S6 Edge Plus vs Galaxy S8

Hodri meydan gel bakalım kim biliyor kim bilmiyor, senin bilgin bana sökmez fanboy ukalası seni. 3500 TL vereceksem sağı solu cam olmasın diyor bu fanboy. Iphone 8-8 Plus modelleri 4000 TL üstü onlarda cam malzemeye sahip. Senin bilgin bu kadar işte ancak atıp tutarsın. Android donanım ve yazılımdan anlarmış yesinler kendini tatmin etme yalanını. Ondan S8 Plus donanım olarak yetersiz dedin, Android tarafındaki en güçlü işlemciyi kullanıyor gitmiş donanımı yetersiz diyor. Gel de bu çok bilmiş bilgisiz fanboylara bir şey anlat. Kirin işlemcisinin konuyla ne alakası var, onu da bile bilmiyorsundur Kirin en güçlü Android işlemcisi demek istiyorsan da yine sallıyorsun demektir.
Arkadaşım sen yazdıklarımı okumuyor musun S8 donanım olarak 4 sene götürecek bir cihaz demişim zaten ilk başta. Konuyu okumadan sallıyorsun. Ayrıca ben Kirin en güçlü Android işlemci de demedim. Sen yazılanı okuyamıyorsun galiba?
Samsung'u biliyoruz 2 sene yazılım desteği sunuyor çok fazla cihaz seçeneği olduğu için daha öteye gitmez.
Ayrıca Apple cihazlarda iPhone X 6000 liraya ve arkası cam olan bir model. iPhone 8-8s plus modellerini araya neden kattın onu da anlamıyorum. Ben diyorum Android sen diyorsun iOS :)

Google modelleri ve destekli modeller dışında hiçbir marka Android tarafında 2 yıldan fazla güncelleme vermiyor, telefon güncelleme almadı diye de kullanılamaz hale gelmiyor. Donanım olarak güçlü bir model ve 4 yıl gidecek bir cihazdır. Android güncellemeleri abartılacak yenilikler getirmiyor genel olarak. Sonsuz ekran konseptine sahip olan her telefonda 18:9 formatı var bu sadece S8 modeline özgü bir durum değil. 3000 TL üstü hiçbir telefon o fiyatları hak etmiyor aynı şeyleri Iphone için diyebiliyor musun?

Evet diyebilirim. iPhone X bile olsa 3 bin liradan fazla vermem. Şişirilmiş teknolojiye bana göre o kadar para verilmez. Senelerdir aynı şeyleri bütün teknoloji şirketleri tekrarlıyor. Dünyanın en büyük 2. şirketi Apple bile yılların teknolojisi OLED ekranı yıl olmuş 2017'de getirdi. Aynı ürünün birisi 4000 lira diğeri 6000 lira... Aralarında çok küçük farklar var. Ha çok zenginim ben istediğime istediğim parayı veririm derseniz siz bilirsiniz. Şu zamanda teknoloji ile çok bilgili olabilirsiniz ama ticari zekaya ve bilgiye sahip değilseniz bence hiçbir işe yaramaz bildikleriniz. Adamlar resmen teknolojiyi geliştiriyoruz diye bir tık üst cihaza 2000 lira fark koydu. 2016 yılında en pahalı cihaz 3500 lira civarındayken ne oldu da 2017'de 6000 liraya fırladı? O kadar mı muazzam gelişti telefonlar? Tabiki hayır! Pahalı telefon iyidir algısını öyle bir yerleştirdiler ki hepimizi kandırdılar. Yok sonsuz ekran yok kamera derken aldı başını gitti fiyatlar... Ayrıca Apple'ın ABD vatandaşı ile sana aynı muameleyi yaptığını düşünüyor musun aynı ücreti verdiğin halde. (Vergileri katmıyorum hesaba) Sen 3. dünya ülkesi vatandaşısın ona göre... Günler, aylar sonra hizmet ulaştırır sana... Her neyse lafı daha fazla uzatmadan piyasadaki hiçbir telefon 3000 lira üstü etmez! Çünkü 2016 yılına göre teknoloji o kadar gelişmedi!

Teknoloji konusunda ilerlemeler sağlandı, her çıkan OLED teknoloji aynı değil farklıdır. Türkiye de fiyatlarının uçuk olmasının nedeni vergiler maalesef. Çok aşırı bir cidde ilerleme sağlandı mı kullanıcıyı etkileyecek bence hayır. Samsung tarafında S6 modelinde itibaren, Iphone tarafında ise 6S modellerinden itibaren ve o dönemde çıkan diğer amiral gemisi cihazların hepside son derece yeterli cihazlar ve hala da iş görecek cihazlar. Bu dönemde sonra çıkan çoğu orta seviye cihazında performansı yeterli, kullanıcıyı memnun edebilen bir performans veriyor. Maalesef Türkiye de marka algısı fazla olduğu için illa en pahalısını alacak ve millete gösteriş yapacak bir düşünce var. Hangi telefonu alırsan al 2 yıl sonra ister istemez insan sıkılıyor değiştirme ihtiyacı hissediyor ve telefonu değiştirince de zarar ediyorsun. Bu kadar pahalı cihaz almaya gerek yok kesinlikle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı