Çözüldü S8 SM-G950F stock ROM "SW REV. CHECK FAIL(BOOTLOADER)" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Furkan BAL

Hectopat
Yer
Yozgat/Merkez
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Telefona root atarken bir hata verdi, bu şekilde, ardından cihaz yeniden başlatılırken döngüye girdi ve bende stock ROM atmayı düşündüm ancak atamıyorum.

- Cihazda sadece Odin Mode'a ulaşabiliyorum.
- OEM lock: Off olarak görünmekte, açmış olmama rağmen.
- FRP lock: Off.
- Secure download: Enabled.

Birkaç seferdir SW REV. CHECK FAIL(BOOTLOADER) DEVICE: 12, BINARY: 9 hatasını alıyorum, Odin dışında Z3X Samsung tool Pro üzerinden de denedim ancak bir sonuç alamadım, sorunun ne olduğu bir türlü çözemedim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

IMG_20220208_192322.jpg

Resim umarım nettir.

Resimde yazanlar:
ODIN MODE
DOWNLOAD SPEED: FAST

PRODUCT NAME: SM-G950F
CURRENT BINARY: Samsung Official
KG STATE : Checking
FRP LOCK: OFF
OEM LOCK: OFF
Secure Download: Enabled
CCIC = S2MM005 hw: 6 boot: 7 main: 43
CARRIER_ID: TUR
WARRANTY VOID: 1 (0X0500)
RP SWREV: B:12 K11 S11

(yeşil renkle yazılmış yazılar, ihtiyaç olursa onları da verebilirim)
SW REV. CHECK FAIL(BOOTLOADER) DEVICE: 12, BINARY: 9

Yazanlar bu şekilde.

Kullanmış olduğum ROM sürümü G950FXXU9DTF1-(OXM) içerisinde 4 dosya bulunmaktaydı, bl, ap, cp, csc, home_csc.

Şuanda SamMobile üzerinden indirdiğim ROM'u deniyeceğim, aynı sürüm olmaları dışında sorun yok, ayrıca internet hızımdan kaynakı olarak her bir sürüm değiştirmem saatlerimi alıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Telefona root atarken bir hata verdi, bu şekilde, ardından cihaz yeniden başlatılırken döngüye girdi ve bende stock ROM atmayı düşündüm ancak atamıyorum.

Birkaç seferdir SW rev. Check faıl(Bootloader) devıce: 12, bınary: 9 hatasını alıyorum, Odin dışında Z3X Samsung tool Pro üzerinden de denedim ancak bir sonuç alamadım, sorunun ne olduğu bir türlü çözemedim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1299355

Resim umarım nettir.

Resimde yazanlar:
Odin mode.
Download Speed: Fast

Product name: SM-G950F
Current bınary: Samsung official.
Kg state: Checking.
FRP lock: Off.
OEM lock: Off.
secure download: Enabled
ccıc = S2mm005 hw: 6 boot: 7 main: 43
carrıer_ıd: Tur.
Warranty Void: 1 (0x0500)
Rp swrev: B: 12 K11 S11

SW rev. Check faıl(Bootloader) devıce: 12, bınary: 9

yazanlar bu şekilde.

Dostum en güncel stok ROM'u yükledin değil mi Samsung'larda eski sürüm yüklemeye çalışırsan da aynı hatayı verir. Yüklediğin romun ismini yani kodunu verir misin

Birkaç seferdir SW rev. Check faıl(Bootloader) devıce: 12, bınary: 9 hatasını alıyorum, Odin dışında Z3X Samsung tool Pro üzerinden de denedim ancak bir sonuç alamadım, sorunun ne olduğu bir türlü çözemedim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1299355

Resim umarım nettir.

Resimde yazanlar:
Odin mode.
Download Speed: Fast

Product name: SM-G950F
Current bınary: Samsung official.
Kg state: Checking.
FRP lock: Off.
OEM lock: Off.
secure download: Enabled
ccıc = S2mm005 hw: 6 boot: 7 main: 43
carrıer_ıd: Tur.
Warranty Void: 1 (0x0500)
Rp swrev: B: 12 K11 S11

SW rev. Check faıl(Bootloader) devıce: 12, bınary: 9

yazanlar bu şekilde.

Dostum en güncel stok ROM'u yükledin değil mi Samsung'larda eski sürüm yüklemeye çalışırsan da aynı hatayı verir. Yüklediğin romun ismini yani kodunu verir misin

Çözüm

Birkaç seferdir SW REV. CHECK FAIL(Bootloader) DEVICE: 12, BINARY: 9 hatasını alıyorum, Odin dışında Z3X Samsung tool Pro üzerinden de denedim ancak bir sonuç alamadım, sorunun ne olduğu bir türlü çözemedim, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1299355

Resim umarım nettir.

Resimde yazanlar:
Odin MODE
DOWNLOAD Speed: Fast

PRODUCT NAME: SM-G950F
CURRENT BINARY: Samsung Official
KG STATE: Checking
FRP LOCK: OFF
OEM LOCK: OFF
Secure Download: Enabled
CCIC = S2mm005 hw: 6 boot: 7 main: 43
CARRIER_ID: TUR
WARRANTY Void: 1 (0x0500)
RP SWREV: B: 12 K11 S11

SW REV. CHECK FAIL(Bootloader) DEVICE: 12, BINARY: 9

Yazanlar bu şekilde.

Kullanmış olduğum ROM sürümü G950FXXU9DTF1-(OXM) içerisinde 4 dosya bulunmaktaydı, bl, ap, cp, csc, home_csc.

Şu anda SamMobile üzerinden indirdiğim ROM'u deneyeceğim, aynı sürüm olmaları dışında sorun yok, ayrıca internet hızımdan kaynakı olarak her bir sürüm değiştirmem saatlerimi alıyor.

Samsung cihazlarda en son ROM'u yüklemek gerekiyor yoksa hata veriyor diye biliyorum. En azından bende Note 5 varken o şekildeydi.

Telefonu ses kısma ve güç tuşuyla basılıp tutup tekrardan kurtarma moduna alın sonra download moduna geçirin sonra buradaki stock ROM ile deneyin.
Bakayım.

Samsung cihazlarda en son ROM'u yüklemek gerekiyor yoksa hata veriyor diye biliyorum. En azından bende Note 5 varken o şekildeydi.
Evet bende öyle olduğunu duydum, sürümü ekledim.

Geri
Yukarı