Sabahları zombi gibi olmaktan nasıl kurtulabilirim?

Fheron

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İster erken yatayım ister geç yatayım ister erken uyanayım ister geç uyanayım bu olay değişmiyor. Sabahları zombiden hallice oluyorum. Dilim damağım kuruyor iştahım olmuyor. Yurtta iken her sabah kahve içerdim bir nebze işe yarardı. Evde iken her sabah onu da yapamıyorum maalesef. Bundan nasıl kurtulabilirim? Özellikle şu kuruluk ve iştah sıkıntısı çok çektiriyor bana.

Sabahki iştahsızlık genel bir durum diye biliyorum. Aç yatmazsam sabah iştahım olmuyor.
Kahveye alışmışsanız o da bir etken olabilir belki.
Verimli uyku saat aralıkları var, onlara da bir göz atın.
Uyumadan hemen önce Türk kahvesi içmek de sabaha dinç kalkmaya işe yarıyor diye duydum.
Kan değerlerinizi ölçtürebilirsiniz her ihtimale karşı.

Gece yatmadan 2-3 saat kadar önce hiçbir şey yiyip içme. Tabi su, sade maden suyu, şekersiz çay vs gibi sıvıları içebilirsin. Genelde yatmadan önce bir şeyler yenildiği zaman sabahları ağızda kuruluk ve iştahsızlık olabiliyor. Zombi gibi kalkma meselesi düzensiz uykudan kaynaklanabilir.

Kanın fazla olabilir sana uyuşukluk yapabilir babamda öyle oldu sabah duş alabilirsin iştahsızlığa gelirsek memleket neresi?

Hocam memleket ne alaka pek anlayamadım ama Giresun.

Beslenmen düzgün mü? Yatmadan yarım saat önce 1 bardak su içiyor musun? Sigara var mı? Bir sürü etken var, sen kendini biliyorsun.

Su içiyorum hocam alkol, sigara vb. kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı