S8 vs iPhone 7 Plus

S8 vs. Iphone 7 Plus

• S8 & S8+

Oy: 18 75,0%
  • Iphone 7 Plus

Oy: 6 25,0%

• Oy verenlerin toplamı
    24
Pixel'de çok fazla sorun çıktı. Ne kadarı düzeldi bilmiyorum o yüzden onu pek öneremem. Eğer 2500 TL gibi fiyatlara S7 Edge alabiliyorsanız S8 veya Iphone 7 Plus falan gereksiz. Verdiğiniz paraya değmez. S7 Edge hala çok iyi ve çok güçlü bir telefon.

Pixel'de çok fazla sorun çıktı. Ne kadarı düzeldi bilmiyorum o yüzden onu pek öneremem. Eğer 2500 TL gibi fiyatlara S7 Edge alabiliyorsanız S8 veya Iphone 7 Plus falan gereksiz. Verdiğiniz paraya değmez. S7 Edge hala çok iyi ve çok güçlü bir telefon.
2500TL için F/P demek ne kadar doğru tartışılır fakat S7 Edge şuanda F/P gibi görünüyor.

Son düzenleme:
2500 TL, S7 Edge için direkt F/P tanımına girer. F/P oranı fiyatı düşük tutmakla alakalı değildir. 6000 TL sistem alırsın ama oldukça F/P sistem olur mesela. Fiyatına göre verdiği performans önemli zaten.

2500 TL, S7 Edge için direkt F/P tanımına girer. F/P oranı fiyatı düşük tutmakla alakalı değildir. 6000 TL sistem alırsın ama oldukça F/P sistem olur mesela. Fiyatına göre verdiği performans önemli zaten.
Öyle fakat 2500TL versende 1500TL bandından rakipleri yok değil. Bu da onu bir tık geriye alıyor gibi sanki. F/P`nin tam anlamı olarak fiyatı belli bir seviyede yapılabilecek en performanslısını yapmak diyebilirim. Mesela 700TL altı bir cihaza (Yotaphone tarzı dışında) SD8XX koyamazsın fakat SD6XX koyarsan bu F/P için gayet iyi bir değerdir. Yada daha iyi bir örnekle 700TL altı SD 625 bulamazsın fakat SD 615 bulabilirsin. Yani fiyat ile performans ters orantılı. Ama burada performans düşüp fiyat artmıyor. Fiyat düşüp performans artıyor fakat bu orantı bir yere kadar. Ama gerçekten S7 Edge çok iyi bir cihaz. Ama sonuç olarak 2500TL az bir para değil ve 1500TL bandında rakipleri de var. Ama yine de F/P yüksek.

Siz gidip ithalatçı garantili modeller ile karşılaştırırsanız elbette olmaz. Ben onları işin içine katmadan söylüyorum. Distribütör garantili 1500 TL fiyatında, 2500 TL'lik S7 Edge'den daha F/P telefon söyleyebilir misiniz? S7 Edge'in 1500 TL fiyatlarında rakibi falan yok. Yukarıda da dediğim gibi 6000 TL'lik bir sistem alırsın ama F/P sistem olur. Ya da 400 TL'ye klavye alırsın ama F/P ürünü olur, ya da 300 TL'ye kulaklık alırsın F/P ürünü olur. F/P demek, fiyatın düşük olması demek değildir. Fiyatının hakkını verebilecek performansı sunması demektir.

Siz gidip ithalatçı garantili modeller ile karşılaştırırsanız elbette olmaz. Ben onları işin içine katmadan söylüyorum. Distribütör garantili 1500 TL fiyatında, 2500 TL'lik S7 Edge'den daha F/P telefon söyleyebilir misiniz? S7 Edge'in 1500 TL fiyatlarında rakibi falan yok. Yukarıda da dediğim gibi 6000 TL'lik bir sistem alırsın ama F/P sistem olur. Ya da 400 TL'ye klavye alırsın ama F/P ürünü olur, ya da 300 TL'ye kulaklık alırsın F/P ürünü olur. F/P demek, fiyatın düşük olması demek değildir. Fiyatının hakkını verebilecek performansı sunması demektir.
Fiyatından daha üst performans vermesi demek. Çin üzerinde yaşayan bir kullanıcı için Mi5 sayılabilir. Ya ben Çin üzerinde yaşıyorsam ?
Neyse. Çok dağıldı olay. Kısaca 2500TL az bir para değil bana sorarsanız. Ama F/P olduğunu inkar etmiyorum.
Bunun dışında bir sorum var. YourTechGuide adlı Youtube kanalının bir incelemesine göre ZTE Axon 7 modelinde Dolby açıkken Dolby açık olmayandan daha az ses veriyor. Dolby açık olmayandan daha kaliteli çıkıyor ses. Aynı şey Idol 4S için de geçerli. BOOM açık değilken daha kaliteli ve birazcık yüksek çıkıyor gibi. Sadece yazım hatası olmuş olabilir mi ? Bu arada o BOOM özelleştirmesini nasıl yapacağız ?

@Sharpei Avcısı Sonuçta biz Çin üzerinde yaşamıyoruz. Ayrıca burada olmayıp da Çin'de yer alan bir sürü marka var. Oppo ve Vivo gibi. O yüzden sağlıklı bir değerlendirme olmaz bu.

İlginç bir durum. Sebebini bilmiyorum bende. BOOM özelliğini nasıl aktifleştireceğimiz konusunda bilgim yok maalesf.

Not: F/P demek fiyatına göre iyi bir performans sunması demektir. Fiyatının üstünde bir performans değil. Hiçbir ürün fiyatının üstünde bir performans sunmaz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı