis en iyisi tabi, diğer yerlerde bir de tamirin boşa gitme sıkıntısı var, ekranı alıp kendim takmayı düşünmüyorum açıkçası anakartı çıkarabileceğimi sanmıyorum. En iyisi bir fiyat alıp yeni telefon almak gibi duruyor yardımlarınız için çok teşekkür ederim @Woky @Bloother Yardımınıza terkar başvuracağım şuan İphone 3G buldum evde.

Yetkili servis en iyisi ancak biraz pahalı olabilir. Ekranı al taktır veya 2- 3 yere sor uygun olana yaptır. Dış ekran çok pahalı olmaz ama iç ekran ise biraz pahalıya mal olur. Geçmiş olsun.

Aslında yetkili servis en iyisi tabi, diğer yerlerde bir de tamirin boşa gitme sıkıntısı var, ekranı alıp kendim takmayı düşünmüyorum açıkçası anakartı çıkarabileceğimi sanmıyorum. En iyisi bir fiyat alıp yeni telefon almak gibi duruyor yardımlarınız için çok teşekkür ederim @Woky @Bloother Yardımınıza terkar başvuracağım şuan İphone 3G buldum evde.

Telefona yazık. Ama eğer yenisini alacaksanız telefonu alabilirim.

Edit: Bu videoya bak istersen.

S4 kullandığımda onun ekranı sizinki gibi olmuştu. Garantinin devreye girip girmemesinin bir iyi yanı yok. Garanti de olsa kullanıcı hatası deyip 450 TL fiyat çıkarıyor. 100 liraya çakma ekran taktırabilirsiniz eğer paranız yoksa ama en sağlıklısı 450 lirayı gözden çıkarıp sağlamca yaptırmak.

Telefona yazık. Ama eğer yenisini alacaksanız telefonu alabilirim.

Edit: Bu videoya bak istersen.

Öncelikle, geç cevap için affedin, o videoda ekranı sökmüyor değil mi? Telefonu satmayı açıkçası çok düşünmüyorum. Sıfır alıp 1000 tl gibi bir para vermektense, 450 tl verir sağlam yaptırırım.

S4 kullandığımda onun ekranı sizinki gibi olmuştu. Garantinin devreye girip girmemesinin bir iyi yanı yok. Garanti de olsa kullanıcı hatası deyip 450 TL fiyat çıkarıyor. 100 liraya çakma ekran taktırabilirsiniz eğer paranız yoksa ama en sağlıklısı 450 lirayı gözden çıkarıp sağlamca yaptırmak.

Cevabınız için çok teşekkür ederim, tahminim sizin gibi yaptıracağım, ekranı yaptırdıktan sonra bir sıkıntı yaşadınızmı, yazmada gecikme tarzında?

• Burada da yazık olan telefonun resmi var
    WP_20150516_010.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı